Průvodce městem
Káthmnándú, brána do Himalájí
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Káthmándú

Káthmándú slouží především jako vstupní brána před výpravou do hor, ale i samotné město má co nabídnout.

Trekování

I když samotné město neleží přímo v horách, je vstupní branou pro treking do Himalájí, které se táhnou severně u hranice s Čínou. Nejbližší národní park je Langtang severně od města, nejčastějším cílem treků je Národní park Sagarmatha (Everest) na severovýchodě a Národní park Annapurna na západě s druhým největším městem Pokhara.

Nakupování

Před cestou do hor je možné v uličkách Káthmándú za velmi dobré ceny dokoupit turistickou výbavu. Najdete tu skutečně všecko. Je třeba smlouvat a určitě nekývnout na první cenu, kterou vám prodejce nabídne. Kromě turistických potřeb tu najdete i množství náboženských předmětů, výrobků ze dřeva, deky, koberce nebo šátky z hedvábí nebo jačí vlny, knihy, elektroniku.

Prohlídky festivalů

Káthmándú a Durbar Square je centrem mnoha nepálských náboženských festivalů. Na konci října se koná pětidenní festival světel (Deepawali) slavený hinduisty, kteří uklízí domovy, zapalují svíčky a lampy. Nepálská verze svátku je velmi malebná a méně výbušná než ta, jíž slaví v nedaleké Indii. V září se zas koná ženský festival Teej, kdy se vdané ženy oblečou do červených svatebních šatů a navštěvují mužské příbuzné a svobodné ženy, u nichž zůstávají celou noc a slaví a modlí se za své budoucí manžele.

Volný čas

Volný čas můžete využít v masážních salónech či na kurzech jógy, meditace nebo vaření. V noci ožívají i noční podniky a bary. Naplánovat si můžete i návštěvu blízkých posvátných měst a historických center – Patan (Lalitpur), Kirtipur, Bhaktapur či navštívit horskou vesničku Dhulikhel.

Co tady objevíš?

Nepálské hlavní město Káthmandu leží ve stejnojmenném údolí na úpatí Himalájí a je mekou horolezců a dobrodruhů z celého světa. Leží v nadmořské výšce 1.400 m n. m. mezi čtyřmi vrchy, právě z tohoto místa vyrážejí expedice a trekeři do nejvyššího pohoří na světě. Město, v němž se střetávají dvě světové náboženství – hinduismus a buddhismus – má jedinečnou atmosféru a dokáže toho nabídnout velmi mnoho.

Průvodce pro tebe napsal Marek Adamech
Připrav se na
3-4 dny
Ideální délka pobytu, abyste stihli prozkoumat město a blízké okolí.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Březen–květen a září–listopad
Nejlepší období pro návštěvu je doba mimo monzunové období
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Standardní cena letenky ze střední Evropy, akce pod 14 000 Kč se objeví 1x ročně.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu