Mapa

Doprava v Lagosu

Jak se dostat do Lagosu

Do Lagosu se nejlépe dopravíte letecky. Létá tam několik evropských společností (například KLM, Turkish Airlines či Air France), jejichž ceny začínají na 22.000 korunách. Nepočítejte však s přímými lety z Prahy, vždy je nutný alespoň jeden přestup (v závislosti na aerolince nejčastěji v Amsterdamu, Istanbulu či Paříži).

Doba letu se většinou pohybuje kolem 11 hodin, ale v závislosti na přestupech může být i delší. V Lagosu přiletíte na Murtala Muhammed International Airport, odkud můžete pokračovat levnými vnitrostátními lety do dalších koutů země.

Akční letenky do Lagosu budete hledat marně, téměř nikdy se žádná výhodnější cena neobjeví. Výjimečně s Egyptair při odletu z Vídně nebo Budapešti se můžete dostat i pod 15.000 Kč.

Jak cestovat po Lagosu

Cestování po Lagosu je nesmírně komplikované. Hlavní příčinou je velice špatná dopravní situace, kvůli níž strávíte desítky minut denně v kolonách. Vždy si tedy při přesunu z bodu A do bodu B připravte dostatečnou časovou rezervu.

Pěšky

Lagos není zrovna ideálním místem na klidnou procházku. Město je proslulé pouliční kriminalitou, která se vás jako turistů může dotknout dvojnásob. Pěšky se tedy doporučuje pohybovat jen v zabezpečených oblastech. Neznamená to, že jakmile vyjdete z hotelu, tak vás někdo okrade, ale je dobré mít oči na pozoru a nenosit s sebou žádné cennosti. Většina místních jsou milí lidé, avšak tím, jak je město přelidněno, se v něm nachází i mnoho jedinců se špatnými úmysly, s čímž je nutné počítat.

Taxi

Nejvhodnějším dopravním prostředkem pro turistu je taxi. Po městě jich jezdí nepřeberné množství a ceny nejsou nikterak závratné. Existují však určitá bezpečnostní rizika, proto je dobré nenasednout hned do prvního auta, ale jet ideálně s někým předem prověřeným. Za tímto účelem jsou ze začátku výhodné hotelové transfery.

Před nástupem do auta se s řidičem vždy dohodněte na celkové ceně, přičemž buďte připraveni vyjednávat. Pokud možno, zjistěte si předem od místních orientační cenu za vaši trasu a řekněte pak řidiči, že to je přesně ta částka, za níž s ním pojedete.

Jakmile nabydete dojmu, že je řidič solidní, je vhodné vzít si na něj kontakt a od té doby už jezdit jen s ním. Ušetříte tím na cenách a zároveň se mezi vámi vybuduje potřebná důvěra, která se pak hodí, když řidiče požádáte, ať na vás někde počká.

Autobus

V Lagosu jezdí jak klasické velké autobusy, tak i malé dodávky převážející zhruba desítku lidí. Obě varianty jsou však pro turistu poměrně rizikové, tudíž se nedoporučují využívat. My jsme v jiných afrických městech často a rádi tamní autobusy využívali, ale v případě Lagosu je bezpečnostní situace odlišná a doporučuje se tedy využívat primárně taxíky.

Mototaxi

V Lagosu jsou na rozdíl od jiných afrických měst mototaxi oficiálně zakázané.

Půjčení auta

Doprava v Lagosu je pro evropského řidiče až příliš hustá a nepředvídatelná, tudíž půjčení auta ve městě v žádném případě nedoporučujeme.

Chystáš se do Lagosu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.