Mapa

Co dělat v Lagosu

Galerie a muzea

Před všudypřítomným hlukem ulice se můžete schovat v různých galeriích či muzeích. Těch je v Lagosu poměrně dost, ale jen několik málo je dostatečně udržováno, aby byly v reprezentativním stavu. Přesto je návštěva podobných zařízení cenným kulturním zážitkem, který byste si z Lagosu měli odvézt. Doporučujeme především Nikke Art Gallery, své specifické kouzlo má i Národní muzeum.

Zvířecí parky

Na prestižním Victoria Island se nachází i několik oplocených parků s tamními zvířaty. Pokud se tam z jakéhokoli důvodu nemůžete dostat do jednoho z klasických národních parků, vyzkoušejte alespoň menší městské rezervace. Za pozornost stojí především Lekki Conservation Centre.

Nákupy

Za vyzkoušení rozhodně stojí i návštěva jednoho z místních tržišť. Pokud jste odvážnější, můžete se vydat do jednoho z desítek trhů v části Mainland, kde na vás čeká skutečně autentický zážitek. Nejznámějším městským tržištěm je bezesporu Balogun Market. Klidnější variantou potom jsou tržiště na Victoria Island, která slouží především turistům. V takovém případě doporučujeme Lekki Market.

Pláže

Lagos je přímořské město, tudíž tam najdete i mnoho pláží. Vybírejte však pečlivě, protože zdaleka ne všechny splňují základní hygienické či bezpečnostní standardy. Pokud pomineme uzavřené hotelové pláže, můžete vyzkoušet i mnoho veřejných pláží se symbolickým vstupným, které zaručí alespoň základní pohodlí. Večer se pak většina lepších pláží stává místem pro bujaré party. Mezi nejhezčí patří Elegushi Beach a Tarkwa Beach.

Chystáš se do Lagosu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.