Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Gozo
Průměrné denní teploty během roku

15 °C

15 °C

17 °C

19 °C

24 °C

28 °C

32 °C

32 °C

29 °C

25 °C

18 °C

16 °C
Gozo – teplota moře
Průměrná teplota vody v moři

15 °C

15 °C

15 °C

15 °C

18 °C

21 °C

26 °C

26 °C

25 °C

24 °C

19 °C

17 °C

Počasí na Gozo

Gozo je oblíbenou celoroční destinací, každé roční období otvírá jiné možnosti aktivit. Počasí na Gozu je velmi podobné jako počasí na sousední Maltě. Léta na Gozu bývají velice teplá, zimy bývají mírné. Nejchladnějším měsícem je leden, naopak mezi nejteplejší měsíce patří červenec a srpen. Největší pravděpodobnost srážek je v prosinci. Rok je zde rozdělen do 4 ročních období. 

Zima

Leden, únor a březen jsou na Gozu označovány jako zima. Právě tato část roku je perfektním obdobím pro turistiku. Celý ostrov kvete, příroda se probouzí, kopce jsou poseté zelení a barevnými květy místní flóry. Ačkoliv je leden považován za nejchladnější měsíc, i tak můžete počítat s průměrnými teplotami okolo 12 °C. Myslete však na to, že pokud svítí slunce, pocitová teplota je mnohem vyšší, během slunných dnů není problém chodit jen v tričku. Pláže jsou v zimě téměř prázdné, odvážlivci si mohou užívat otužování v moři, které má zhruba 16 °C. I přes nižší teploty se jedná o ideální období pro odpočinek na pláži a první chytání slunečných paprsků. Ceny za ubytování jsou na minimu.  

Jaro

Duben, květen a červen jsou jarními měsíci. Srážek výrazně ubývá, dny se prodlužují, počasí je stabilnější. Průměrné teploty v dubnu dosahují okolo 17 °C, v květnu 19 °C, v červnu přesahují 23 °C. Moře se začíná pomalu oteplovat, v červnu teploty stoupají k 22 °C. Jaro je tedy ideální dobou pro cestování, objevování, turistiku a první koupání v moři. Ceny za ubytování jsou stále velmi příznivé, návštěvníků ostrova pomalu přibývá, avšak stále není třeba obávat se davů turistů.    

Léto 

Červenec, srpen a první polovina září představují hlavní sezonu na Gozu. Je potřeba počítat s vysokými teplotami, průměrné teploty se pohybují kolem 27 °C, pocitové teploty jsou však opět výrazně vyšší. V tomto období na Gozu potkáte nejvíce turistů, kteří sem vyráží zejména za koupáním, odpočinkem a vodními sporty. Letní měsíce se zkrátka nesou na vlnách pohody, vysokých teplot, odpočinku a žádného spěchu. Pokud preferujete turistiku a aktivní poznávání nových míst, volte raději jiné měsíce. Jestliže jste naopak fanoušci kultury a zajímavých akcí, nenechte si ujít místní slavnosti festa, které probíhají celé léto. Ceny za ubytování jsou v tomto období na svém maximu. 

Podzim  

Říjen, listopad, prosinec, to jsou měsíce, které jsou označovány jako podzim. V druhé půlce září začínají z Goza postupně mizet turisté, atmosféra se stává opět klidnější a po náročné letní sezoně uvolněnější. Právě říjen mnoho lidí označuje za nejlepší čas na návštěvu Goza. Příroda se začíná opět zelenat, průměrné teploty se pohybují okolo 21 °C a moře je po sezoně dokonale vyhřáté, jeho průměrná teplota se pohybuje stále okolo 24 °C. Na své si tedy přijdou milovníci koupání, toulek po městě, poznávání historie i příznivci turistiky. Listopad je o něco chladnější, největší propad teploty nastává v prosinci, kdy vrcholí i období srážek. Pokud se ocitnete na Gozu v prosinci, určitě si nenechte ujít živý betlém pár minut chůze od přístavu.

Kdy jet na Gozo

Kdy vyrazit na Gozo se odvíjí především od toho, proč sem jedete. Pokud míříte na Maltu za koupáním, sluněním se na plážích nebo šnorchlováním, pak je nejlepší, vzhledem k teplotě moře, vypravit se v létě. Ideální měsíce jsou červen a září, kdy už je dostatečně teplo, ale zároveň nižší ceny a méně turistů než o letních prázdninách.

Neláká vás přímo koupání, ale máte rádi nádherné scenerie, které občas zkombinujete s návštěvou památek? Pak se na Gozo vypravte na jaře či na podzim a pokud vám nevadí nějaké riziko přeháněk, jeďte klidně v zimě. Příjemné a vždy teplejší počasí než u nás vás rozhodně potěší.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Barbora Heřmanská
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 29 dny
Navrhni úpravu