Průvodce státem

Malajsie

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Vyspělá kráska jihovýchodní Asie

Malajsie se rozkládá na jižní části malajského poloostrova, kde sousedí s Thajskem na severu a Singapurem na jihu. K zemi rovněž patří severní část ostrova Borneo, který sdílí s Indonésií a Brunejí. Přilehlé ostrovy sahají téměř až k Filipínám, s nimiž má Malajsie mořské hranice.

Ačkoli stále ve stínu populárnějšího Thajska, Malajsie je jedna z „nejstravitelnějších” asijských zemí. Díky svému ekonomickému rozvoji posledních desetiletí má infrastrukturu plně připravenou pro své návštěvníky, na druhé straně je to fascinující směsice tří hlavních etnických skupin a několika podskupin. V kombinaci s nádhernou přírodou, neposkvrněnými plážemi, chutným jídlem a tepajícím velkoměstem Kuala Lumpur je tu jen málo důvodů, proč říci Malajsii ne.

Průvodce pro tebe napsal Andrea Špaková
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
V každém období roku fajn počasí v různých částech země.
Více o počasí
Letenky od
14 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 45 %.
Akční nabídky

Praktické tipy do Malajsie

Co vidět a navštívit v Malajsii

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Malajsii

Zavřít boční panel

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur je moderní velkoměsto s nablýskanými mrakodrapy a obchodními centry, tepajícími Chinatown a Little India, mystickými jeskyněmi Batu Caves, restauracemi všech druhů a expat bary.

Průvodce městem Kuala Lumpur

Zavřít boční panel

Langkawi

Pro milovníky pláží i adrenalinu je tu jeden z největších ostrovů – Langkawi. Zalesněné vnitrozemí ostrova poznejte na dvou kolech a večer si užijte drink u zapadajícího slunce na pláži. Langkawi je bezcelní zóna a alkohol tu seženete za zlomek ceny co ve zbytku Malajsie. 

Průvodce ostrovem Langkawi

Zavřít boční panel

Melaka

Melaka, jakožto bývalá portugalská kolonie, nabízí zachovalou koloniální architekturu společně s čínskými, hindskými a muslimskými památkami, výborným jídlem a uvolněnou atmosférou.

Zavřít boční panel

Perhentiany

Ostrovy na východním pobřeží země jsou ideální na šnorchlování, potápění a spoustu odpočinku. Redang a Perhentian Besar jsou plné rezortů pro náročnější, Tioman a Perhentian Kecil jsou oblíbené i baťůžkáři.

Zavřít boční panel

Penang

Na první pohled ponuré město Georgetown na ostrově Penang je plné britské koloniální historie, street artu a jídla. Toto kulinářské centrum Malajsie nabízí to nejlepší, co může země nabídnout. A k tomu levně.

Průvodce ostrovem Penang

Zavřít boční panel

Terengganu

Pokud vás už nudí klasické turistické destinace a ostatní cizinci, zkuste Kota Bharu a Kuala Terengganu. Obě dvě jsou velmi tradiční muslimská města na východním pobřeží. V Kuala Terengganu si prohlédněte nepříliš známou, ale fascinující mešitu, v Kota Bharu je to zase obrovské tržiště.

Zavřít boční panel

Cameron Highlands

Za chladnějším počasím, půvabnou krajinou s čajovými plantážemi a džunglí pokrytými velehorami se vydejte do Cameron Highlands. Vyzkoušet zdejší čaj se sladkým koláčkem a jahodovou marmeládou je povinnost.

Zavřít boční panel

Taman Negara

Po cestě mezi západním a východním pobřežím se stavte v národním parku Taman Negara. Zdejší cenné rezidenty jako tygry a nosorožce nejspíš neuvidíte, ale máte celkem velkou šanci na slony, tapíry, exotické ptáky i hmyz.

Zavřít boční panel

Mt Kinabalu

Mount Kinabalu je nejvyšší hora Malajsie a výstup a sestup na ni trvá okolo dvou dní. Místní správa stanovuje maximální denní počet návštěvníků, a proto je nutné výstup rezervovat předem. Zkuste Amazing Borneo.

Zavřít boční panel

Sepilok

Sepilok Orangutan Rehabilitation Centre je jedno z nejznámějších rehabilitačních center pro orangutany. Nejoblíbenější atrakce je krmení.

Zavřít boční panel

Sipadan

Potápění okolo ostrova Sipadan je opakovaně voleno jako nejlepší potápění v Malajsii, ačkoli je určeno spíš pro zkušené potápěče.

Zavřít boční panel

NP Gunung Gading

Pokud nebudete mít ještě pralesů dost, zkuste Národní park Gunung Gading. Kromě jiných tu můžete vidět i jednu z nějvětších květin na světě — raflésii. 

Počasí a sezóny v Malajsii

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Západní pobřeží pevniny
Od Langkawi přes Penang po Kuala Lumpur

31 °C

32 °C

32 °C

31 °C

31 °C

31 °C

31 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

31 °C
Východní pobřeží pevniny
Perhentiany, Tioman, Kuala Terengganu, aj.

28 °C

29 °C

31 °C

32 °C

32 °C

32 °C

32 °C

32 °C

31 °C

31 °C

29 °C

28 °C
Borneo
Ostrovní tropická část Malajsie. V polohách nad 3.000 m bude chladno!

30 °C

30 °C

31 °C

32 °C

32 °C

31 °C

31 °C

31 °C

31 °C

31 °C

31 °C

30 °C

Počasí

Jako ostatní země v regionu má Malajsie tropické klima a je ovlivněna střídáním monzunů, které rozdělují rok na suché a deštivé období.

Celoročně se teploty na malajském pobřeží pohybují okolo 25–30 °C. Teplota vody je pak neuvěřitelných 30 °C, což ocení nejen plavci, ale i potápěči. Pokud vás horké dny přestanou bavit, vydejte se do hornatých oblastí (například Cameron Highlands na pevnině nebo Crocker Range na Borneu), kde denní teplota klesá až k 20 °C. Přes noc je i o něco chladněji.

Sezóny a kdy vyrazit

Pokud se chcete vydat na západní pobřeží pevniny, tedy ostrovy Langkawi, Penang, Pangkor, města Georgetown, Kuala Lumpur nebo Melaka, nejvhodnější je k tomu období od října do května. Plánujete-li například cestu do Asie během vánočních prázdnin, pevninská Malajsie by měla být přirozená volba.

Borneo je v tuto dobu spíše deštivé a především v listopadu, prosinci a lednu se na něj moc cestovatelů nevydává.

Cestujete-li o letních prázdninách, výborné počasí vás přivítá na východním pobřeží pevniny. Díky suchému období od května do září si tak užijete plážové destinace jako Cherating, Perhentianské ostrovy, ostrovy Redang, Tioman či Kapas a města jako Kota Bharu a Kuala Terengganu. Ideální je v tuto dobu i cestování do obou částí Bornea.

Ať se rozhodnete vypravit se do Malajsie kdykoli, počítejte s tím, že i suché období může přinést občasné bouřky a déšť a na druhou stranu v období dešťů nemusí (a v zásadě tomu tak opravdu není) pršet pořád. Pokud navíc vycestujete mimo hlavní turistickou sezonu, odměnou vám bude snížená cena za ubytování i služby.

Skvělé akce do Malajsie

ušetříš až 22%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 40%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 36%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 32%
Akce starší 2 týdnů
93 starších akcí
Avatar uživatele Andrea Špaková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu