Rozmanitý ostrovní stát ve Středozemním moři

Málokterý ostrov ve Středozemí toho může nabídnout tolik jako Malta. I přes to, že se jedná o nejmenší stát v Evropské unii a s rozlohou 316 kmdokonce 10. nejmenší na světě, naleznou tu své snad všechny věkové skupiny s rozličnými zájmy.

Rodinám s dětmi poskytne moře, pláže, teplo, slunce, mladším rušný noční život a starším naopak klid ve slunci souostroví. Na každém rohu na vás navíc bude dýchat bohatá historie se všudypřítomnými památkami, které ani nestihnete všechny projít. To vše pouhé 2,5 hodiny letu z Prahy.

Maltské souostroví se skládá ze tří obydlených ostrovů, z nichž každý nabídne jedinečné zážitky a i přes svoji (ne)velikost vás zabaví klidně na týden.

Malta leží ve stejném časovém pásmu jako ČR.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
květen - říjen
Prázdniny jsou zaslíbené koupání, pro poznávání pak celý rok.
Letenky od
4 000 Kč
Je běžná cena letenek z Prahy. Akční se objeví 3x za měsíc a ušetříš cca 44 %. Akční letenky na Maltu
Průvodce pro tebe napsal jantomsa

Praktické tipy před cestou na Maltu

Blue Grotto
Co vidět na Maltě

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Maltě

Mapa s místy co vidět a navštívit na Maltě

Modrá laguna
Co dělat na Maltě

Co dělat na Maltě a kam na výlety? Nejkrásnější pláže, výlety lodí, noční život, památky a zajímavosti na Maltě... nejlepší aktivity pro Maltu.

Počasí na Maltě

Přehledně o počasí na Maltě a teploty moře a vzduchu během roku. Kdy jet na Maltu na dovolenou, jak často prší a kdy je nejtepleji?

Letiště Malta
Jak se dostat na Maltu

Jak levně na Maltu? Jaká je doba a délka letu z Prahy na Maltu? Zjistěte ceny letenek z Prahy a okolí na ostrov Malta i trajekty do Itálie.

Autobusy Malta
Doprava na Maltě

Jak se dopravovat a cestovat po Maltě? Autobusy a trajekty na ostrově Malta, cestování autem, kolik stojí půjčení auta a jak se řídí na Maltě?

Euro
Peníze a ceny na Maltě

Čím platit na Maltě a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Platby kartou, jak je draho na ostrově Malta a kolik si vzít peněz?
Aktuální kurz 1 € = 25.45 Kč

Králík, národní jídlo
Jídlo na Maltě

Co ochutnat na Maltě a jaké jsou tradiční speciality? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí na Maltě a kde se stravovat.

Malta historie
Kultura a lidé na Maltě

Jak se mluví na Maltě? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky, úřední jazyk a užitečné informace jako kde leží Malta a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost na Maltě

Je Malta bezpečná pro cestovatele? Zjistěte zdravotní rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality na Maltě + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza na Maltu

Je potřeba pas na Maltu nebo stačí občanský průkaz? Zjistěte podmínky cestování na občanku na Maltu a jaké doklady musí mít děti.

Zásuvky typu G
Zásuvky a internet na Maltě

Jaký typ zásuvek a jaká elektřina je na Maltě? Připojení k internetu Malta, dostupnost wi-fi a ceny volání. Je potřeba adaptér na Maltu?

Bugibba
Ubytování na Maltě

Jak vybrat nejlevnější a nejlepší hotel na ostrově Malta? Jaké jsou ceny hotelů a ubytování na Maltě a tipy na letoviska + mapa a ceny pokojů.

Další průvodce na Maltě a okolí

Gozo
Hi!
Ahoj!
Gozo
Průvodce městem
Cinqueterre
Vi aspettiamo per voi!
Už na tebe čekáme!
Itálie
Průvodce zemí
Tunisko
نحن في انتظاركم!
Už na tebe čekáme!
Tunisko
Průvodce zemí
Libye
مرحبا بكم، يا صديقي!
Vítej, příteli!
Libye
Průvodce zemí
Tato destinace ještě nemá průvodce. Můžeš ho napsat právě ty!
Akropole v Athénách
Εδώ μπορείτε να το απολαύσετε!
Tady se ti bude líbit!
Řecko
Průvodce zemí

Cestopisy z Malty od cestovatelů jako ty

Čtení na 22 minut
Malta pod rouškou
Avatar uživatele Sylvie
Sylvie 2020-07-25T23:33:51+02:00 1 komentář
Malta 2020

O návštěvě malého ostrovního státečku s malebnými městy, půvabnými výhledy do krajiny, bohatou historií a aktuální povinností občas schovat obličej pod roušku.. Původně jsem vůbec letos neměla trávit červencový týden na Maltě. Původně jsem měla několik týdnů putovat po Portugalsku a Španělsku. Ale jak se situace vyvíjela, stal se výlet na Pyrenejský…

🙏 Praktické
Čtení na 24 minut
"Il pampalini" aneb jak jsme za týden (trochu) poznali Maltu
Avatar uživatele Jan Chrastina
Jan Chrastina 2019-05-22T21:05:26+02:00 0 komentářů
Malta 2019

Týden na Maltě. Týden pohody. Týden krásných míst. Týden objevování.. Přestože milujeme Řecko a jeho ostrovy (ale i jiné destinace a kraje), Malta byla v hledáčku nějakou (delší) dobu. Akce s letenkami odstartovala plánování týdne na Maltě. Let z Prahy (s Air Malta)…

🙏 Praktické
Čtení na 16 minut
MALTA za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2018-10-30T14:37:06+01:00 33 komentářů
Malta 2018

Malta, to je “Karibik” uprostřed Středozemního moře! Nabízí kombinaci neuvěřitelného množství památek na opravdu malé ploše a tyrkysově modré moře... MALTA - zajímavosti.. V roce 2015 byla Malta zařazena na 6 nejvhodnější místo na důchod. Může za to kombinace: 1/ skvělé počasí po celý rok2/ výborná kuchyně3/ kvalitní zdravotnický systém  Na Maltě…

Avatar uživatele jantomsa
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 dny
Navrhni úpravu