Průvodce městem
Káthmnándú, brána do Himalájí
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Káthmándú

Káthmándú slouží především jako vstupní brána před výpravou do hor, ale i samotné město má co nabídnout.

Trekování

I když samotné město neleží přímo v horách, je vstupní branou pro treking do Himalájí, které se táhnou severně u hranice s Čínou. Nejbližší národní park je Langtang severně od města, nejčastějším cílem treků je Národní park Sagarmatha (Everest) na severovýchodě a Národní park Annapurna na západě s druhým největším městem Pokhara.

Nakupování

Před cestou do hor je možné v uličkách Káthmándú za velmi dobré ceny dokoupit turistickou výbavu. Najdete tu skutečně všecko. Je třeba smlouvat a určitě nekývnout na první cenu, kterou vám prodejce nabídne. Kromě turistických potřeb tu najdete i množství náboženských předmětů, výrobků ze dřeva, deky, koberce nebo šátky z hedvábí nebo jačí vlny, knihy, elektroniku.

Prohlídky festivalů

Káthmándú a Durbar Square je centrem mnoha nepálských náboženských festivalů. Na konci října se koná pětidenní festival světel (Deepawali) slavený hinduisty, kteří uklízí domovy, zapalují svíčky a lampy. Nepálská verze svátku je velmi malebná a méně výbušná než ta, jíž slaví v nedaleké Indii. V září se zas koná ženský festival Teej, kdy se vdané ženy oblečou do červených svatebních šatů a navštěvují mužské příbuzné a svobodné ženy, u nichž zůstávají celou noc a slaví a modlí se za své budoucí manžele.

Volný čas

Volný čas můžete využít v masážních salónech či na kurzech jógy, meditace nebo vaření. V noci ožívají i noční podniky a bary. Naplánovat si můžete i návštěvu blízkých posvátných měst a historických center – Patan (Lalitpur), Kirtipur, Bhaktapur či navštívit horskou vesničku Dhulikhel.

Co tady objevíš?

Nepálské hlavní město Káthmandu leží ve stejnojmenném údolí na úpatí Himalájí a je mekou horolezců a dobrodruhů z celého světa. Leží v nadmořské výšce 1.400 m n. m. mezi čtyřmi vrchy, právě z tohoto místa vyrážejí expedice a trekeři do nejvyššího pohoří na světě. Město, v němž se střetávají dvě světové náboženství – hinduismus a buddhismus – má jedinečnou atmosféru a dokáže toho nabídnout velmi mnoho.

Průvodce pro tebe napsal Marek Adamech
Připrav se na
3-4 dny
Ideální délka pobytu, abyste stihli prozkoumat město a blízké okolí.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Březen–květen a září–listopad
Nejlepší období pro návštěvu je doba mimo monzunové období
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Standardní cena letenky ze střední Evropy, akce pod 14 000 Kč se objeví 1x ročně.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu