Montreal

Doprava v Montrealu

Jak se dostat do Montrealu

Z Česka se přímo do Montrealu nedostanete jinak než letecky. Z Prahy do Montrealu létá bez přestupu letecká společnost Air Transat (pouze od května do října), s jedním přestupem se pak už nabízí více možností. Z Vídně se pak dá do Montrealu letět také s jedním přestupem. Průměrná cena letenek z Prahy nebo Vídně se pohybuje kolem 13.000 Kč, akce pod 10 tisíc korun se zhruba 1-2x ročně objevují především z německých letišť. 

Montreal má jediné mezinárodní letiště Pierra Elliotta Trudeaua, kam přistávají všechny pravidelné lety.

Při cestě po Kanadě nebo z USA využijete nejčastěji autobusovou společnost Megabus s oblíbeným akčními jízdenkami za jeden dolar.

Jak cestovat po Montrealu

MHD

Po Montrealu můžete k přepravě využít autobusy, příměstské vlaky a metro. Nabídka jízdenek na MHD je docela variabilní. Mimo klasické jízdenky na 1 jízdu si můžete koupit cenově výhodnější jízdenku na 10 jízd, jednodenní jízdenku, třídenní jízdenku, týdenní…

Ceny jízdenek:

  • Základní – 3,25 dolarů, jízdenka je platná 120 minut po označení, platí na metro i autobus.
  • Na 10 jízd – 28 dolarů, pro každou jízdu je platná 120 minut po označení, platí na metro i autobus.
  • Jednodenní – 10 dolarů, platí 24 hodin od označení, platí na metro i autobus.
  • Třídenní – 19 dolarů, platí 3 následující dny od označení, platí na metro i autobus.

Veškeré další informace o městské hromadné dopravě v Montrealu, mapy spojů a aktuální ceny najdete na: http://www.stm.info/en.

Na kole

Montreal je protkán rozsáhlou sítí cyklostezek. Za pár dolarů si můžete u stojanů půjčit kola Bixi. Cena za jednu jízdu kratší 30 minut činí 2,95 CAD, celý den pak 5 CAD.

Pěšky

Pokud nikam nespěcháte, užijte si procházku po Old Town, vyšlápněte si pěšky na kopec Mont Royal nebo jen tak bloumejte po ulicích Montrealu. Při nepříznivém počasí se můžete přesunout do podzemního města a věnovat se zde nákupům nebo si dát třeba dobrou kávu v některé z kaváren.

Taxi, Uber

Sehnat v Montrealu taxi není samozřejmě žádný problém. Přes den je použití taxi asi zbytečné, městskou hromadnou dopravou se dostanete v podstatě všude, ale v noci by se vám taxi mohlo hodit. Nápomocná může být stránka taxifarefinder.com, na níž lze zadat, odkud kam jedete a dozvíte se přibližnou cenu.

V Montrealu také funguje služba Uber.

Chystáš se do Montrealu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Zdenka _1
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.