Průvodce městem
Magická Havana
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v Havaně

Kde se ubytovat v Havaně

Pokud cestujete na vlastní pěst, můžete se ubytovat nejen ve čtyřhvězdičkových turistických resortech, ale také v soukromí přímo u místních, což bývá na Kubě velmi oblíbenou variantou. Jedná se o tvz. casa particular, jednu z mála zdejších oficiálně povolených živností, kdy vám rodina pronajme pokoj v bytě nebo domě. Ceny se pohybují kolem 25 CUC za pokoj na noc a za lehký příplatek, zhruba 5 CUC, vám rádi připraví i výbornou snídani či večeři. Úroveň ubytování i vstřícnost domácích k hostům bývá na Kubu mnohdy až překvapivě vysoká, často dokonce i vyšší než tomu bývá v klasickém tříhvězdičkovém hotelu. Všechny hotely jsou totiž ve vlastnictví státu, čemuž odpovídá i jejich kvalita. I zde však narazíte na nádherné honosné hotely, počítejte však s tím, že si hodně připlatíte.

Dnes už všechny druhy ubytování můžete snadno a jednoduše zarezervovat i na bookingu, což ještě nedávno bylo absolutně nemožné. Důležité je mít pokrytou především první noc (na imigračním po vás mohou chtít znát adresu), jinak není potřeba si nic dopředu rezervovat. Stačí se projít po městě a poptat se na obsazenost. Kde přesně je ubytování v soukromí poskytováno jednoduše poznáte podle symbolu modré kotvy na dveřích domů.

Nejvýhodnějším místem k ubytování je centrum města v oblasti Staré Havany, budete to tak mít všude kousek a ušetříte peníze za dopravu.

Tip:

Oblíbeným výchozím bodem Čechů pro pobyt v Havaně bývá ubytování u paní Heleny, což je Češka žijící na Kubě více než padesát let, kontaktovat ji můžete na emailu: helenarodrigu­ezova@ya­hoo.es.

Ceny

Pokud do Havany vyrážíte s představou levného kraje, pak vás musíme zklamat. Ceny ubytování, potravin i služeb jsou více méně srovnatelné s cenami, které byste za stejné věci zaplatili i u nás.

Při rozhodování, jaké peníze si vzít na Kubu s sebou, vám jednoznačně doporučujeme eura, neboť na americké dolary je uvalená 10% daň. 

Co se týká platebních karet, i zde Kuba již pokročila a některé obchody už dokonce přijímají platební karty, nicméně platba s nimi je často nevýhodná, zdlouhavá a nespolehlivá.  Zvyšuje se i počet bankomatů vydávajících CUC a některé už přijímají kromě Visa také Mastercard, takže nemusíte mít strach, že se ocitnete bez peněz.

Vyhledej si svůj hotel v Havaně. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Některá města se vám vryjí do paměti více než jiná. Jedním z takových míst je i kubánská Havana, výjimečná metropole překypující bohatou historií snoubící se s nádechem romantiky. Magická Havana vás okamžitě pohltí všude znějícími latinsko-americkými rytmy, vůní spáleného benzinu a kontrasty na každém kroku. Těžko byste hledali jinde na světě kouzelnější místo, kde vedle malebných uliček spatříte chátrající budovy a nevzhlednou komunistickou architekturu.

Přestože dnes bychom Havanu nejlépe definovali jako město se zašlou slávou, pyšní se neuvěřitelnou energií a magickou přitažlivostí. A právě to dělá Havanu jedním z nejkrásnějších měst na světě.

Průvodce pro tebe napsal Veronika Čermáková
Připrav se na
3-4 dny
V Havaně byste ale mohli strávit klidně i měsíc a pořád byste měli co objevovat.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Listopad - duben
Ideální dobou pro návštěvu Havany je období od listopadu do dubna
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Tolik v průměru zaplatíte za letenku z Prahy, z Vídně i pod 12 000 Kč.
Akční nabídky
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu