Jak se dostat do Verony 

V současné době neexistuje přímá linka mezi Prahou a Veronou. Doporučujeme využít přímé linky Ryanairu z Prahy do Milána nebo Benátek, odkud se pak snadno dostanete do Verony. Vlaky z obou měst jezdí několikrát do hodiny a jízdenky lze snadno zakoupit v samoobslužných automatech na nádraží nebo online.  

Nejlevnější letenky do Bergama a Trevisa létá z Prahy Ryanair, na letiště v Benátkách můžete ještě navíc využít aerolinek easyJet a Volotea. Průměrné ceny zpátečních letenek se pohybují někde kolem 1.500 Kč, v akcích i méně.

Verona má i vlastní letiště, ze které se létá především do destinací v Itálii a západní Evropě, viz detailní informace.

Miláno – Verona 

Z Milána se do Verony (Verona Porta Nuova) dostanete nejlépe vlakem z hlavního milánského nádraží (Milano Stazione Centrale). Cesta vám zabere přibližně hodinu a půl. Nejlevnější jednosměrná jízdenka stojí 12,75 EUR. O pár eur levněji můžete jet i autobusy Flixbus.

Bergamo – Verona

Chystáte-li se rovnou z letiště v Bergamu do Verony, lze využít přímých spojů autobusů Flixbus za ceny okolo 12 až 15 EUR. O něco levnější cesta vlakem z centra (cca 11,50 EUR) vede s jedním přestupem.

Benátky – Verona 

Z Benátkek se do Verony dostanete velmi častým železničním spojením. Nejlevnější jízdenka stojí 9,25 euro. Počítejte s 1,5–2 hodinami jízdy.

Všechny jízdenky a jízdní řády na vlak dohledáte na webu italských železnic Trenitalia.com.

Jak cestovat po Veroně 

Pěšky 

Historické jádro města je malé, a tak se vyplatí navštívit všechny důležité památky pěšky.   

Městská hromadná doprava 

Městskou hromadnou dopravu zprostředkovává společnost ATV a obsahuje pouze autobusy. Využít autobus se vyplatí, pokud se chystáte podniknout cesty za hranice historického centra města nebo do okolních měst Benátska. 

Jízdenky 

Jízdenky lze zakoupit v kanceláři ATV na nádraží Porta Nuova, v samoobslužných automatech v autobuse nebo za drobný příplatek přímo u řidiče. Automaty instalované přímo ve vozech nevrací, proto při sobě mějte připravenou vždy přesnou částku. Navíc jízdenka zakoupená v samoobslužném automatu platí pouze pro jednu cestu, nikoli celých 90 minut jako standardní jízdenka zakoupená na prodejních místech ATV. 

Ceník: 

Taxi 

Taxíky jsou tradičně tím nejdražším možným způsobem dopravy a Verona není výjimkou. Za přesun z nádraží do centra zaplatíte přibližně 10 EUR. Z nádraží na letiště V. Catullo pak kolem 26 EUR

Uber ani další známé aplikace zatím ve Veroně nepůsobí.

Kolo 

Stejně jako v mnoha evropských městech funguje i ve Veroně systém sdílení kol, který provozuje společnost Bike Verona. Pro zřízení účtu se zastavte přímo v kanceláři Bike Verona (Via degli Alpini 9, jen kousek od náměstí Piazza Bra) nebo zavolejte na číslo +39 (0)2 45467898. 

Cena: 

  • Denní tarif: 2 euro  
  • První půlhodina jízdy: vždy zdarma 
  • Druhá půlhodina: 0,5 euro 
  • Třetí půlhodina: 0,5 euro 
  • Čtvrtá půlhodina: 0,5 euro 
  • Každá další hodina: 2 euro 

Více informací najdete na: https://www.bikeverona.it/home

Auto

Dopravu autem určitě nedoporučujeme. Osobní doprava je velmi omezená a do centra se dostanou pouze vozy s povolením. Navíc je město střeženo kamerovým systémem, který ihned ohlásí průjezd neoprávněného vozidla, za nějž vám bude naúčtována nemalá pokuta. 

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu