Zavřít boční panel

Aktivity v Lagosu

Galerie a muzea

Před všudypřítomným hlukem ulice se můžete schovat v různých galeriích či muzeích. Těch je v Lagosu poměrně dost, ale jen několik málo je dostatečně udržováno, aby byly v reprezentativním stavu. Přesto je návštěva podobných zařízení cenným kulturním zážitkem, který byste si z Lagosu měli odvézt. Doporučujeme především Nikke Art Gallery, své specifické kouzlo má i Národní muzeum.

Zvířecí parky

Na prestižním Victoria Island se nachází i několik oplocených parků s tamními zvířaty. Pokud se tam z jakéhokoli důvodu nemůžete dostat do jednoho z klasických národních parků, vyzkoušejte alespoň menší městské rezervace. Za pozornost stojí především Lekki Conservation Centre.

Nákupy

Za vyzkoušení rozhodně stojí i návštěva jednoho z místních tržišť. Pokud jste odvážnější, můžete se vydat do jednoho z desítek trhů v části Mainland, kde na vás čeká skutečně autentický zážitek. Nejznámějším městským tržištěm je bezesporu Balogun Market. Klidnější variantou potom jsou tržiště na Victoria Island, která slouží především turistům. V takovém případě doporučujeme Lekki Market.

Pláže

Lagos je přímořské město, tudíž tam najdete i mnoho pláží. Vybírejte však pečlivě, protože zdaleka ne všechny splňují základní hygienické či bezpečnostní standardy. Pokud pomineme uzavřené hotelové pláže, můžete vyzkoušet i mnoho veřejných pláží se symbolickým vstupným, které zaručí alespoň základní pohodlí. Večer se pak většina lepších pláží stává místem pro bujaré party. Mezi nejhezčí patří Elegushi Beach a Tarkwa Beach.

Co tady objevíš?

Lagos je největší město v subsaharské Africe, jehož populace se odhaduje až na 20 milionů lidí. Město ležící na pobřeží Guinejského zálivu nabízí ochutnávku Afriky pro dobrodruhy. Minimum památek, zato však maximum lidí z desítek různých etnických skupin na obrovské chaotické ploše, kterou snad můžeme nazvat městem. To je ve zkratce Lagos. Cesta sem tak může být zajímavá především pro cestovatele, kteří rádi poznávají lidi s nevšedními životními osudy.

Průvodce pro tebe napsal Michal Kohlert
Připrav se na
2 dny
Lagos se vám můžete znechutit během první hodiny, nebo si ho zamilujete na několik dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Listopad - březen
V té době je v Lagosu období sucha. Teploty jsou vysoké po celý rok.
Více o počasí
Letenky od
22 000 Kč
Běžná cena pro lety z Prahy, akční letenky se vyskytují naprosto výjimečně.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu