Průvodce městem

Obrovský Lagos

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Co tady objevíš?

Lagos je největší město v subsaharské Africe, jehož populace se odhaduje až na 20 milionů lidí. Město ležící na pobřeží Guinejského zálivu nabízí ochutnávku Afriky pro dobrodruhy. Minimum památek, zato však maximum lidí z desítek různých etnických skupin na obrovské chaotické ploše, kterou snad můžeme nazvat městem. To je ve zkratce Lagos. Cesta sem tak může být zajímavá především pro cestovatele, kteří rádi poznávají lidi s nevšedními životními osudy.

Průvodce pro tebe napsal Michal Kohlert
Připrav se na
2 dny
Lagos se vám můžete znechutit během první hodiny, nebo si ho zamilujete na několik dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Listopad - březen
V té době je v Lagosu období sucha. Teploty jsou vysoké po celý rok.
Více o počasí
Letenky od
22 000 Kč
Běžná cena pro lety z Prahy, akční letenky se vyskytují naprosto výjimečně.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Nike Art Gallery

V příjemné části Lagosu zvané Lekki (jihovýchodní část Victoria Island) se nachází galerie s tradičním africkým uměním, především pak s obrazy. V několika patrech na vás čeká až 45.000 uměleckých děl, ochotní průvodci, a když budete mít štěstí, můžete potkat i některé autory, kteří se s vámi rádi dají do řeči.

Zavřít boční panel

Lekki Conservation Centre

Příjemný útěk z městské džungle do té zvířecí nabízí Lekki Conservation Centre. V menší ohraničené rezervaci najdete opice, hady, krokodýly a mnoho dalších zvířat. Součástí je i vysoko položený visutý most, z něhož se vám naskytnou krásné výhledy na okolní krajinu.

Zavřít boční panel

Lekki Market

Pro bezpečný nákup suvenýrů můžete využít Lekki Market. Najdete tam všechny možné druhy tradičního afrického umění i jídel. Musíte však počítat, že se jedná především o turistické tržiště, takže ceny jsou vysoké a autenticita v porovnání s klasickými městskými trhy nízká.

Zavřít boční panel

Balogun Market

Nejznámějším typickým městským tržištěm je Balogun Market. Seženete zde všechny možné druhy oblečení, elektroniky, umění či jídel. Připravte se však na neuvěřitelně přelidněné ulice plné lidí, stánků a aut, v nichž si připadáte jako na Times Square pár minut před silvestrovskou půlnocí. Tedy až na to, že na Balogun Market je pocitová teplota kolem 50 °C a vaše čichová ústrojí ničí zápach prodávaných ryb.

Neberte si s sebou žádné cennosti či šperky, všechno co potřebujete, je nezbytný obnos peněz v kapse. Odměnou za projevenou odvahu vám bude jeden z nejsilnějších zážitků, které si lze z Nigérie odvézt.

Zavřít boční panel

Cathedral Church of Christ

Asi nejhezčí kostel ve městě se nachází na Lagos Island, poblíž Balogun Marketu. Anglikánský kostel vybudovaný v letech 1924–1946 působí jako zjevení uprostřed chaotických a nehezkých ulic megalopole Lagos. Pokud máte strach z návštěvy nedalekého Balogun Marketu, můžete se zde nejdříve pomodlit.

Zavřít boční panel

Freedom Park

Ojedinělý venkovní prostor, kde se přes den, ale hlavně večer, scházejí lidé z celého Lagosu společně s cestovateli z různých koutů světa. Freedom Park je populární také mezi umělci, kteří tam často vystupují a dají vám to okusit trochu z nigerijské hudby, tance či divadla.

Zavřít boční panel

Elegushi Beach

Pokud si chcete zaplavat ve vodách Guinejského zálivu, máte možnost. Elegushi je soukromá pláž se vstupným v přepočtu za 60 Kč, nabízí lehátka, bary i restaurace. Jen se připravte na všudypřítomné podnikavce, kteří vám budou nabízet různé cetky či třeba jízdu na koních. Pláž je výrazně živější večer a v noci, kdy na ní probíhají různé párty.

Zavřít boční panel

Tarkwa Beach

Další možností k vodním radovánkám je Tarkwa Beach. Tato rozlehlá pláž se na nigerijské poměry může pochlubit čistým prostředím, což je velké plus. Pláž se nachází v těsné blízkosti Victoria Island, ale abyste se na ni dostali, musíte jet 15 minut přívozem z maríny Fiki (cena činí 30 Kč). Pokud si chcete udělat klidné odpoledne bez dohadování s místními prodejci, vezměte si vlastní jídlo a pití.

Zavřít boční panel

The National Museum

V Lagosu bohužel nenajdete příliš kvalitní muzea. Když už však budete chtít do nějakého zajít, zkuste Nigerijské národní muzeum. Připraveny pro vás jsou sbírky starých kultur usídlených na území Nigérie, které patří mezi nejstarší v Africe. Více také pochopíte historicko-ekonomický vývoj Nigérie, který je zcela zásadní pro současnou podobu země. Počítejte však se špatným stavem většiny exponátů a celkově mizernou údržbou celého místa.

Počasí a sezóny v Lagosu

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Lagos
Teploty během roku

32 °C

33 °C

33 °C

32 °C

31 °C

29 °C

28 °C

28 °C

28 °C

30 °C

31 °C

32 °C

Počasí

Teploty jsou v Lagosu vysoké v průběhu celého roku. Přestože teploměr ve stínu může ukazovat třeba 25 °C, počítejte, že pocitová teplota bude kvůli velké vlhkosti výrazně vyšší. Déšť bývá většinou krátký a intenzivní a počítat s ním musíte především od dubna do října.

Sezóny a kdy vyrazit

Vzhledem ke střídání období dešťů a sucha je nejvhodnějším časem pro cestu do Lagosu česká zima (říjen–březen). Srážky v období dešťů jsou intenzivní a často se kvůli nim zastaví život v celém městě.

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu