Swayambhunath

Co dělat v Káthmándú

Káthmándú slouží především jako vstupní brána před výpravou do hor, ale i samotné město má co nabídnout.

Trekování

I když samotné město neleží přímo v horách, je vstupní branou pro treking do Himalájí, které se táhnou severně u hranice s Čínou. Nejbližší národní park je Langtang severně od města, nejčastějším cílem treků je Národní park Sagarmatha (Everest) na severovýchodě a Národní park Annapurna na západě s druhým největším městem Pokhara.

Nakupování

Před cestou do hor je možné v uličkách Káthmándú za velmi dobré ceny dokoupit turistickou výbavu. Najdete tu skutečně všecko. Je třeba smlouvat a určitě nekývnout na první cenu, kterou vám prodejce nabídne. Kromě turistických potřeb tu najdete i množství náboženských předmětů, výrobků ze dřeva, deky, koberce nebo šátky z hedvábí nebo jačí vlny, knihy, elektroniku.

Prohlídky festivalů

Káthmándú a Durbar Square je centrem mnoha nepálských náboženských festivalů. Na konci října se koná pětidenní festival světel (Deepawali) slavený hinduisty, kteří uklízí domovy, zapalují svíčky a lampy. Nepálská verze svátku je velmi malebná a méně výbušná než ta, jíž slaví v nedaleké Indii. V září se zas koná ženský festival Teej, kdy se vdané ženy oblečou do červených svatebních šatů a navštěvují mužské příbuzné a svobodné ženy, u nichž zůstávají celou noc a slaví a modlí se za své budoucí manžele.

Volný čas

Volný čas můžete využít v masážních salónech či na kurzech jógy, meditace nebo vaření. V noci ožívají i noční podniky a bary. Naplánovat si můžete i návštěvu blízkých posvátných měst a historických center – Patan (Lalitpur), Kirtipur, Bhaktapur či navštívit horskou vesničku Dhulikhel.

Chystáš se do Káthmándú?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.