Tioman

Jak se dostat na Tioman

Na Tioman se dá cestovat buďto lodí nebo letadlem. Pojedete-li sem ze Singapuru. musíte nejprve dojet autem či autobusem do přístavu v Malajsii a následně necelou hodinu a půl plout po moři. Z Kuala Lumpur můžete podniknout podobnou cestu nebo rovnou letět.

Letecky na Tioman

Na Tioman se znovu pravidelně létá od začátku roku 2022. Jedinou pravidelnou leteckou linku na malé letiště Tioman provozují aerolinie SKS Airways z Kuala Lumpur z letiště Subang.

Létá se pravidelně až dvakrát denně malými turbovrtulovými letadly s kapacitou 19 cestujících. Let z letiště Subang na Tioman trvá asi 1 hodinu a 30 minut a letenky stojí od 300 MYR600 MYR za jeden let.

Letenky zakoupíte přímo na stránkách sksairways.com.

Lodí na Tioman

Druhou variantou je cesta z přístavů na pevnině. Na Tioman vyplouvají denně lodní spoje z přístavu Tanjung Gemok nebo Mersing,

Společnosti nabízející přepravu lodí jsou dvě, a to Bluewater a Cataferry. Lodní vstupenky stojí podobně, ale i přesto se dokáží značně lišit. Zatímco Bluewater nabízí lístky plošně za 60 MYR, u Cataferry si můžete připlatit za horní palubu a i ta spodní reflektuje vytíženost spoje. Při vyšším zájmu cena stoupá. U Cataffery můžete plout na Tioman od 40 MYR do 120 MYR za jednu cestu.

Kde koupit lodní lístek na Tioman:

Obvykle se vyplouvá během sezóny třikrát denně z přístavu Mersing a dvakrát denně z přístavu Tanjung Gemok. Plavba z obou přístavů trvá 2 až 3 hodiny.

Lístky kupujte on-line předem, na místě bývají často vyprodány. Je nutné se poté dostavit v přístavu do kanceláře společnosti, kde se prokážete cestovním pasem a agent vám vydá palubní vstupenky.

Současně s palubními vstupenkami je nutné uhradit poplatek za vstup na Tioman. Hradí se v protější kanceláří ve stejné budově.

Z jakého přístavu plout na Tioman? Je to jedno. Oba přístavy jsou od sebe vzdálené 35 minut jízdy a proto záleží spíše na tom, aby vám navazovala cesta do přístavu na lodní řád. Z Kuala Lumpur častěji budete mířit do Tanjung Gemok, ze Singapuru spíše do Mersingu.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 29. 09. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.