Montreal

Co dělat v Montrealu

Festivaly

V Montrealu se odehrává celá řada rozmanitých festivalů. Mezi oblíbené patří například:

Místní kuchyně

Hned po New Yorku má Montreal největší množství restaurací na počet osob v celé Severní Americe. Najdete zde jak luxusní restaurace s mnoha oceněními, tak i malá útulná bistra. Snad na každém rohu uvidíte stánek s rychlým občerstvením. Typickým místním jídlem je poutine, jedná se o hranolky zalité masovou omáčkou a posypané sýrem. Dalším oblíbeným jídlem jsou sandwiche proložené opravdu bohatou vrstvou uzeného masa.

Muzea a galerie

Pokud jste milovníky muzeí, určitě se vám vyplatí zakoupit Montréal Museum Pass. V Montrealu najdete celou řadu muzeí a galerií, za zmínku stojí například Montréal Science Center, Centre D´Historie de Montréal, McCord Museum, Museum of Fine Arts nebo Grévin Museum.

Skvělým pomocníkem pro fanoušky umění je web artpublicmontreal.ca, na němž najdete seznam většiny míst zaměřených na umění v Montrealu.

Nakupování

Město figuruje na seznamu světových módních metropolí TOP 50. V Montrealu se koná několik významných módních událostí, mezi ty nejznámější patří Montreal Fashion Week a Fashion & Design Festival. Milovníci nakupování určitě nesmí vynechat návštěvu ulice Sainte Catherine.

Věci běžné potřeby nakoupíte nejvýhodněji v obchodech Wal-Mart.

Na nákup suvenýrů si zajděte do obchodů s názvem Dollarama (http://www.dollarama.com/), kde zakoupíte vše za 1 dolar. Nezapomeňte, že při nakupování je třeba k cenám připočítat 15% daň.

Noční život

Pokud máte rádi noční život, určitě si v Montrealu přijdete na své. Jednou z nejrušnějších ulic, kde to v noci žije, je ulice Saint Catherine. Dále jsou oblíbené například ulice Rue de St. Paul, Crescent Street, Boulevard St. Laurent, Latinská čtvrť podél Rue St. Denis a čtvrť Plateau Mont-Royal.

Zábava v La Ronde Parku

La Ronde je zábavní park ležící na ostrově Svaté Heleny. Park má rozlohu 591.000 m2 a je 2. největším zábavním parkem v Kanadě. Park je otevřen návštěvníkům v období od května do října, viz oficiální web.

Sport

Montreal je skvělé místo pro venkovní aktivity, jako je běh, jízda na kole nebo kolečkových bruslích. Ve městě se nachází mnoho malých i větších parků a rozsáhlá síť cyklostezek. Na své si přijdou i milovníci vodních sportů.

Formule 1

Na ostrově Notre Dame v Montrealu se jezdí jeden ze závodů Formule 1, viz oficiální web.

Hokej

Fanoušci ledního hokeje nesmí vynechat návštěvu haly Bell Centre, která se stala domovem hokejového týmu Montreal Canadiens. V hale se konají nejen hokejové zápasy, ale i koncerty a další různé akce.

Chystáš se do Montrealu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Zdenka _1
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.