Zavřít boční panel

Ubytování v Lagosu

Kde se ubytovat v Lagosu

Nejvhodnějším místem pro ubytování s přihlédnutím k bezpečnostním rizikům je pro turisty část města zvaná Victoria Island. Jedná se o nejbezpečnější, nejmodernější a nejhezčí část města. Najdete zde hotely většiny mezinárodních řetězců, ale i menší hotýlky neznámého jména.

Druhé části Lagosu říká jednoduše Mainland a najdete tam mnohem jednodušší, méně kvalitnější a levnější ubytování. Nocleh na Mainlandu bychom doporučovali především odvážnějším cestovatelům, jimž se například podaří udělat si tam nějakého kamaráda, jenž jim nabídne ubytování. Vždy si takové lidi důkladně prověřte.

Ceny

Ceny jednodušších penzionů začínají na 400 Kč za dvojlůžkový pokoj. V takovém případě však počítejte s velkou vzdáleností od centra a nepříliš velkým pohodlím.

Ceny na prestižním Victoria Island většinou začínají na 1.000 Kč za dvojlůžkový pokoj, ale můžou se v závislosti na kvalitě vyšplhat až na 8.000 Kč.

Vyhledej si svůj hotel v Lagosu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Lagos je největší město v subsaharské Africe, jehož populace se odhaduje až na 20 milionů lidí. Město ležící na pobřeží Guinejského zálivu nabízí ochutnávku Afriky pro dobrodruhy. Minimum památek, zato však maximum lidí z desítek různých etnických skupin na obrovské chaotické ploše, kterou snad můžeme nazvat městem. To je ve zkratce Lagos. Cesta sem tak může být zajímavá především pro cestovatele, kteří rádi poznávají lidi s nevšedními životními osudy.

Průvodce pro tebe napsal Michal Kohlert
Připrav se na
2 dny
Lagos se vám můžete znechutit během první hodiny, nebo si ho zamilujete na několik dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Listopad - březen
V té době je v Lagosu období sucha. Teploty jsou vysoké po celý rok.
Více o počasí
Letenky od
22 000 Kč
Běžná cena pro lety z Prahy, akční letenky se vyskytují naprosto výjimečně.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu