Kde se ubytovat na Gozu 

Gozo je natolik malý ostrov, že nehraje velkou roli, kde se ubytujete. Neexistuje proto lokalita, které byste se měli vyhnout. Pokud však plánujete ostrov procestovat a pohybovat se výhradně autobusy, nejlepší volbou bude ubytování přímo ve Victorii (často nazývanou postaru jako Rabat). Právě zde se nachází hlavní autobusové nádraží, z něhož se můžete velmi snadno dostat do každého zákoutí ostrova. Pokud plánujete cestovat autobusy, ale preferujete ubytování u moře, volte vesničku na západě ostrova (Xlendi) nebo malé městečko na severovýchodě – Marsalforn. Z obou těchto městeček se dostanete do Victorie do deseti minut, a odsud poté můžete pokračovat dále. Jestliže si budete půjčovat auto, můžete se ubytovat prakticky kdekoli, odpadne vám totiž závislost na autobusech.

Victoria (Rabat)

Victoria je strategická volba, která vám odkryje možnost pohodlného cestování po ostrově. Najdete zde větší supermarkety, velké množství restaurací, dokonce i fastfoodové řetězce. Procházky po večerním historickém centru jsou navíc opravdu kouzelné.

Marsalforn

Rybářské městečko na východním pobřeží má výborné autobusové spojení s Victorií. Město je vybaveno obchody i restauracemi, navíc nabízí možnost líbezných procházek po pobřeží až k vyhlášeným solným pánvím. 

Xlendi  

Xlendi patří mezi nejoblíbenější lokality, kde se ubytovat. Právě zde můžete narazit i na menší hotely, pokud vyhledáváte právě tento typ ubytování. V Xlendi si zamilujete místní restaurace a krásné okolí, jímž je městečko obklopené.

Gharb  

Pokud chcete okusit něco tradičního, Gharb bude skvělou volbou. Jedná se o tradiční vesnici nedaleko baziliky Ta’Pinu. Co se týká ubytování, narazíte zde zejména na zmodernizované pokoje v tradičních domech, které vám zajistí autentický zážitek, ale zároveň potřebné pohodlí.

Xagħra 

Xagħra je skvělou volbou, pokud to chcete mít blízko k nejkrásnější pláži ostrova, tedy Ramla Bay. V těsné blízkosti se nachází i prastarý komplex Ġgantija. Samotné město poskytuje tradiční ubytování často v původních domech, v centru se nachází i několik restaurací.

Typické ubytování a ceny za ubytování 

Na Gozu se nenachází příliš klasických hotelových komplexů, jako je tomu například na sousední Maltě. Ubytovat se tu můžete spíše v menších hotelích, v moderně upravených apartmánech v tradičních domech nebo u místních přes airbnb

Nejzajímavější volbou je ubytování v tradičních domech, které jsou staré několik set let. Jsou rekonstruované tak, aby vám poskytly dostatek pohodlí, ale zároveň si zachovávají punc tradice. V domech je většinou jen několik pokojů, tudíž budete mít dostatek soukromí. K těmto tradičním stavbám, které se vyskytují prakticky ve všech obcích na Gozu, většinou náleží i bazény společné pro celý dům nebo několik domů. Na ubytovacích serverech najdete tyto ubytovací jednotky často pod názvem townhouse, farmhouse, boutique hotel, guesthouse, B&B nebo villa.

Většinu těchto jednotek spravují místní lidé. Ceny jsou různé, mimo sezonu se pohybují zhruba v rozmezí 1.500 Kč–2.500 Kč / pokoj / noc, pokud budete cestovat v hlavní sezoně, připočtěte zhruba dalších 500 Kč za noc. Pokud chcete zejména ušetřit a spokojíte se se základním ubytováním, lze dosáhnout ceny třeba i 1.000 Kč / pokoj / noc. Tradiční ubytování v novodobém stylu s výborným hodnocením vypadají pro představu následovně:

Co se týká hotelů, nejvíce se jich nachází v Xlendi, Marsalfornu a Victorii. Špičkou mezi hotely na Gozu je oblíbený Kempinski Hotel v San Lawrenz, za který v hlavní sezoně zaplatíte přes 5.000 Kč / noc za pokoj. Za klasický tříhvězdičkový hotel zaplatíte v sezoně průměrně 2.500 Kč za noc.  

Vyhledej si svůj hotel na Gozo. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Barbora Heřmanská
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 27 dny
Navrhni úpravu