Jak se dostat do Verony 

V současné době neexistuje přímá linka mezi Prahou a Veronou. Doporučujeme využít přímé linky Ryanairu z Prahy do Milána nebo Benátek, odkud se pak snadno dostanete do Verony. Vlaky z obou měst jezdí několikrát do hodiny a jízdenky lze snadno zakoupit v samoobslužných automatech na nádraží nebo online.  

Nejlevnější letenky do Bergama a Trevisa létá z Prahy Ryanair, na letiště v Benátkách můžete ještě navíc využít aerolinek easyJet a Volotea. Průměrné ceny zpátečních letenek se pohybují někde kolem 1.500 Kč, v akcích i méně.

Verona má i vlastní letiště, ze které se létá především do destinací v Itálii a západní Evropě, viz detailní informace.

Miláno – Verona 

Z Milána se do Verony (Verona Porta Nuova) dostanete nejlépe vlakem z hlavního milánského nádraží (Milano Stazione Centrale). Cesta vám zabere přibližně hodinu a půl. Nejlevnější jednosměrná jízdenka stojí 12,75 EUR. O pár eur levněji můžete jet i autobusy Flixbus.

Bergamo – Verona

Chystáte-li se rovnou z letiště v Bergamu do Verony, lze využít přímých spojů autobusů Flixbus za ceny okolo 12 až 15 EUR. O něco levnější cesta vlakem z centra (cca 11,50 EUR) vede s jedním přestupem.

Benátky – Verona 

Z Benátkek se do Verony dostanete velmi častým železničním spojením. Nejlevnější jízdenka stojí 9,25 euro. Počítejte s 1,5–2 hodinami jízdy.

Všechny jízdenky a jízdní řády na vlak dohledáte na webu italských železnic Trenitalia.com.

Jak cestovat po Veroně 

Pěšky 

Historické jádro města je malé, a tak se vyplatí navštívit všechny důležité památky pěšky.   

Městská hromadná doprava 

Městskou hromadnou dopravu zprostředkovává společnost ATV a obsahuje pouze autobusy. Využít autobus se vyplatí, pokud se chystáte podniknout cesty za hranice historického centra města nebo do okolních měst Benátska. 

Jízdenky 

Jízdenky lze zakoupit v kanceláři ATV na nádraží Porta Nuova, v samoobslužných automatech v autobuse nebo za drobný příplatek přímo u řidiče. Automaty instalované přímo ve vozech nevrací, proto při sobě mějte připravenou vždy přesnou částku. Navíc jízdenka zakoupená v samoobslužném automatu platí pouze pro jednu cestu, nikoli celých 90 minut jako standardní jízdenka zakoupená na prodejních místech ATV. 

Ceník: 

Taxi 

Taxíky jsou tradičně tím nejdražším možným způsobem dopravy a Verona není výjimkou. Za přesun z nádraží do centra zaplatíte přibližně 10 EUR. Z nádraží na letiště V. Catullo pak kolem 26 EUR

Uber ani další známé aplikace zatím ve Veroně nepůsobí.

Kolo 

Stejně jako v mnoha evropských městech funguje i ve Veroně systém sdílení kol, který provozuje společnost Bike Verona. Pro zřízení účtu se zastavte přímo v kanceláři Bike Verona (Via degli Alpini 9, jen kousek od náměstí Piazza Bra) nebo zavolejte na číslo +39 (0)2 45467898. 

Cena: 

  • Denní tarif: 2 euro  
  • První půlhodina jízdy: vždy zdarma 
  • Druhá půlhodina: 0,5 euro 
  • Třetí půlhodina: 0,5 euro 
  • Čtvrtá půlhodina: 0,5 euro 
  • Každá další hodina: 2 euro 

Více informací najdete na: https://www.bikeverona.it/home

Auto

Dopravu autem určitě nedoporučujeme. Osobní doprava je velmi omezená a do centra se dostanou pouze vozy s povolením. Navíc je město střeženo kamerovým systémem, který ihned ohlásí průjezd neoprávněného vozidla, za nějž vám bude naúčtována nemalá pokuta. 

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu