Nairobi

Co dělat v Nairobi

V Nairobi nenajdete příliš historických památek, přesto má však své kouzlo nasát atmosféru afrického velkoměsta.

Příroda

Nairobi je jediné světové velkoměsto, jehož součástí je i národní park se safari. Komu by to bylo málo, nabízí Nairobi interaktivní sloní sirotčinec a žirafí centrum. Zároveň se v keňském hlavním městě nachází velký počet klasických parků se zelení, které přijdou vhod, pokud se chcete schovat před sluníčkem (příkladem budiž Uhuru Park). Jen buďte připraveni na všudypřítomné povalující se odpadky.

Muzea

Čeká na vás poměrně velký počet muzeí rozličných kvalit. Za návštěvu rozhodně stojí keňské národní muzeum či vila spisovatelky Karel Blixen. Obě budovy jsou v dobrém stavu a těšit se můžete na expozice, které široko daleko jinde neuvidíte.

Noční život

Přestože vás ve všech průvodcích budou varovat před vycházením po západu slunce, můžeme vás ujistit, že po půl roce v Nairobi jsme došli k závěru, že při používání obyčejného selského rozumu je noční Nairobi nebezpečné zhruba stejně jako Praha. Nebojte se tedy večer vyrazit na drink a zatancovat si v rytmu chytlavé keňské hudby. Nejvhodnější jsou k tomu Kenyatta a Moi Avenue.

Nákupy

Každý turista si chce z Keni odvézt nějaký typický suvenýr. Hlavní město Keni je na tuto poptávku připraveno. Najdete tam desítky moderních obchodních center, v nichž pořídíte téměř cokoli. Pokud však hledáte ručně vyráběné suvenýry, musíte navštívit některé pouliční stánkaře (například ve čtvrti Westlands). Zatímco v obchodních centrech se nakupuje stejně jako u nás, u stánkařů se připravte na smlouvání a těsnější uličky.

Sportovní utkání

Pokud strávíte v Nairobi delší dobu, můžete si zpestřit čas návštěvou některého sportovního klání. V nedávné době vzniklo na severovýchodním okraji města moderní Safaricom International Sports Center, na němž hrají své zápasy například keňská fotbalová či ragbyová reprezentace. Mnohem autentičtější a intenzivnější zážitek na vás však čeká při návštěvě fotbalového klání týmu Gor Mahia na Nairobi City Stadium.

Chystáš se do Nairobi?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.