Jediné riziko je, že budete chtít zůstat

Kolumbijská republika je transkontinentální země na severovýchodě Jižní Ameriky s teritorii v Severní Americe. Kolumbie je ohraničená na severozápadě Panamou, na východě Venezuelou a Brazílií a na jihozápadě Peru a Ekvádorem. Dále také sdílí námořní hranice s Kostarikou, Nikaraguou, Hondurasem, Jamajkou, Dominikánskou republikou a Haiti.

Milovníci historie a archeologie jistě ocení předměty ze života indiánských kultur v Muzeu zlata v Bogotě, budou skutečně ohromeni monumentálními sochami předkolumbovské kultury v Tierradentro nebo budou obdivovat 50 km2 megalitických struktur v San Augustínu.

Nadšenci trekingu si mohou vybrat mezi Andami nabízejícími svěží zeleň a křišťálově čisté laguny v Los Nevados, mezi zasněženými horami a desítkami ledovcových jezer v El Cocuy, údolím lemovaným 60 m vysokými voskovými palmami, měsíční krajinou pouští Tatacoa nebo šestidenním trekem kolumbijskou džunglí ke komplexu ztraceného města, které bylo vystavěno jěště o 600 let dříve než pověstné Machu Picchu.

Fanoušci literatury se mohou vydat po stopách magického realismu nositele Nobelovy ceny za literaturu Gabriela Garcii Márqueze.

Příznivci nočného života mohou protančit noc v rytmu salsy ve městě Cali a nebo rovnou noci čtyři na karnevalu ve městě Barranquilla. 

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Naopak nejhorší měsíce jsou říjen a listopad - nebezpečí dešťů.
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x do roka a ušetříš cca 20 %. Akční letenky do Kolumbie
Průvodce pro tebe napsal Radka Bulanová

Praktické tipy před cestou do Kolumbie

Cartagena
Co vidět v Kolumbii

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Kolumbii

Mapa s místy co vidět a navštívit v Kolumbii

La Cocora
Co dělat v Kolumbii

Co dělat v Kolumbii a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Kolumbie.

Počasí v Kolumbii

Přehledně o počasí v Kolumbii a teploty během roku. Kdy jet do Kolumbie na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Lanovka v Kolumbii
Doprava v Kolumbii

Jak se dopravovat a cestovat v Kolumbii? Cestování v Kolumbii letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Kolumbijské peso
Peníze a ceny v Kolumbii

Čím platit v Kolumbii a jaké jsou ceny? Místní měna je Kolumbijské peso. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Kolumbii?
Aktuální kurz 1 Kč = 174.49 $

Bandeja Paisa
Jídlo v Kolumbii

Co ochutnat v Kolumbii a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Kolumbii a kde se stravovat.

Kostel v Kolumbii
Kultura a lidé v Kolumbii

Jak se mluví v Kolumbii? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Kolumbie a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Kolumbii

Je Kolumbie bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Kolumbii + očkování a pojištění.

Víza Kolumbie
Víza do Kolumbie

Je potřeba vízum a pas do Kolumbie? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Kolumbie?

Další průvodce v Kolumbii a okolí

Centrum Bogoty
Hola!
Ahoj!
Bogotá
Průvodce městem
Cartagena
Esperamos que usted!
Těšíme se na tebe!
Cartagena de Indias
Průvodce městem
Medellin
Esperamos que usted!
Těšíme se na tebe!
Medellín
Průvodce městem
Pohled na Rio de Janeiro
Aqui você vai se divertir!
Tady se ti bude líbit!
Brazílie
Průvodce zemí
Venezuela
Ya la espera de usted!
Už na tebe čekáme!
Venezuela
Průvodce zemí

Cestopisy z Kolumbie od cestovatelů jako ty

❤️ Oblíbené
Čtení na 24 minut
Slasti a strasti Kolumbie
Avatar uživatele Zagloba
Zagloba 2022-03-17T22:02:34+01:00 3 komentáře
Kolumbie 2021

Zápisky z okružní cesty Kolumbií v roce 2022, kde jsme navšívili vše od hor, přes poušť, deštný prales až k moři.. BogotáVyrážíme 19. února 2022 z Vídně, protože odtud jsou výrazně levnější letenky než z Prahy a to i když se připočtou náklady na cestu do Vídně. Cesta je bez problémů, letadla letí téměř na čas,…

❤️ Oblíbené
Čtení na 33 minut
Měsíc v Kolumbii 2022
Avatar uživatele
Martin Doubek 2022-03-10T21:13:49+01:00 4 komentáře
Kolumbie 2022

První část naší tříměsíční cesty po Jižní a Střední Americe. PříletPři odbavení v Barceloně nám paní za přepážkou sdělila, že bohužel do Kolumbie s jednosměrnou letenkou nemůžeme. Celkem ve mně hrklo, ale naštěstí jsem na tuhle variantu byl připravenej. Rychle…

Čtení na 3 minuty
Medellín Pablo Escobara (Narcos v kolumbijské realitě)
Tom_ 2020-11-13T10:55:54+01:00 2 komentáře
Kolumbie 2019

Místa v Medellínu, která jsou spjaté s Pablem Escobarem. Slovo na úvod: Pablo Escobar byl gangster a vrah a normálně by po něm dnes neštěkl ani pes. Ale pak Netflix uvedl Narcos. Pokud vás cesta zavede do Medellínu a viděli jste Narcos, někteří z vás…

Čtení na 16 minut
Kolumbie – konzervativní itinerář na 2 týdny aktivního cestování
Avatar uživatele
miker90 2020-01-28T20:42:40+01:00 7 komentářů
Kolumbie 2020

Muuucho grande spectacular! Takhle bych asi popsal Kolumbii... . V Kolumbií jsem strávil příjemné tři měsíce života, podařilo se mi trochu cestovat a vidět jistý kus země. Byť Kolumbie je veliká a zažít vše za tak krátkou dobu snad ani nejde. Když jsem přemýšlel…

2 další cestopisy
Avatar uživatele Radka Bulanová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu