Nikaragua
Nikaragua

Co dělat v Nikarague

Treky

Nikaragua nabízí nepřeberné množství tras, které stojí za to vidět. Asi největším lákadlem jsou sopky. Od jednodušších (Cerro Negro cca 30 minut) po více náročné (San Cristobal dvoudenní trek). Informace a průvodce je nejlepší hledat ve městě, které je sopce nejblíže. Na většinu tras jsou průvodci důrazně doporučováni. Nejvíce možností nabízí León, který je obklopen hned několika sopkami. Další možností jsou treky po vysočině na severu země mezi kávovými plantážemi a rozmanitou přírodou. 

Surfování

Pro surfování jsou v Nikaragui nejlepší podmínky, především u Pacifiku. Téměř každá pláž, která počítá s turisty, nabízí lekce nebo půjčení prkna. Nejznámější a zároveň nejdražší destinací je San Juan del Sur. Naopak levnou a prázdnou pláží s ideálními podmínkami pro surfování je např. Popoyo nebo Las Peñitas.

Potápění

Na potápění jsou nejlepší lokalitou ostrovy Corn Islands v Karibiku. Průzračně modrá voda je plná nejroztodivnějších rostlin a živočichů (žraloci, želvy atd.). Na ostrovech se pak nachází několik agentur, které kurzy potápění nabízí.

Šnorchlování

Šnorchlování je stejně jako potápění nejlepší v Karibiku. Kromě Corn Islands jsou skvělou lokalitou také ostrovy Pearl Cays.

Pláže

Pláží je v Nikaragui nepřeberné množství, především pak na pacifickém pobřeží. Nejznámější pláže jsou v regionu San Juan del Sur (především Playa Giagnte), kde kromě surfování probíhají nekonečné párty se spoustou alkoholu. Slavné jsou především akce Sunday, fun day.

Naopak prázdné, přesto turisticky zařízené jsou Popoyo, Poneloya nebo Las Peñitas. Na těchto plážích se naopak můžete v klidu procházet, dát si čerstvě ulovenou rybu a užívat si západu slunce. Na pláže vhodné pro relaxaci narazíte také u jezera Nicaragua, především na ostrově Ometepe.

Velkou část pláží využívají také mořské želvy pro kladení vajec. Po vylíhnutí můžete zase pozorovat stovky malých želviček na jejich cestě do oceánu. Různé druhy želv přicházejí na různá místa v rozdílných obdobích, vždy je třeba si hlavní želví sezonu ověřit. Vhodná místa na pozorování jsou např. Pearl Cays, Refugio de Vida Silvestre La Flor v oblasti San Juan del Sur nebo The Surfing Turtle Lodge na ostrově Los Brasiles poblíž Leónu.

Noční život

Noční život v turistických oblastech a městech nabízí mnoho. Na plážích se konají různé párty, v klubech se tančí salsa a bachata, nebo se koná nějaký festival na náměstí. 

Nakupování

Ačkoli Nikaragua není destinací, kde byste prvoplánově vyrazili na nákupy, něco by se tu přesto našlo. Ve městě Masaya se nachází trh, kde se prodávají řemeslné výrobky typické pro tuto oblast (hlavně keramika a hamaky) Nicméně cena je zde mnohonásobně vyšší a většinu zboží najdete i na menších trzích po celé zemi o poznání levněji.

Parky a rezervace

Parků a rezervací lze nalézt v Nikaragui také několik. Na severu se nachází např. Miraflor, San Ramón, Peñas Blancas nebo Selva Negra, kde můžete vidět kávové plantáže, deštný prales a exotická zvířata i rostliny. Většinu tratí je možné absolvovat bez průvodce. Na jihu se nalézá např. rezervace Los Guatuzos nebo Reserva Biológica Indio-Maíz.

Pro romantiky

Romantické duše určitě potěší možnost procházek po liduprázdných plážích nebo neuvěřitelné západy slunce nad oceánem. Pokud chcete usínat pod hvězdami, můžete si jednoduše uvázat hamaku mezi dva stromy a přespávat v ní.

Chystáš se do Nikaraguy?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.