Gozo

Ubytování na Gozu

Chystáte se na dovolenou na Gozo? Podívejte se, jaké lokality a města jsou pro ubytování na ostrově Gozo nejlepší, nejlevnější i nejpraktičtější.

Kde se ubytovat na Gozu 

Gozo je natolik malý ostrov, že nehraje velkou roli, kde se ubytujete, zvlášť cestujete-li půjčením autem.

Pokud však plánujete ostrov procestovat a pohybovat se výhradně autobusy, nejlepší volbou bude ubytování přímo ve Victorii (Rabatu). Právě zde se nachází hlavní autobusové nádraží, z něhož se můžete velmi snadno dostat do každého zákoutí ostrova.

Pokud plánujete cestovat autobusy, ale preferujete ubytování u moře, volte vesničku na západě ostrova (Xlendi) nebo malé městečko na severovýchodě – Marsalforn. Z obou těchto městeček se dostanete do Victorie do deseti minut, a odsud poté můžete pokračovat dále.

Victoria (Rabat)

Victoria je strategická volba, která vám odkryje možnost pohodlného cestování po ostrově. Najdete zde větší supermarkety, velké množství restaurací, dokonce i fastfoodové řetězce. Procházky po večerním historickém centru jsou navíc opravdu kouzelné.

Marsalforn

Rybářské městečko na východním pobřeží má výborné autobusové spojení s Victorií. Město je vybaveno obchody i restauracemi, navíc nabízí možnost líbezných procházek po pobřeží až k vyhlášeným solným pánvím. 

Xlendi  

Xlendi patří mezi nejoblíbenější lokality, kde se ubytovat. Právě zde můžete narazit i na menší hotely, pokud vyhledáváte právě tento typ ubytování. V Xlendi si zamilujete místní restaurace a krásné okolí, jímž je městečko obklopené.

Gharb  

Pokud chcete okusit něco tradičního, Gharb bude skvělou volbou. Jedná se o tradiční vesnici nedaleko baziliky Ta’Pinu.

Co se týká ubytování, narazíte zde zejména na zmodernizované pokoje v tradičních domech, které vám zajistí autentický zážitek, ale zároveň potřebné pohodlí.

Xagħra 

Xagħra je skvělou volbou, pokud to chcete mít blízko k nejkrásnější pláži ostrova, tedy Ramla Bay.

V těsné blízkosti se nachází i prastarý komplex Ġgantija. Samotné město poskytuje tradiční ubytování často v původních domech, v centru se nachází i několik restaurací.

Typické ubytování a ceny za ubytování 

Na Gozu se nenachází příliš klasických hotelových komplexů, jako je tomu například na sousední Maltě. Ubytovat se tu můžete spíše v menších hotelích nebo moderně upravených apartmánech v tradičních domech.

Nejzajímavější volbou je ubytování v tradičních domech, které jsou staré několik set let. Jsou rekonstruované tak, aby vám poskytly dostatek pohodlí, ale zároveň si zachovávají punc tradice.

V domech je většinou jen několik pokojů, tudíž budete mít dostatek soukromí. K těmto tradičním stavbám, které se vyskytují prakticky ve všech obcích na Gozu, většinou náleží i bazény společné pro celý dům nebo několik domů.

Na ubytovacích serverech najdete tyto ubytovací jednotky často pod názvem townhouse, farmhouse, boutique hotel, guesthouse, B&B, villa.

Většinu těchto jednotek spravují místní lidé. Ceny jsou různé, mimo sezonu se pohybují zhruba v rozmezí 60 EUR100 EUR. Tradiční ubytování v novodobém stylu s výborným hodnocením vypadají pro představu následovně:

Co se týká hotelů, nejvíce se jich nachází v Xlendi, Marsalfornu a Victorii.

Špičkou mezi hotely na Gozu je oblíbený Kempinski Hotel v San Lawrenz.

Chystáš se na Gozo?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Barbora Heřmanská
naposledy aktualizováno 24. 11. 2023

Vyhledej si svůj hotel na Gozu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.