Průvodce městem
Rozmanité Nairobi
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Nairobi

V Nairobi nenajdete příliš historických památek, přesto má však své kouzlo nasát atmosféru afrického velkoměsta.

Příroda

Nairobi je jediné světové velkoměsto, jehož součástí je i národní park se safari. Komu by to bylo málo, nabízí Nairobi interaktivní sloní sirotčinec a žirafí centrum. Zároveň se v keňském hlavním městě nachází velký počet klasických parků se zelení, které přijdou vhod, pokud se chcete schovat před sluníčkem (příkladem budiž Uhuru Park). Jen buďte připraveni na všudypřítomné povalující se odpadky.

Muzea

Čeká na vás poměrně velký počet muzeí rozličných kvalit. Za návštěvu rozhodně stojí keňské národní muzeum či vila spisovatelky Karel Blixen. Obě budovy jsou v dobrém stavu a těšit se můžete na expozice, které široko daleko jinde neuvidíte.

Noční život

Přestože vás ve všech průvodcích budou varovat před vycházením po západu slunce, můžeme vás ujistit, že po půl roce v Nairobi jsme došli k závěru, že při používání obyčejného selského rozumu je noční Nairobi nebezpečné zhruba stejně jako Praha. Nebojte se tedy večer vyrazit na drink a zatancovat si v rytmu chytlavé keňské hudby. Nejvhodnější jsou k tomu Kenyatta a Moi Avenue.

Nákupy

Každý turista si chce z Keni odvézt nějaký typický suvenýr. Hlavní město Keni je na tuto poptávku připraveno. Najdete tam desítky moderních obchodních center, v nichž pořídíte téměř cokoli. Pokud však hledáte ručně vyráběné suvenýry, musíte navštívit některé pouliční stánkaře (například ve čtvrti Westlands). Zatímco v obchodních centrech se nakupuje stejně jako u nás, u stánkařů se připravte na smlouvání a těsnější uličky.

Sportovní utkání

Pokud strávíte v Nairobi delší dobu, můžete si zpestřit čas návštěvou některého sportovního klání. V nedávné době vzniklo na severovýchodním okraji města moderní Safaricom International Sports Center, na němž hrají své zápasy například keňská fotbalová či ragbyová reprezentace. Mnohem autentičtější a intenzivnější zážitek na vás však čeká při návštěvě fotbalového klání týmu Gor Mahia na Nairobi City Stadium.

Co tady objevíš?

Hlavní město Keni má z evropského pohledu oproti většině afrických měst jednu velkou výhodu: většina z jeho 4 milionů obyvatel žije výše, než leží vrchol Sněžky (průměrně 1.800 m nad mořem). To znamená, že na vás čeká příjemné, neafrické klima. Kromě toho se můžete těšit na neuvěřitelně přátelské lidi, kteří vás, ačkoli většina průvodců varuje před opakem, přivítají s otevřeným srdcem. A abychom nezapomněli: Nairobi je zároveň jediné velkoměsto světa přímo sousedící s hranicemi národního parku plného nejznámějších druhů afrických zvířat. Tak kdy vyrážíte?

Průvodce pro tebe napsal Michal Kohlert
Připrav se na
2-3 dny
Památky, muzea, safari, zvířecí sirotčince, noční život a bohatá kultura vám nějaký čas zaberou.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Leden-únor, červenec-říjen
V těchto měsících jsou v Nairobi nejvyšší teploty a nejméně srážek.
Více o počasí
Letenky od
16 500 Kč
Běžná cena za lety z Prahy, akce se objevují především z Vídně.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu