Vyspělá kráska jihovýchodní Asie

Malajsie se rozkládá na jižní části malajského poloostrova, kde sousedí s Thajskem na severu a Singapurem na jihu. K zemi rovněž patří severní část ostrova Borneo, který sdílí s Indonésií a Brunejí. Přilehlé ostrovy sahají téměř až k Filipínám, s nimiž má Malajsie mořské hranice.

Ačkoli stále ve stínu populárnějšího Thajska, Malajsie je jedna z „nejstravitelnějších” asijských zemí. Díky svému ekonomickému rozvoji posledních desetiletí má infrastrukturu plně připravenou pro své návštěvníky, na druhé straně je to fascinující směsice tří hlavních etnických skupin a několika podskupin. V kombinaci s nádhernou přírodou, neposkvrněnými plážemi, chutným jídlem a tepajícím velkoměstem Kuala Lumpur je tu jen málo důvodů, proč říci Malajsii ne.

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Hlavní sezóna
celoročně
V každém období roku fajn počasí v různých částech země.
Letenky od
14 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 45 %. Akční letenky do Malajsie
Průvodce pro tebe napsal Andrea Špaková

Praktické tipy před cestou do Malajsie

Co vidět v Malajsii

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Malajsii

Mapa s místy co vidět a navštívit v Malajsii

Co dělat v Malajsii

Co dělat v Malajsii a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Malajsie.

Počasí v Malajsii

Přehledně o počasí v Malajsii a teploty během roku. Kdy jet do Malajsie na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava v Malajsii

Jak se dopravovat a cestovat v Malajsii? Cestování v Malajsii letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny v Malajsii

Čím platit v Malajsii a jaké jsou ceny? Místní měna je Malajsijský ringgit. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Malajsii?
Aktuální kurz 1 RM = 5.58 Kč

Jídlo v Malajsii

Co ochutnat v Malajsii a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Malajsii a kde se stravovat.

Kultura a lidé v Malajsii

Jak se mluví v Malajsii? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Malajsie a jakou má rozlohu?

Bezpečnost v Malajsii

Je Malajsie bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Malajsii + očkování a pojištění.

Víza v Malajsii

Je potřeba vízum a pas do Malajsie? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Malajsie?

Další průvodce v Malajsii a okolí

Hi!
Ahoj!
Kuala Lumpur
Průvodce městem
Di sini anda akan menikmati ia!
Tady se ti bude líbit!
Langkawi
Průvodce ostrovem
Selamat datang, kawan saya!
Vítej, příteli!
Penang
Průvodce ostrovem
Di sini Anda akan menikmatinya!
Tady se ti bude líbit!
Indonésie
Průvodce zemí
在這裡,你會喜歡它!
Tady se ti bude líbit!
Singapur
Průvodce zemí

Cestopisy z Malajsie od cestovatelů jako ty

Čtení na 28 minut
Malajsie ve 3 týdnech
Avatar uživatele Ondřej Klubal
Ondřej Klubal 2019-10-02T16:57:06+02:00 11 komentářů
Malajsie 2019

9 destinací, 3 cesty autobusem, 6 letů, X tun nudlí a rýže, nespočet zážitků.. Na úvod bych chtěl říct, že skoro polovinu z informací, které budu níže psát, najdete v knižním průvodci Lonely Planet - Malajsie, Singapur, Brunei, který nás vyšel na 600 Kč a po celou dobu byl…

Čtení na 30 minut
Z thajského Krabi lodí přes Ko Lantu až do Malajsie...
Baťůžkáři 2019-09-27T18:51:02+02:00 7 komentářů
Asie

Thajsko je legendami opředené království, kde sochy buddhů na Vás zírají na každém rohu. Kde jediná zvířátka, která doufám potkáme, budou obyčejní komáři, roztomilí psíci a neškodné ještěrky.... Thajsko je legendami opředené království, kde sochy buddhů na Vás zírají na každém rohu. Kde jediná nebezpečná zvířátka, která doufám potkáme, budou obyčejní komáři, roztomilí psíci a neškodné…

Čtení na 19 minut
Malajsie
Avatar uživatele Veronika
Veronika 2019-09-03T14:45:54+02:00 0 komentářů
Malajsie 2018

Náš první vstup do Asie po vlastní ose, skrz bránu Kuala Lumpur, přes čajové plantáže, až po nádherné Perhentian Islands na severu, kde jsme si užívali bílého písku bez davů turistů.. Naše putování v období 25. května - 7. června 2018 (období Ramadánu, o kterém jsme neměli ani tušení)Vysněná dovolená? .... místo kam by se člověk vracel každý měsíc, kdyby to šlo. Do země, kde jsou…

❤️ Oblíbené
Čtení na 16 minut
Nejen Bali je Indonésie
Tomáš Cibulka 2019-08-08T20:00:36+02:00 9 komentářů
Asie 2017

4 indonéské ostrovy a jako bonus Kuala Lumpur. Indonéský ostrov Bali byl pro mě kdysi dávno symbolem luxusní dovolené, jehož návštěva byla nutností pro všechny Čechy, kteří si potřebovali dokázat, že si mohou dovolit lepší dovolenou než jejich…

8 dalších cestopisů
Avatar uživatele Andrea Špaková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 dny
Navrhni úpravu