Medellin

Co dělat v Medellínu

Medellín není úplně klasickým turistickým místem, proto neočekávejte žádná kvanta speciálních aktivit a zábavy. Spíše se tu stavte, vyhledáváte-li autentickou ukázku života v kolumbijském velkoměstě bez zkreslujících cizích vlivů.

Jízda lanovkami

Ač slouží především jako doprava do práce pro místní, z kabinkových lanovek (aktuálně jsou ve městě čtyři a další dvě ve výstavbě) se naskytnou ty nejlepší výhledy na město. Když si počkáte na kabinku, ve které pojedete sami, můžete si navíc užít pár minut klidu, během nichž beze strachu můžete vytáhnout i svůj drahý foťák a pořídit skvělé snímky.

Snídaně v pekárnách

Medellín je jedním z mála měst, kde se snažte vyhnout hotelové snídani v ceně. Byla by totiž velká škoda ochudit se o ranní návštěvu jedné ze stovek místních pekáren nabízejících sladké i slané pečivo, které je naprosto famózní. Nešizené, chutné, levné… Sedněte si s kávou a pozorujte koloběh každodenního života.

Po stopách Pabla Escobara

Nadšení diváci seriálu Narcos vědí a ostatní se rádi přiučí něco o životě jednoho z největších a nejbohatších narkomafiánů světové historie Pabla Escobara, pro něhož byl právě Medellín rodným městem. Zaplaťte si u místní cestovní agentury celodenní prohlídku a nechte se provést po všech významných místech ve městě spojených právě s érou přelomu 80. a 90. letech, kdy v ulicích zuřila drogová válka. Cena denní prohlídky začíná na 65 USD.

Tour po stopách Pabla Escobara pořádají i vzdálení příbuzní jeho bratra Roberta, nicméně prohlídky jsou určeny spíše pro obdivovatele Escobarova života než pro ty, kteří se chtějí dozvědět relevantní informace…

Graffiti Tour

Podobně jako v Bogotě, i tady se můžete zúčastnit zajímavé výpravy po stopách medellínského streetartu a dostat se tak do míst, kam byste se sami jen těžko odvážili. Celodenní prohlídka rozhodně není jen pro nadšence do umění a graffiti, dozvíte se spoustu zajímavostí o životě na okraji společnosti a podíváte se do chudinských čtvrtí s místním doprovodem.

Graffiti tour jsou k dispozici denně po předchozí registraci na webu. Akce trvá kolem 4 hodin a stojí 80.000 pesos. Výše zmíněná agentura je původní a první, která prohlídky nabízí. Ve městě jich současně působí více, ale žádná se kvalitou nemůže srovnat s touto.

Street Food

Medellín je perfektní místo pro milovníky pouličního stravování. Stánky s ovocem, rybami, pečivem, džusy čerstvě připravenými přímo před vámi, empanadami a všemožnými dalšími specialitami jsou doslova na každém rohu, a to nejen v centru města. Pokud chcete zkusit běžné velké jídlo, zajděte do jedné z mnoha jídelen. Dostanete porci solidního jídla s polévkou a nápojem za průměrné ceny kolem 9.000 pesos (necelých 70 Kč)…

Výlety do okolí

Samotné město poskytne ideální zázemí pro jednodenní výlety po okolí, zajímavých míst se najde několik. Využít můžete placené zájezdy s místní cestovkou, které však bývají dost drahé (kolem 200 USD na osobu i s dopravou).

Druhou a poslední variantou je půjčení auta, například na letišti, tedy zcela mimo město, což bude pro vaše nervy určitě plus. Většina zajímavostí leží navíc i tím směrem, jakým je právě mezinárodní letiště.

  • Hacienda Nápoles – bývalé opulentní sídlo Pabla Escobara rozkládající se na několika kilometrech čtverečných najdete 175 km východně od Medellínu. V současnosti se na místě nachází rozsáhlý zábavní park a z původních staveb zůstala jen ikonická vstupní brána s letadlem.
  • Guatapé – jedno z nejpopulárnějších kolumbijských měst známé pro své úzké uličky s barevnými domky a monumentální skálu tyčící se nad obrovskými jezery připomínající Cukrovou homoli v Rio de Janeiru leží 84 km severovýchodně od města.
  • Jericó a kávové plantáže – známá vesnička Jericó leží vysoko v kopcích asi 120 km jižně od Medellínu. Celou oblast obklopují uklidňující kávové plantáže, seznámit s výrobou se můžete v několika místních muzeích.

Chystáš se do Medellínu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.