Montreal

Co vidět a navštívit v Montrealu

13 míst co vidět v Montrealu

Montreal

Bonsecours Market

Starodávná tržnice, která se nachází v Old Montreal. Dříve se zde konaly farmářské trhy, dnes zde nakoupíte vše možné, můžete si zde dát kávu v některé z kaváren nebo zajít na některý z koncertů, které se zde také pořádají, viz oficiální web.

Zobrazit místo
Montreal

Botanická zahrada

The Montreal Botanical Garden je považována za jednu z nejkrásnějších botanických zahrad na světě. Na 75 hektarech zde najdete 20 tematických zahrad a více než 22.000 druhů rostlin. Otvírací hodiny a ceník najdete na oficiálním webu.

Zobrazit místo
Montreal

City Hall

Městská radnice byla postavena mezi lety 1872–1878. V roce 1922 byla zasažena velkým požárem, při němž byla původní budova z velké části zničena. Zbylé zdi původní budovy byly zrekonstruovány a posloužily ke stavbě nové radnice.

Zobrazit místo
Montreal

Mont Royal

Kopec Mont Royal slouží jako obrovský městský park a zároveň je z něj krásný výhled na město. Na jeho vrcholu se nachází St. Joseph Oratory, což je největší kostel v Kanadě s 3. největší vnitřní kopulí na světě.

Zobrazit místo
Montreal

Notre-Dame de Montreal Basilica

Novogotická bazilika Notre-Dame je jedním z hlavních symbolů Montrealu a zároveň jedna z nejvyhledávanějších památek. Stavba byla inspirována katedrálou Notre-Dame v Paříži. Na Štědrý den se zde koná velmi oblíbená mše.

Zobrazit místo
Montreal

Old Port of Montreal

Starý přístav se táhne cca 2 kilometry podél řeky svatého Vavřince. Přístav je ideálním místem pro odpočinek. Můžete se projít po nábřeží, projet se zde na kole nebo kolečkových bruslích, půjčit si šlapadlo nebo navštívit např. zábavní centrum a popularizační vědecké středisko Centre des science de Montreal. Přístav se již pro lodě nevyužívá, byl zachován jako turistická a historická památka.

Zobrazit místo
Montreal

Old Town

Old Town je historická oblast v samotném srdci města a je považována za nejkrásnější část Montrealu. Většina památek a zajímavostí se nachází právě v této části města.

Zobrazit místo
Montreal

Olympijský park

V roce 1976 se v Montrealu konaly letní olympijské hry, které byly až do olympijských her v Pekingu nejdražší olympiádou všech dob. Olympijský stadion město splácelo až do roku 2006. Součástí olympijského parku je i Montreal Tower, která je nejvyšší šikmou věží na světě. Věž je vysoká 165 m a je nakloněná pod úhlem 45 stupňů. Na věž se dá dostat speciální lanovkou. Informace o parku na oficiálním webu.

Zobrazit místo
Montreal

Parc Jean Drapeau

Park Jean Drapeau se rozkládá na ostrově Sainte-Helene a umělém ostrově Notre-Dame. Tento areál vznikl původně kvůli světové výstavě Expo 1967, která se zde konala pod heslem „Člověk a jeho svět“. Ze zpětného pohledu je Expo 1967 dodnes považováno za jednu z vůbec nejúspěšnějších světových výstav, a to jak z hlediska návštěvnosti, tak i počtu zemí, které se zúčastnily, a nakonec i ohlasu, jehož se jí dostalo. Dnes na ostrovech naleznete zábavní…

Zobrazit místo
Montreal

Place Jacques-Cartier

Toto náměstí nese jméno po známém francouzském objeviteli Jacques Cartierovi, který podnikl 3 objevitelské cesty podél kanadského pobřeží v oblasti zálivu svatého Vavřince. Náměstí dominuje socha admirála Nelsona. Na náměstí se soustřeďují velké počty turistů a tím pádem i mnohé dění na ně zaměřené. Můžete zde sledovat pouliční baviče, obdivovat díla místních umělců nebo třeba popíjet kávu ve vyhlášených kavárnách.

Zobrazit místo
Montreal

Queen Mary of the World Cathedral

Katedrála Queen Mary of the World je kopií kostela svatého Petra ve Vatikánu v poměru 1:3. Dokončena byla v roce 1894.

Zobrazit místo
Montreal

Saint-Paul Street

Malebná ulička nacházející se v Old Town. Vedle památek a obchodů zde najdete i spoustu skvělých restaurací, barů, galerií a malebných obchůdků se suvenýry.

Zobrazit místo
Montreal

Underground city

Podzemní město v Montrealu je největší sítí podzemních tunelů na světě. Jedná se o 32 km dlouhý komplex podzemních chodeb, které propojují jednotlivé části města a jsou napojeny také na stanice metra. Podzemní ulice jsou lemovány různými obchody, jichž se tu nachází přes tisíc. Každodenně tudy projde okolo 500.000 návštěvníků. Zejména v zimě je to skvělý způsob, jak se vyhnout venkovní nepřízni počasí.

Zobrazit místo

Chystáš se do Montrealu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Zdenka _1
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu