Zavřít boční panel

Ubytování v Medellínu

Kde se ubytovat v Medellínu

Ač je Medellín rozhlehlé město, co se týče vhodných lokalit pro bydlení, zas takový výběr mít nebudete.

Nejpraktičtější je určitě ubytovat si přímo v centru, ideálně poblíž Plaza de Mayor nebo Plaza Botero. Jasně, všude se dočtete, že El Centro (občas se mu říká La Candelaria) je nejnebezpečnější místo, ale není to tak úplně pravda. Ano, nejvíce se tu krade, ale je tu také zdaleka nejvíc lidí, takže vše je relativní. V centru máte všechno po ruce, navíc je dopravně zdaleka nejlépe dostupné.

Dalšími dvěma alternativami jsou obecně nejbezpečnější a pěkně upravené čtvrti El Poblado na jihu, případně Laureles, Bolivariana a okolí na západ od centra. Poblado je praktičtější z důvodu blízkosti stanice metra.

Ceny

V Medellínu je levně, především průměrné místní 3* hotely se dají sehnat klidně za 500 Kč na noc za pokoj. Kvality ubytování se neobávejte, hotely bývají většinou čisté a dobře udržované.

Lepší zařízení nadnárodních značek pak seženete spíše za standardní ceny okolo 2.500 Kč.

Vyhledej si svůj hotel v Medellínu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Mnoho z vás jistě neslyší název Medellín poprvé. Ano, v oblíbeném seriálu Narcos zazní více než často, vězte ale, že doby přelomu 80. a 90. let jsou dávno pryč a z kdysi nejnebezpečnějšího města světa, kdy v ulicích zuřila drogová válka mezi Pablo Esobarem a jeho protivníky, se stalo naopak jedno z nejbezpečnějších velkoměst v Latinské Americe.

Medellín (čti Medejín) je živou ukázkou toho, jak promyšlené kroky místní samosprávy, masivní investice do infrastruktury a bezpečnosti pomalu, ale jistě vedou k proměně města v přímém přenosu. Dnešní Medellín je sice živelný, trochu divoký, ale především díky svému hornatému okolí je také velmi atraktivním místem k návštěvě. Vyjeďte lanovkami vysoko nad město, užívejte výhledy na nekonečnou městskou džungli nebo si dopřejte treky v blízkém národním parku. Večer si sedněte do jedné z mnoha místních restaurací, skvěle se najíte a popovídáte si s místními.

Medellín je přátelský, autentický a upřímný. Nehraje si na nejlepší město světa, ale zároveň vás pohltí svou atmosférou.

Bezpečnost

Medellín má (i díky seriálu Narcos) děsivou pověst, v dnešní době ale zcela překonanou. Jistě, musíte dodržovat jiná pravidla než v Praze, ale dá se říct, že většina oblastí je pro turistu bezpečná. Snažte se splynout s davem, nikdy nemějte na krku foťák a noste ideálně brašnu přes rameno, která se hůř nepozorovaně vykrádá oproti batohu. Lze říct, že krádež je největší a jediné reálné nebezpečí pro turistu, dle statistik nejvíce v centru města, v poslední době ale dochází k opravdu masivním investicím do bezpečnosti a policistu uvidíte doslova na každém rohu.

Pokud k přepadení dojde, především na místě s menší koncentrací lidí, nebraňte se. Originál pasu, kreditní karty a větší obnosy peněz nechte na hotelu, stejně vám při toulkách městem k ničemu nebudou.

Mimo centrum se obecně dá říci, že se bez přehnaných obav, byť s důkladným a neustálým skenováním svého okolí, můžete vypravit tam, kam jede metro, tramvaj nebo lanovka, případně do rezidenčních čtvrtí (typicky panelákové oblasti, které tu jsou určeny spíše pro střední a vyšší třídu).

Čtvrti, kam určitě nechoďte: San Javier (s výjimkou stanice metra a lanovky), 12 de Octubre, Santa Cruz a Manrique.

V noci je nebezpečno i v centru, do okrajových částí se nepouštějte za tmy ani náhodou a do hotelu jeďte vždy taxíkem i na krátkou vzdálenost! Jedinou výjimkou je snad rezidenční čtvrť El Poblado.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
2 dny
Doba na poznání samotného města.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Rovníkové počasí je teplé a vlhké pořád. Nejméně prší v lednu a únoru.
Více o počasí
Letenky od
15 500 Kč
Normální cena letenky z Vídně, z Prahy výrazně dráž.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu