Zavřít boční panel

Ubytování v Nairobi

Kde se ubytovat v Nairobi

Nairobi nabízí rozličné kvality hotelů, hostelů, penzionů či airbnb bytů. Obecně se dá říci, že mezi prestižní čtvrti patří Central Business District (CBD), Westlands či Karen. Vždy ale záleží na konkrétním ubytovacím zařízení – je tedy nutné pročíst si recenze a hodnocení.

Ceny

Ceny nejlevnějších hostelů a penzionů začínají na 330 Kč za dvojlůžkový pokoj. V takovém případě samozřejmě nemůžete očekávat žádný luxus, avšak ne úplně 100% čistotu a opakované výpadky proudu většinou kompenzuje sympatický a nápomocný personál. Ubytováni budete většinou v menších baráčcích se dvorkem, avšak nemusíte se bát, o bezpečnost je (alespoň u hotelů dostupných na mezinárodních vyhledávačích) postaráno.

Ceny lepších hotelů začínají na 1.000 Kč za dvojlůžkový pokoj. Jedná se o plně profesionální ubytovací zařízení oddělená od ulice vysoký zdmi s ostnatým drátem, kde se dbá především na to, aby se host cítil jako doma. Je pak jen na vašem zvážení, jestli jedete do Nairobi, abyste se tam cítili jako doma, nebo si chcete odvézt autentický zážitek.

Vyhledej si svůj hotel v Nairobi. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Hlavní město Keni má z evropského pohledu oproti většině afrických měst jednu velkou výhodu: většina z jeho 4 milionů obyvatel žije výše, než leží vrchol Sněžky (průměrně 1.800 m nad mořem). To znamená, že na vás čeká příjemné, neafrické klima. Kromě toho se můžete těšit na neuvěřitelně přátelské lidi, kteří vás, ačkoli většina průvodců varuje před opakem, přivítají s otevřeným srdcem. A abychom nezapomněli: Nairobi je zároveň jediné velkoměsto světa přímo sousedící s hranicemi národního parku plného nejznámějších druhů afrických zvířat. Tak kdy vyrážíte?

Průvodce pro tebe napsal Michal Kohlert
Připrav se na
2-3 dny
Památky, muzea, safari, zvířecí sirotčince, noční život a bohatá kultura vám nějaký čas zaberou.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Leden-únor, červenec-říjen
V těchto měsících jsou v Nairobi nejvyšší teploty a nejméně srážek.
Více o počasí
Letenky od
16 500 Kč
Běžná cena za lety z Prahy, akce se objevují především z Vídně.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu