Průvodce městem
Frankofonní Montreal
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Montrealu

Festivaly

V Montrealu se odehrává celá řada rozmanitých festivalů. Mezi oblíbené patří například:

Místní kuchyně

Hned po New Yorku má Montreal největší množství restaurací na počet osob v celé Severní Americe. Najdete zde jak luxusní restaurace s mnoha oceněními, tak i malá útulná bistra. Snad na každém rohu uvidíte stánek s rychlým občerstvením. Typickým místním jídlem je poutine, jedná se o hranolky zalité masovou omáčkou a posypané sýrem. Dalším oblíbeným jídlem jsou sandwiche proložené opravdu bohatou vrstvou uzeného masa.

Muzea a galerie

Pokud jste milovníky muzeí, určitě se vám vyplatí zakoupit Montréal Museum Pass. V Montrealu najdete celou řadu muzeí a galerií, za zmínku stojí například Montréal Science Center, Centre D´Historie de Montréal, McCord Museum, Museum of Fine Arts nebo Grévin Museum.

Skvělým pomocníkem pro fanoušky umění je web artpublicmontreal.ca, na němž najdete seznam většiny míst zaměřených na umění v Montrealu.

Nakupování

Město figuruje na seznamu světových módních metropolí TOP 50. V Montrealu se koná několik významných módních událostí, mezi ty nejznámější patří Montreal Fashion Week a Fashion & Design Festival. Milovníci nakupování určitě nesmí vynechat návštěvu ulice Sainte Catherine.

Věci běžné potřeby nakoupíte nejvýhodněji v obchodech Wal-Mart.

Na nákup suvenýrů si zajděte do obchodů s názvem Dollarama (http://www.dollarama.com/), kde zakoupíte vše za 1 dolar. Nezapomeňte, že při nakupování je třeba k cenám připočítat 15% daň.

Noční život

Pokud máte rádi noční život, určitě si v Montrealu přijdete na své. Jednou z nejrušnějších ulic, kde to v noci žije, je ulice Saint Catherine. Dále jsou oblíbené například ulice Rue de St. Paul, Crescent Street, Boulevard St. Laurent, Latinská čtvrť podél Rue St. Denis a čtvrť Plateau Mont-Royal.

Zábava v La Ronde Parku

La Ronde je zábavní park ležící na ostrově Svaté Heleny. Park má rozlohu 591.000 m2 a je 2. největším zábavním parkem v Kanadě. Park je otevřen návštěvníkům v období od května do října, viz oficiální web.

Sport

Montreal je skvělé místo pro venkovní aktivity, jako je běh, jízda na kole nebo kolečkových bruslích. Ve městě se nachází mnoho malých i větších parků a rozsáhlá síť cyklostezek. Na své si přijdou i milovníci vodních sportů.

Formule 1

Na ostrově Notre Dame v Montrealu se jezdí jeden ze závodů Formule 1, viz oficiální web.

Hokej

Fanoušci ledního hokeje nesmí vynechat návštěvu haly Bell Centre, která se stala domovem hokejového týmu Montreal Canadiens. V hale se konají nejen hokejové zápasy, ale i koncerty a další různé akce.

Co tady objevíš?

Montreal je 2. největší kanadské město, které je zároveň také i 2. největší frankofonní město na světě. Místní obyvatelé říkají, že Montreal je „Old in soul, but young at heart.“ – „Starý v duši, ale mladý v srdci.“ Dokonale to vystihuje atmosféru Montrealu – města, v němž jsou historické budovy obklopeny moderními mrakodrapy.

Francouzský odkaz je zde cítit na každém rohu, proto je možné, že se v Montrealu budete cítit více jako v Evropě než v Severní Americe. Francouzsky zde mluví více než polovina obyvatel. Až se budete ptát někoho na cestu, nenechte se zmást, až vás bude posílat například do Vieux-Montréal, kdežto vy budete chtít do Old Montreal. Je to totéž. A takhle je to i s názvy ulic a vlastně i všeho dalšího.

Montreal je město, kde se nebudete ani chvíli nudit. Každý si zde najde to své – památky, zajímavou architekturu, kulturu i zábavu.

Průvodce pro tebe napsal Zdenka
Připrav se na
2-3 dny
Na základní průzkum města bude stačit víkend.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen - říjen
Sezona je podobná jako ve střední Evropě. Zimy jsou chladné a lezavé.
Více o počasí
Letenky od
13 000 Kč
Běžná cena letenek z Prahy, o prázdninách až ke 20 tisícům.
Akční nabídky
Avatar uživatele Zdenka
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 měs
Navrhni úpravu