Co tady objevíš?

Mnoho z vás jistě neslyší název Medellín poprvé. Ano, v oblíbeném seriálu Narcos zazní více než často, vězte ale, že doby přelomu 80. a 90. let jsou dávno pryč a z kdysi nejnebezpečnějšího města světa, kdy v ulicích zuřila drogová válka mezi Pablo Esobarem a jeho protivníky, se stalo naopak jedno z nejbezpečnějších velkoměst v Latinské Americe.

Medellín (čti Medejín) je živou ukázkou toho, jak promyšlené kroky místní samosprávy, masivní investice do infrastruktury a bezpečnosti pomalu, ale jistě vedou k proměně města v přímém přenosu. Dnešní Medellín je sice živelný, trochu divoký, ale především díky svému hornatému okolí je také velmi atraktivním místem k návštěvě. Vyjeďte lanovkami vysoko nad město, užívejte výhledy na nekonečnou městskou džungli nebo si dopřejte treky v blízkém národním parku. Večer si sedněte do jedné z mnoha místních restaurací, skvěle se najíte a popovídáte si s místními.

Medellín je přátelský, autentický a upřímný. Nehraje si na nejlepší město světa, ale zároveň vás pohltí svou atmosférou.

Bezpečnost

Medellín má (i díky seriálu Narcos) děsivou pověst, v dnešní době ale zcela překonanou. Jistě, musíte dodržovat jiná pravidla než v Praze, ale dá se říct, že většina oblastí je pro turistu bezpečná. Snažte se splynout s davem, nikdy nemějte na krku foťák a noste ideálně brašnu přes rameno, která se hůř nepozorovaně vykrádá oproti batohu. Lze říct, že krádež je největší a jediné reálné nebezpečí pro turistu, dle statistik nejvíce v centru města, v poslední době ale dochází k opravdu masivním investicím do bezpečnosti a policistu uvidíte doslova na každém rohu.

Pokud k přepadení dojde, především na místě s menší koncentrací lidí, nebraňte se. Originál pasu, kreditní karty a větší obnosy peněz nechte na hotelu, stejně vám při toulkách městem k ničemu nebudou.

Mimo centrum se obecně dá říci, že se bez přehnaných obav, byť s důkladným a neustálým skenováním svého okolí, můžete vypravit tam, kam jede metro, tramvaj nebo lanovka, případně do rezidenčních čtvrtí (typicky panelákové oblasti, které tu jsou určeny spíše pro střední a vyšší třídu).

Čtvrti, kam určitě nechoďte: San Javier (s výjimkou stanice metra a lanovky), 12 de Octubre, Santa Cruz a Manrique.

V noci je nebezpečno i v centru, do okrajových částí se nepouštějte za tmy ani náhodou a do hotelu jeďte vždy taxíkem i na krátkou vzdálenost! Jedinou výjimkou je snad rezidenční čtvrť El Poblado.

Připrav se na
2 dny
Doba na poznání samotného města.
Hlavní sezóna
Celoročně
Rovníkové počasí je teplé a vlhké pořád. Nejméně prší v lednu a únoru.
Letenky od
15 500 Kč
Normální cena letenky z Vídně, z Prahy výrazně dráž. Akční letenky do Medellínu
Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Praktické tipy před cestou do Medellínu

Medellin
Co vidět v Medellínu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Medellínu

Mapa s místy co vidět a navštívit v Medellínu

Lanovky Medellin
Co dělat v Medellínu

Co dělat v Medellínu a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi,... seznam nejlepších aktivit pro Medellín.

Počasí v Medellínu

Přehledně o počasí v Medellínu a teploty během roku. Kdy jet do Medellínu na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Medellin metro
Doprava v Medellínu

Jak se dopravovat v Medellínu a kterou MHD využít? Funguje v Medellínu metro, autobus, tramvaje, taxi či jiná veřejná doprava?

Ubytování
Ubytování v Medellínu

Jak vybrat levné ubytování v Medellínu a kde se ubytovat v hotelu? Tipy na nejlepší i nejlevnější hotely v Medellínu + mapa a ceny pokojů.

Zajímají tě víza, ceny nebo kultura? Další tipy najdeš v Průvodce Kolumbie

Další průvodce v Medellínu a okolí

Centrum Bogoty
Aquí te va a gustar!
Tady se ti bude líbit!
Bogotá
Průvodce městem
Cartagena
Hola!
Ahoj!
Cartagena de Indias
Průvodce městem
Pohled na Rio de Janeiro
Bem-vindo, meu amigo!
Vítej, příteli!
Brazílie
Průvodce zemí
Venezuela
Bienvenido, mi amigo!
Vítej, příteli!
Venezuela
Průvodce zemí
Ekvádor
Aquí te va a gustar!
Tady se ti bude líbit!
Ekvádor
Průvodce zemí
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu