Jediné riziko je, že budete chtít zůstat

Kolumbijská republika je transkontinentální země na severovýchodě Jižní Ameriky s teritorii v Severní Americe. Kolumbie je ohraničená na severozápadě Panamou, na východě Venezuelou a Brazílií a na jihozápadě Peru a Ekvádorem. Dále také sdílí námořní hranice s Kostarikou, Nikaraguou, Hondurasem, Jamajkou, Dominikánskou republikou a Haiti.

Milovníci historie a archeologie jistě ocení předměty ze života indiánských kultur v Muzeu zlata v Bogotě, budou skutečně ohromeni monumentálními sochami předkolumbovské kultury v Tierradentro nebo budou obdivovat 50 km2 megalitických struktur v San Augustínu.

Nadšenci trekingu si mohou vybrat mezi Andami nabízejícími svěží zeleň a křišťálově čisté laguny v Los Nevados, mezi zasněženými horami a desítkami ledovcových jezer v El Cocuy, údolím lemovaným 60 m vysokými voskovými palmami, měsíční krajinou pouští Tatacoa nebo šestidenním trekem kolumbijskou džunglí ke komplexu ztraceného města, které bylo vystavěno jěště o 600 let dříve než pověstné Machu Picchu.

Fanoušci literatury se mohou vydat po stopách magického realismu nositele Nobelovy ceny za literaturu Gabriela Garcii Márqueze.

Příznivci nočného života mohou protančit noc v rytmu salsy ve městě Cali a nebo rovnou noci čtyři na karnevalu ve městě Barranquilla. 

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Naopak nejhorší měsíce jsou říjen a listopad - nebezpečí dešťů.
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x do roka a ušetříš cca 20 %. Akční letenky do Kolumbie
Průvodce pro tebe napsal Radka Bulanová

Praktické tipy před cestou do Kolumbie

Co vidět v Kolumbii

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Kolumbii

Mapa s místy co vidět a navštívit v Kolumbii

Co dělat v Kolumbii

Co dělat v Kolumbii a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Kolumbie.

Počasí v Kolumbii

Přehledně o počasí v Kolumbii a teploty během roku. Kdy jet do Kolumbie na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava v Kolumbii

Jak se dopravovat a cestovat v Kolumbii? Cestování v Kolumbii letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny v Kolumbii

Čím platit v Kolumbii a jaké jsou ceny? Místní měna je Kolumbijské peso. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Kolumbii?
Aktuální kurz 1 Kč = 148.59 $

Jídlo v Kolumbii

Co ochutnat v Kolumbii a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Kolumbii a kde se stravovat.

Kultura a lidé v Kolumbii

Jak se mluví v Kolumbii? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Kolumbie a jakou má rozlohu?

Bezpečnost v Kolumbii

Je Kolumbie bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Kolumbii + očkování a pojištění.

Víza v Kolumbii

Je potřeba vízum a pas do Kolumbie? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Kolumbie?

Další průvodce v Kolumbii a okolí

Aquí te va a gustar!
Tady se ti bude líbit!
Bogotá
Průvodce městem
Aquí te va a gustar!
Tady se ti bude líbit!
Cartagena de Indias
Průvodce městem
Aquí te va a gustar!
Tady se ti bude líbit!
Medellín
Průvodce městem
Bem-vindo, meu amigo!
Vítej, příteli!
Brazílie
Průvodce zemí
Esperamos que usted!
Těšíme se na tebe!
Venezuela
Průvodce zemí

Cestopisy z Kolumbie od cestovatelů jako ty

Čtení na 16 minut
Kolumbie – konzervativní itinerář na 2 týdny aktivního cestování
miker90 2020-01-28T20:42:40+01:00 0 komentářů
Kolumbie 2020

Muuucho grande spectacular! Takhle bych asi popsal Kolumbii... . V Kolumbií jsem strávil příjemné tři měsíce života, podařilo se mi trochu cestovat a vidět jistý kus země. Byť Kolumbie je veliká a zažít vše za tak krátkou dobu snad ani nejde. Když jsem přemýšlel…

Čtení na 6 minut
Autem Jižní Amerikou
Patrik Balcar 2020-01-28T11:07:25+01:00 9 komentářů
Jižní Amerika 2019

Během půl roku jsme projeli Jižní Ameriku křížem krážem autem, které jsme koupili v Kolumbii. V článku popisuji co a jak pro ty, kteří by chtěli podobnou cestu také uskutečnit. V červenci 2019 jsme přiletěli do Medellinu, Kolumbie. Měli jsme přitom plán projet velkou část Jižní Ameriky po zemi, ideálně autem, které si tu pořídíme. Nevěděli jsme ale, jestli to půjde a…

❤️ Oblíbené
Čtení na 12 minut
Kolumbie: Země se spoustou NEJ
Anet.N. 2019-07-24T10:17:38+02:00 15 komentářů
Kolumbie 2018

Jak cestovat po krásách této země s pouhým kartáčkem na zuby a španělským slovníkem.... BogotáNaše 20 denní dobrodružství začalo na letišti v Bogotě, kde celému letadlu nedorazily zavazadla z Istanbulu. Po pár hodinách dohadování máme formulář s údajem, že za cca 4 dny dostaneme kufry…

Avatar uživatele Radka Bulanová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 20 dny
Navrhni úpravu