16 míst, která doporučujeme v Havaně navštívit

Habana Vieja

Habana Vieja

Pýchou hlavního města Kuby je Habana Vieja neboli Stará Havana, která tvoří historické jádro dnešní kubánské metropole. Stará Havana vznikla v roce 1519 jako jedno z nejstarších koloniálních měst a pro svou krásu je sama o sobě považována za muzeem pod širým nebem. Tvoří ji čtyři hlavní náměstí (Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza de San Francisco a Plaza Vieja), které zaplňují velkolepé koloniální paláce, majestátní kostely a další…

Zobrazit více
Havana

El Capitolio

Jednou z nejznámějších staveb Havany je impozantní budova kubánského Kapitolu, postavená tak, aby připomínala o něco slavnější americký Kapitol. Kubánský kapitol byl slavnostně otevřen v roce 1929 a až do roku 1950 se pyšnil titulem nejvyšší budovy v Havaně. V jeho okolí se nachází celá řada nádherných budov postavených ve stylu španělské koloniální architektury, ale také kontroverzní  čínská čtvrť, Central Park či krásný bulvár známý jako Prado…

Zobrazit více
maleceon

Malecón

Duší i srdcem Havany je osm kilometrů dlouhý bulvár orientovaný směrem k americkým břehům známý jako Malecón, symbol svobody a kubánského nočního života.

Zobrazit více
Mojito

La Bodeguita del Medio

Málokteré místo v Havaně se může pyšnit tak bohatou historií spojenou s tolika významnými osobnostmi jako La Bodeguita del Medio, podnik Angela Martineze, jež láká turisty z celého světa na nejlepší mojito na Kubě, které v minulosti proslavil držitel Nobelovy ceny za literaturu Ernest Hemingway. Není nic lepšího, než se po celém dni na chvíli zastavit a vychutnat si proslulé mojito za doprovodu tradiční kubánské hudby.

Zobrazit více
Floridita

El Floridita

Legendární bar otevřený v roce 1817 sám sebe považuje za kolébku oblíbeného daiquiri. Proslavily jej především pravidelné návštěvy amerického spisovatele Ernesta Hemingwaye, který zde trávil dlouhé večery. Pokud patříte mezi jeho příznivce, určitě sem neváhejte zamířit. I přes každodenní nápory turistů si El Floridita zachovává jedinečnou atmosféru 50. let.

Zobrazit více
Finca La Vigía

Finca La Vigía

Po stopách Ernesta Hemingwaye se můžete vydat do jeho vily a muzea Museo Hemingway, které se nachází ve čtvrti San Francisco de Paula asi 15 km jižně od centra Havany. Dovnitř se sice nedostanete, vstup je sem zakázán, aby nedošlo k poškození interiéru, nahlédnout však můžete otevřenými okny a dveřmi. Muzeum je otevřené pouze za příznivého počasí každý den mimo úterý od 9:00 do 17:00. Dopravit se sem můžete taxíkem nebo autobusem číslo P7, který…

Zobrazit více
Real Fabrica

Real Fabrica de Tabacos Partagás

Doutníky a Kuba k sobě zkrátka patří, a tak by byl hřích nenahlédnout do tajů výroby těch nejlepších z nich. Během prohlídky budete mít jedinečnou možnost spatřit proces výroby od třídění tabákových listů přes válení cigár až po balení do krabiček. Dělníci, kteří zde pracují, vyrobí za jednu směnu zhruba 25.000 ks doutníků těch nejlepších značek, jako je Monte Cristo, Cohiba či Partagás. Vstupenku pořídíte přímo v továrně, nicméně většinou je…

Zobrazit více
Havana

Museo del Ron Havana Club

Stejně jako doutníky patří ke kubánské kultuře i lahodný kubánský rum. Říká se, že abyste dokázali správně pochopit kubánský rum, musíte nejdříve pochopit kubánskou kulturu.  A právě tu vám vysvětlí v muzeu nejznámější kubánské značky Havana Club Museo del Ron. Zkušení průvodci vám představí více než čtyři sta let starou historii jeho výroby a těšit se můžete i na závěrečnou degustaci.

Zobrazit více
Plaza Revolucion

Plaza de la Revolución

Při svých toulkách Havanou byste neměli vynechat návštěvu Plaza de la Revolución, nejkultovnějšího náměstí revoluční Kuby, na němž v minulosti řečnil i papež František či vůdce Fidel Castro. Samotné náměstí není ničím zajímavé, co vás překvapí je jeho monumentálnost a rozlehlost.

Zobrazit více
Jose Marti

Memorial y Museo a José Martí

Nejzajímavějším bodem náměstí Plaza de la Revolución je velkolepý památník a muzeum Memorial y Museo a José Martí, který s výškou téměř 140 metrů přestavuje nejvyšší havanskou budovu. Pokud se nebojíte výšek, určitě vyjeďte výtahem až nahoru, naskytne se vám velkolepý výhled na celé město.

Zobrazit více
Hotel Nacional

Hotel Nacional de Cuba

Jeden z nejslavnějších kubánských hotelů, hotel Nacional de Cuba, patří mezi nejpozoruhodnější stavby nejen v Havaně, ale i v celé karibské oblasti. Naleznete ho v moderní havanské čtvrti Vedado, jen kousek od romantické promenády Malecón. Hotel je cennou historickou památkou, ale také místem, kam se v minulosti sjížděli mafiáni z celého světa.

Zobrazit více
Fusterlandia

Fusterlandia

Pokud patříte mezi milovníky umění, pak se vydejte na západ od centrální části Havany do čtvrti Jaimanitas, kde kubánský umělec José Fuster změnil svou domovskou čtvrť na mistrovské dílo složitých dlaždic a kaleidoskopických barev.

Zobrazit více
Coppelia

Coppelia

V bizarní budově připomínající létající talíř naleznete legendární zmrzlinářství Coppelia, které se proslavilo v roce 1993, kdy zde byla natočena klíčová scéna kubánského filmu Jahody a čokoláda.

Zobrazit více
Havana

Museo de Chocolate

Tohle muzeum nesmíte vynechat, pokud patříte mezi milovníky čokolády. Spíše než muzeum zde naleznete čokoládovnu, kde si můžete vychutnat šálek horké či studené čokolády či některou z čokoládových dobrot.

Zobrazit více
El Morro

Pevnost El Morro

Dávno zašlou slávu krvavých dnů Havany dodnes připomíná dominanta města, stará koloniální pevnost El Morro, která se tyčí na stejnojmenném skalnatém útesu a střeží vchod do havanské zátoky. Na této straně zátoky naleznete i dům Che Guevary či 18 metrů vysokou mramorovou sochu Ježíše Krista.

Zobrazit více
Santa Maria del Mar

Playas del Este

I Havana má své pláže a ne jen tak ledajaké. Asi 20 kilometrů od centra města naleznete ve východním okrese Playas del Este hned několik nádherných palmových pláží. Turisty i místními nejoblíbenější z nich je Santa María del Mar, která nabízí dokonalou pláž s bílým jemným pískem, tyrkysové moře a veškerou vybavenost. Z centra Havany sem jezdí autobus číslo T3 za 5 CUC či taxi, které vychází na 10–15 CUC.

Zobrazit více
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu