Havana
Havana

Ubytování v Havaně

Kde se ubytovat v Havaně

Pokud cestujete na vlastní pěst, můžete se ubytovat nejen ve čtyřhvězdičkových turistických resortech, ale také v soukromí přímo u místních, což bývá na Kubě velmi oblíbenou variantou. Jedná se o tvz. casa particular, jednu z mála zdejších oficiálně povolených živností, kdy vám rodina pronajme pokoj v bytě nebo domě. Ceny se pohybují kolem 25 CUC za pokoj na noc a za lehký příplatek, zhruba 5 CUC, vám rádi připraví i výbornou snídani či večeři. Úroveň ubytování i vstřícnost domácích k hostům bývá na Kubu mnohdy až překvapivě vysoká, často dokonce i vyšší než tomu bývá v klasickém tříhvězdičkovém hotelu. Všechny hotely jsou totiž ve vlastnictví státu, čemuž odpovídá i jejich kvalita. I zde však narazíte na nádherné honosné hotely, počítejte však s tím, že si hodně připlatíte.

Dnes už všechny druhy ubytování můžete snadno a jednoduše zarezervovat i na bookingu, což ještě nedávno bylo absolutně nemožné. Důležité je mít pokrytou především první noc (na imigračním po vás mohou chtít znát adresu), jinak není potřeba si nic dopředu rezervovat. Stačí se projít po městě a poptat se na obsazenost. Kde přesně je ubytování v soukromí poskytováno jednoduše poznáte podle symbolu modré kotvy na dveřích domů.

Nejvýhodnějším místem k ubytování je centrum města v oblasti Staré Havany, budete to tak mít všude kousek a ušetříte peníze za dopravu.

Tip:

Oblíbeným výchozím bodem Čechů pro pobyt v Havaně bývá ubytování u paní Heleny, což je Češka žijící na Kubě více než padesát let, kontaktovat ji můžete na emailu: helenarodrigu­ezova@ya­hoo.es.

Ceny

Pokud do Havany vyrážíte s představou levného kraje, pak vás musíme zklamat. Ceny ubytování, potravin i služeb jsou více méně srovnatelné s cenami, které byste za stejné věci zaplatili i u nás.

Při rozhodování, jaké peníze si vzít na Kubu s sebou, vám jednoznačně doporučujeme eura, neboť na americké dolary je uvalená 10% daň. 

Co se týká platebních karet, i zde Kuba již pokročila a některé obchody už dokonce přijímají platební karty, nicméně platba s nimi je často nevýhodná, zdlouhavá a nespolehlivá.  Zvyšuje se i počet bankomatů vydávajících CUC a některé už přijímají kromě Visa také Mastercard, takže nemusíte mít strach, že se ocitnete bez peněz.

Chystáš se do Havany?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Havaně. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jiří Hejduk
před rokem

Jen bych malou poznámku, Booking.com aktuálně nenabízí žádné ubytování na Kubě.

Avatar uživatele
Bear
před 9 měs

Tak, tak - stále nenabízí, do března 2023 potřebuji něco na ty první dny.