Poznávejte rozmanitosti Havany

Havana vás okamžitě uchvátí pestrou škálou rozmanitostí, které se pod prvotním závojem bídy ukrývají. Zajímavých míst je zde opravdu nespočet, a tak si ani nemusíte dělat iluze, že byste stihli navštívit všechny během jedné dovolené. Alespoň budete mít o důvod víc, proč se sem vrátit. 

Projděte se po Malecónu

Nezapomenutelným zážitkem je procházka po osm kilometrů dlouhém bulváru Malecón, který je symbolem svobody a kubánského nočního života. S trochou nadsázky lze konstatovat, že se zde schází celý svět. Své kouzlo má především po setmění, kdy se promění ve scenerii doslova vystřiženou z romantického filmu.

Naučte se tančit salsu

Říká se jí svobodný tanec v nesvobodné zemi, řeč je o kubánské salse, která se těší velké oblibě u nás i v zahraničí, a tak kde jinde byste se měli naučit její kroky než právě v Havaně? K výuce můžete využít služby některé z místních specializovaných tanečních škol.  

Ochutnejte kubánský doutník

Co se vám vybaví, když se řekne Kuba? Mnoho z nás si představí pravé kubánské doutníky, které svou kvalitou doslova dobyly svět. Ať už jste vášnivý kuřák či nikoli, nemůžete opustit Havanu, aniž byste alespoň ochutnali, jak chutná pravý kubánský doutník.  

Vychutnejte si nejslavnější koktejl ve městě

K nepsaným povinnostem návštěvy Havany patří návštěva nejznámější kubánské restaurace La Bodeguita del Medio, kde si za doprovodu výborné kubánské hudby můžete vychutnat lahodné mojito, které zde popíjel i sám Ernest Hamingway.

Po stopách Ernesta Hemingwaye

Kuba a Hemingway představují jedinečné spojení známé nejen pro milovníky literatury. Americký spisovatel zde strávil více než 20 let, a tak není divu, že zde na jeho odkaz narazíte téměř na každém kroku. Jeho dům vypadá, jako by ho opustil teprve nedávno, v hotelu Ambos Mundos má stále rezervován pokoji č. 511 a podniky, které navštěvoval, doslova praskají ve švech. Pokud vás zajímá, jak vypadají místa, kde vznikala jeho nejslavnější díla, pak se neváhejte vydat po jeho stopách. 

Projeďte se americkým veteránem

Havana je splněným snem snad každého milovníka amerických veteránů. Vzhledem k oteplování vztahů s USA je jen však jen otázkou času, jak dlouho bude trvat, než tyto krasavce nahradí novými moderními vozy. Zatím se však Havana může pyšnit pravděpodobně největší sbírkou funkčních veteránů, které pod širým nebem brázdí havanské ulice. Kubánci si jsou této rarity moc dobře vědomi, a tak jejich majitelé většinou vydělávají tím, že vozí turisty. Projížďka nablýskaným americkým bourákem je úžasným zážitkem, který k návštěvě Havany neodmyslitelně patří, přestože se jedná o relativně drahou záležitost. Jedna půlhodinová jízda vás vyjde zhruba na 30 CUC.

Užívejte si havanský noční život

Budete-li mít večer čas a chuť, neváhejte vyrazit do proslulého kabaretního baru Tropicana, kde se konají světově vyhlášená kabaretní představení, při nichž předvádí své jedinečné umění až 200 skvělých akrobatů a tanečníků.

Odpočiňte si na pláži

Havanské pláže představují vhodný kompromis pro všechny, kteří touží část své dovolené v Havaně strávit také u moře. Stojí sice ve stínu těch varaderských a málokdo o nich ví, přesto jsou neméně krásné. Oblast Playas del Este tvoří zhruba 50 kilometrů dlouhý úsek pobřeží, s kokosovými palmami, jemným pískem a křišťálově čistou vodou.

Vyrazte na výlet

Pokud budete mít městského ruchu Havany už plné zuby, můžete vyrazit na výlet do okolí.  Havana je totiž skvělým výchozím bodem pro zajímavé jednodenní výlety. Vydat se můžete buď na vlastní pěst, nebo prostřednictvím cestovních kanceláří. Oblíbenou destinací je provincie Pinar del Río  známá díky nádherné panenské přírodě a tabákovým plantážím, kde se údajně pěstuje ten nejlepší tabák na světě.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu