Zavřít boční panel

Doprava na Koh Rong Sanloemu

Jak se dostat na Koh Rong Sanloem

Na Koh Rong Sanloem se vyjíždí lodí z přístavu v městě Sihanoukville. Cesta tam a zpět stojí vždy 20 $ a máte měsíc na to, abyste využili zpáteční plavbu.

Do Sihanoukville pak dorazíte libovolně autobusem, vlakem či letecky. Jízda autobusem z Phnom Penhu trvá 4,5 hodiny a případná jízda už ze Siem Reapu bude dvojnásobně delší. Dobdrudružní jedinci sáhnout po železničním spojení (royal-railway.com).

Pohodovou variantou je přímé letecké spojení. Letenky na letiště Sihanoukville pořídíte na linkách z Phnom Penhu, Siem Reapu, Ho Či Minova města či Kuala Lumpur s tradičními aerolinkami v této oblasti jako Vietjet nebo Air Asia. Ceny se pohybují okolo 1 000 Kč za jednosměrný let.

Jak cestovat po Koh Rong Sanloem

Na ostrově prozatím neočekávejte motorové dopravní prostředky, načež silnice. Vystačíte si tu s bosýma nohama, popřípadě lodními převozy.

Z městečka a hlavního přístavu M'Pay na Saracen beach vás převeze loďka za 8 $. Odtud pokračujte dále pěšky třeba na Lazy beach, kam se dostanete zhruba za necelou hodinu.

Co tady objevíš?

„Tam jeďte dřív, než bude pozdě!“ Tvrdil místní a měl pravdu. Menší bratr většího Koh Rongu, se nachází hodinu lodí jižně od kambodžské pevniny.

Vydejte se na ostrov, který stále příliš neví, co znamená turistický ruch. Podnikněte treky napříč džunglí, objevte podmořský život se šnorchlem na hlavě, obdivujte západy slunce se svítícím planktonem a v neposlední řadě prostě jen relaxujte.

Průvodce pro tebe napsal Markéta Matoušková
Připrav se na
Minimum 2 dni
Jedete sem za odpočinkem, délku pobytu zvažte sami.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Listopad – březen
Celoroční teploty neklesají pod 25 stupňů Celsia.
Více o počasí
Letenky od
20 USD
Lodě ze Sihanoukville vyplouvají každý den za jednotnou cenu.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu