Tioman

Co dělat na Tiomanu

Tioman je typickým prázdninovým ostrovem, který láká především na aktivity spojené s mořem. Užijte si slunné dny na pláži, pozorujte podmořský život nebo se vydejte na jeden z mnoha treků džunglí.

Výlety lodí

Pokud chcete poznat poznat z Tiomanu co nejvíce, zeptejte se v místních cestovních agenturách na možnost výletů lodí. Součástí a hlavní náplní takového výletu je šnorchlování na nejznámějších místech jako je Pulau Rengis, Marina Park nebo Monkey Bay.

Výlety se časově pohybují od 3 hodin po celodenní výlet kolem ostrova a nabízeny jsou v každém letovisku. Příklad výletu z Paya:

  • A = Coral Island, Paris Panjang, Malang Rock, Teluk Genting, Tekek a Regis Island
  • B = Renggis Island, Marine Park a Tekek
  • C = Renggis Island, Marine Park, Salang a Shark Point
  • D = vodopády a Batu Semebal
  • E = okolo ostrova (Batu Semebal, vodopády, Juara, Shark Point a Renggis Island)

Všechny výlety zahrnují šnorchlovací výbavu jako potápěčské brýle, šnorchl, plovací vestu a ploutve. Ceny se pohybují od 60 MYR do 100 MYR. Podmínkou k uskutečnění výletu bývá často minimální počet cestovatelů, ale u těch levnějších základních výletů nebývá zpravidla problém.

Každá agentura má vlastní nabídku výletů, proto se neváhejte optat nebo si prohlédnout nabídky ze všech agentur i hotelů.

Celodenní pronájem loďky s cestou okolo ostrova stojí 800 MYR, ale jde se domluvit i na kratších a levnějších soukromých výletech.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 29. 09. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.