Drážďany

Autobusem do Drážďan

Dálkovým autobusem se bez nutnosti přestupu dostanete do Drážďan velmi často z Prahy a 1-2x denně také z Brna. Protože mezi Prahou a Drážďany jezdí dvě autobusové společnosti, v souhrnu je autobusové spojení frekventovanější než vlak a cesta navíc trvá kratší dobu.

Pokud však preferujete pohodlnější cestu po kolejích nebo nejste z Prahy, zjistěte veškeré informace o vlacích do Drážďan.

Jízdenky na autobus do Drážďan: cena a kde koupit?

Z ČR jezdí 2 dopravci Regiojet a Flixbus, a to pouze na trase Praha – Drážďany. Autobusy oproti dřívějšku už nezastavují v Ústí nad Labem, naopak najdete několik přímých spojů týdně z Brna. Jízdenky kupujte výhradně přes web daných dopravců.

Ceny jízdenek vždy závisí na obsazenosti spoje, tím pádem je mnohem větší šance na levnější jízdenku při včasné rezervaci. Nejnižší ceny startují na 299 Kč u Regiojetu a 319 Kč u Flixbusu.

  • Cena jednosměrné jízdenky: 299 Kč, cena roste s obsazeností spoje až na 500-750 Kč
  • Doba jízdy: 1:50 až 2 hodiny

Kde zastavují autobusy v Drážďanech?

Všechny mezinárodní autobusy zastavují na novém autobusovém nádraží v přízemí nákupního centra Simmel hned naproti hlavnímu vlakovému nádraží Dresden-Hauptbahnhof.

Regiojet i Flixbus mají v Drážďanech vždy pouze jednu zastávku právě u hlavního nádraží.

Kde zastavují autobusy do Drážďan v Praze?

Flixbus i Regiojet jezdí z autobusového nádraží Praha-Florenc, Flixbus navíc u několika spojů má zastávku i u hlavního nádraží a 1x denně i u stanice metra C Praha-Roztyly.

Je výhodnější autobus nebo vlak?

Do Drážďan kromě autobusů využijete i vlaky. Jaké má výhody a nevýhody vlak?

  • Cena: autobus je mírně levnější, pokud vám nevadí zhruba 2x delší cesta, můžete však naopak ušetřit cestou vlakem a využitím jízdenky Labe-Elbe
  • Frekvence spojení: autobus jezdí častěji než vlak při součtu spojů RegiojetuFlixbusu. Oproti vlaku však jezdí pouze z Prahy
  • Pohodlí: cesta do Drážďan není tak dlouhá, takže komfort je srovnatelný při jízdě autobusem i vlakem
  • Spolehlivost: autobusy ani vlaky často nezačínají svou cestu v Praze, resp. Drážďanech, spolehlivost je tak u obou druhů dopravy srovnatelná
  • Rychlost: autobus je rychlejší než vlak zhruba o 20 až 30 minut, platí však jen pro spojení z Prahy
  • Cesta na letiště: u cesty autobusem je nutné kupovat zvlášť jízdenku na bus a zvlášť na S-Bahn z hlavního nádraží na letiště. U vlaku lze koupit jednu jízdenku

Chystáš se do Drážďan?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 10. 10. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.