Zpět na seznam míst co vidět na Salu
Žraloci citrónoví na Kapverdách

Žraločí zátoka

Zhruba uprostřed ostrova na východním pobřeží najdete mělké kamenité pobřeží zvané jako Shark Bay neboli Žraločí zátoka. Mnohými je tato zátoka považována za nejlepší místo co vidět na Salu a rozhodně nejsou daleko od pravdy.

Vstupte do vody, stůjte klidně a vyčkejte, než se kolem vás začnou hemžit desítky mláďat žraloků citronových.

Největší žralok citronový měří 3 a půl metru a váží 180 kilogramů. Nebojte. Zde uvidíte maximálně půlmetrové kousky a ty, ani dospělí, vám neublíží.

Samice ob dva roky rodí mladé v počtu 4 až 17 malých žraloků, kteří se o sebe musí postarat sami. Právě proto se zdržují v mělkých vodách, kde zhruba do 12 až 15 let setrvávají než úplně opustí břeh a vydají se do oceánu.

Jak sem

Půjčeným autem jeďte od Santa Maria po hlavní cestě k Pedra de Lume. Na silnici uvidíte odbočku a následně pojedete po písčité nezpevněné cestě podél pobřeží dokud neuvidíte obrovský vrak lodi. 

Co s sebou? Určitě plavky a boty do vody. Pokud boty do vody nemáte, můžete si je půjčit u místních podnikavců za 3 EUR. Ti vás zároveň budou oslovovat s nabídkou průvodce a zaručených míst, kde žraloky uvidíte. Odmítněte, není k tomu jediný důvod. Posléze po vás mohou chtít „vstupné“, které jen ignorujte. Žádné vstupné se tu neplatí.

Žraloci plavou v oceánu asi 50 až 100 metrů od břehu, kde budete mít vodu po kolena.

Jsou tu i vtipné toalety za 1 EUR.

Další variantou je samozřejmě fakultativní výlet. Pokud sem pojedete individuálně, jeďte co nejdříve, abyste se vyhnuli zástupu turistů, kteří se pak štosují na jednom místě.

  • Naviguj: 16.7389, -22.8938

Další místa na Salu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 17 dny
Navrhni úpravu