Swayambhunath

Co vidět a navštívit v Káthmándú

7 míst co vidět v Káthmándú

Thamel

Thamel

Tato čtvrť v Káthmándú bude pravděpodobně první místo, které pro příjezdu do Nepálu navštívíte. Směs trekingových obchodů s padělky světových značek, suvenýrové obchody na každém kroku, cestovní kanceláře a neuvěřitelné množství hotelů a restaurací v úzkých uličkách města. To je Thamel.

Zobrazit místo
Swayambhunath

Swayambhunath

Více než 1.500 let stará stúpa v Swayambhunath s dalšími chrámy vypínajícími se na kopci patří mezi největší dominanty v káthmandském údolí. Leží jen asi 2 km od Thamelu a je dostupná i pěšky z centra. Na vrcholu kopce stojí množství malých chrámů s prodavači suvenýrů. Po vyšlápnutí mnoha schodů se vám ukáže výhled na celé město.

Zobrazit místo
Boudhanath

Boudhanath

Na východním konci Káthmándú, 2 km severně od mezinárodního letiště, leží největší stúpa v Nepálu. Patří mezi největší na světě a sousedí s Buddhistickým chrámem. Od nepaměti se stalo oblíbeným modlitebním místem tibetských obchodníků. Ve větru tu třepotají tisíce barevných modlitebních vlaječek. Toto místo je taktéž zapsané na seznamu UNESCO. Dubnové zemětřesení v roce 2015 zanechalo bohužel velké škody. Hlavní věž stúpy vysoká 36 metrů byla…

Zobrazit místo
Durban Square

Durbar Square

Náboženské a historické centrum města, jedno ze třech královských měst zpoplatněné 1.000 rupiemi za vstup. Nachází se v něm několik budov s tradiční nepálskou architekturou a historií. Většina památek však bylo aprílovým zemětřesením v roce 2015 zničeno.

Zobrazit místo
Pashupatinath

Pashupatinath

Důležitý hinduistický chrám. K vidění jsou tu opice, kremace a meditační jeskyně. Vstupné činí 1.000 Rp.

Zobrazit místo
Chandragiri

Lanovka Chandragiri

Nedávno otevřená lanovka (2016) jezdí z Thankotu nedaleko Káthmándú až na vrchol kopce Chandragiri ve výšce 2.551 m n. m. dráha je dlouhá 2,5 km a jízda trvá 9 minut. Cena za obousměrnou jízdu stojí 22 dolarů. Na vrcholu se nachází hinduistický chrám Bhaleshwor Mahadev s krásným 360° výhledem na údolí Káthmándú a Himaláje od Annapurny po Everest.

Zobrazit místo
Národní muzeum

Národní muzeum Nepálu

Největší muzeum v zemi s mnoha exponáty a uměleckými díly z minulosti. Obsahuje sbírky zbraní z válek 18.–19. století, galerie soch, maleb a mincí. Muzeum se skládá ze tří budov – historická část, kulturní část a filatelistická část a nachází se kousek od stúpy Swayambhunath.

Zobrazit místo

Chystáš se do Káthmándú?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu