Co tady objevíš?

Mnoho z vás jistě neslyší název Medellín poprvé. Ano, v oblíbeném seriálu Narcos zazní více než často, vězte ale, že doby přelomu 80. a 90. let jsou dávno pryč a z kdysi nejnebezpečnějšího města světa, kdy v ulicích zuřila drogová válka mezi Pablo Esobarem a jeho protivníky, se stalo naopak jedno z nejbezpečnějších velkoměst v Latinské Americe.

Medellín (čti Medejín) je živou ukázkou toho, jak promyšlené kroky místní samosprávy, masivní investice do infrastruktury a bezpečnosti pomalu, ale jistě vedou k proměně města v přímém přenosu. Dnešní Medellín je sice živelný, trochu divoký, ale především díky svému hornatému okolí je také velmi atraktivním místem k návštěvě. Vyjeďte lanovkami vysoko nad město, užívejte výhledy na nekonečnou městskou džungli nebo si dopřejte treky v blízkém národním parku. Večer si sedněte do jedné z mnoha místních restaurací, skvěle se najíte a popovídáte si s místními.

Medellín je přátelský, autentický a upřímný. Nehraje si na nejlepší město světa, ale zároveň vás pohltí svou atmosférou.

Bezpečnost

Medellín má (i díky seriálu Narcos) děsivou pověst, v dnešní době ale zcela překonanou. Jistě, musíte dodržovat jiná pravidla než v Praze, ale dá se říct, že většina oblastí je pro turistu bezpečná. Snažte se splynout s davem, nikdy nemějte na krku foťák a noste ideálně brašnu přes rameno, která se hůř nepozorovaně vykrádá oproti batohu. Lze říct, že krádež je největší a jediné reálné nebezpečí pro turistu, dle statistik nejvíce v centru města, v poslední době ale dochází k opravdu masivním investicím do bezpečnosti a policistu uvidíte doslova na každém rohu.

Pokud k přepadení dojde, především na místě s menší koncentrací lidí, nebraňte se. Originál pasu, kreditní karty a větší obnosy peněz nechte na hotelu, stejně vám při toulkách městem k ničemu nebudou.

Mimo centrum se obecně dá říci, že se bez přehnaných obav, byť s důkladným a neustálým skenováním svého okolí, můžete vypravit tam, kam jede metro, tramvaj nebo lanovka, případně do rezidenčních čtvrtí (typicky panelákové oblasti, které tu jsou určeny spíše pro střední a vyšší třídu).

Čtvrti, kam určitě nechoďte: San Javier (s výjimkou stanice metra a lanovky), 12 de Octubre, Santa Cruz a Manrique.

V noci je nebezpečno i v centru, do okrajových částí se nepouštějte za tmy ani náhodou a do hotelu jeďte vždy taxíkem i na krátkou vzdálenost! Jedinou výjimkou je snad rezidenční čtvrť El Poblado.

Připrav se na
2 dny
Doba na poznání samotného města.
Hlavní sezóna
Celoročně
Rovníkové počasí je teplé a vlhké pořád. Nejméně prší v lednu a únoru.
Letenky od
15 500 Kč
Normální cena letenky z Vídně, z Prahy výrazně dráž. Akční letenky do Medellínu
Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Praktické tipy před cestou do Medellínu

Medellin
Co vidět v Medellínu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Medellínu

Mapa s místy co vidět a navštívit v Medellínu

Lanovky Medellin
Co dělat v Medellínu

Co dělat v Medellínu a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi,... seznam nejlepších aktivit pro Medellín.

Počasí v Medellínu

Přehledně o počasí v Medellínu a teploty během roku. Kdy jet do Medellínu na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Medellin metro
Doprava v Medellínu

Jak se dopravovat v Medellínu a kterou MHD využít? Funguje v Medellínu metro, autobus, tramvaje, taxi či jiná veřejná doprava?

Ubytování
Ubytování v Medellínu

Jak vybrat levné ubytování v Medellínu a kde se ubytovat v hotelu? Tipy na nejlepší i nejlevnější hotely v Medellínu + mapa a ceny pokojů.

Zajímají tě víza, ceny nebo kultura? Další tipy najdeš v Průvodce Kolumbie

Další průvodce v Medellínu a okolí

Centrum Bogoty
Aquí te va a gustar!
Tady se ti bude líbit!
Bogotá
Průvodce městem
Cartagena
Ya la espera de usted!
Už na tebe čekáme!
Cartagena de Indias
Průvodce městem
Pohled na Rio de Janeiro
Oi!
Ahoj!
Brazílie
Průvodce zemí
Venezuela
Ya la espera de usted!
Už na tebe čekáme!
Venezuela
Průvodce zemí
Ekvádor
Hola!
Ahoj!
Ekvádor
Průvodce zemí
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu