9 míst, která doporučujeme v Lagosu navštívit

Mapa

Nike Art Gallery

V příjemné části Lagosu zvané Lekki (jihovýchodní část Victoria Island) se nachází galerie s tradičním africkým uměním, především pak s obrazy. V několika patrech na vás čeká až 45.000 uměleckých děl, ochotní průvodci, a když budete mít štěstí, můžete potkat i některé autory, kteří se s vámi rádi dají do řeči.

Zobrazit více
Mapa

Lekki Conservation Centre

Příjemný útěk z městské džungle do té zvířecí nabízí Lekki Conservation Centre. V menší ohraničené rezervaci najdete opice, hady, krokodýly a mnoho dalších zvířat. Součástí je i vysoko položený visutý most, z něhož se vám naskytnou krásné výhledy na okolní krajinu.

Zobrazit více
Mapa

Lekki Market

Pro bezpečný nákup suvenýrů můžete využít Lekki Market. Najdete tam všechny možné druhy tradičního afrického umění i jídel. Musíte však počítat, že se jedná především o turistické tržiště, takže ceny jsou vysoké a autenticita v porovnání s klasickými městskými trhy nízká.

Zobrazit více
Mapa

Balogun Market

Nejznámějším typickým městským tržištěm je Balogun Market. Seženete zde všechny možné druhy oblečení, elektroniky, umění či jídel. Připravte se však na neuvěřitelně přelidněné ulice plné lidí, stánků a aut, v nichž si připadáte jako na Times Square pár minut před silvestrovskou půlnocí. Tedy až na to, že na Balogun Market je pocitová teplota kolem 50 °C a vaše čichová ústrojí ničí zápach prodávaných ryb. Neberte si s sebou žádné cennosti či…

Zobrazit více
Mapa

Cathedral Church of Christ

Asi nejhezčí kostel ve městě se nachází na Lagos Island, poblíž Balogun Marketu. Anglikánský kostel vybudovaný v letech 1924–1946 působí jako zjevení uprostřed chaotických a nehezkých ulic megalopole Lagos. Pokud máte strach z návštěvy nedalekého Balogun Marketu, můžete se zde nejdříve pomodlit.

Zobrazit více
Mapa

Freedom Park

Ojedinělý venkovní prostor, kde se přes den, ale hlavně večer, scházejí lidé z celého Lagosu společně s cestovateli z různých koutů světa. Freedom Park je populární také mezi umělci, kteří tam často vystupují a dají vám to okusit trochu z nigerijské hudby, tance či divadla.

Zobrazit více
Mapa

Elegushi Beach

Pokud si chcete zaplavat ve vodách Guinejského zálivu, máte možnost. Elegushi je soukromá pláž se vstupným v přepočtu za 60 Kč, nabízí lehátka, bary i restaurace. Jen se připravte na všudypřítomné podnikavce, kteří vám budou nabízet různé cetky či třeba jízdu na koních. Pláž je výrazně živější večer a v noci, kdy na ní probíhají různé párty.

Zobrazit více
Mapa

Tarkwa Beach

Další možností k vodním radovánkám je Tarkwa Beach. Tato rozlehlá pláž se na nigerijské poměry může pochlubit čistým prostředím, což je velké plus. Pláž se nachází v těsné blízkosti Victoria Island, ale abyste se na ni dostali, musíte jet 15 minut přívozem z maríny Fiki (cena činí 30 Kč). Pokud si chcete udělat klidné odpoledne bez dohadování s místními prodejci, vezměte si vlastní jídlo a pití.

Zobrazit více
Mapa

The National Museum

V Lagosu bohužel nenajdete příliš kvalitní muzea. Když už však budete chtít do nějakého zajít, zkuste Nigerijské národní muzeum. Připraveny pro vás jsou sbírky starých kultur usídlených na území Nigérie, které patří mezi nejstarší v Africe. Více také pochopíte historicko-ekonomický vývoj Nigérie, který je zcela zásadní pro současnou podobu země. Počítejte však se špatným stavem většiny exponátů a celkově mizernou údržbou celého místa.

Zobrazit více
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu