Zavřít boční panel

Bezpečnost v Nizozemí

Obecně je Nizozemsko považováno za bezpečnou zemi. Ztracený klíč od zámku na kolo nejspíš najdete v nejbližší restauraci, kam ho nálezce odnesl, a opuštěné rozložené deky s věcmi na pláži si během toho, co se budete koupat, nejspíš vůbec nikdo nevšimne. Samozřejmě není radno situaci zbytečně podceňovat. Lépe dbát zvýšené opatrnosti o své věci nejen na těch nejrušnějších místech, jako jsou velká nádraží, letiště, nákupní centra a turistické atrakce.

Dle stránek Ministerstva zahraničních věcí ČR by neměli mít návštěvníci Nizozemska u sebe nebo v autě předměty, které mohou ohrozit ostatní, tedy např. nože, meče, baseballové pálky nebo pepřové spreje. Za jejich držení může být udělena pokuta.

Při řízení a obecně účasti v dopravě (tedy platí i pro pěší) je potřeba brát zvýšený zřetel na cyklisty, jichž tu jezdí hodně a takřka všude. V Amsterdamu se prý dá napočítat více než 800.000 jízdních kol.

Konopné produkty se doporučuje nakupovat pouze v coffeeschopech a ne u pouličních dealerů.

Důležité kontakty

  • Policie, záchranka, hasiči – 112
  • Místní policie – 0900 8844
  • Pobřežní hlídka – 0900 0011
  • Lékařská pohotovost – 0900 1515
  • Velvyslanectví ČR v Haagu – +3170/3130031, nouzová linka – +31/641/315128

Země malá rozlohou, ale velká tím, co nabízí

Nizozemsko (zde tzv. evropské Nizozemsko; anglicky the Netherlands) je malá lidnatá země ležící v severozápadní Evropě. Společně s Karibským Nizozemskem a dalšími třemi ostrovními územími v Karibském moři tvoří Nizozemské království. Sousedí s Německem a Belgií a jeho břehy omývá Severní moře.

Nizozemsko není jen Amsterdam a Amsterdam nejsou jen coffeeshopy a Red Light District (čtvrť červených luceren). Ačkoli i to jsou pádné důvody k návštěvě. Tahle malá plochá země je plná historie, umění, technologií, jedinečné přírody a lidí, co si umí vychutnávat život. A podle toho to tady vypadá. Když budete chtít, nenechá vás se svojí širokou nabídkou aktivit vydechnout. Pomalu na každém rohu taky najdete příjemné místo, kde můžete posedět a vychutnat si něco dobrého ve společnosti svých přátel. Nebo třeba jen tak o samotě. Protože když odbočíte z rušných tras, můžete na tom samém místě prožít dovolenou v naprosto klidném tempu.

Průvodce pro tebe napsal Petra Hanousková
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - říjen
Počasí je podobné jako u nás, jen méně sněhu a mrazu v zimě.
Více o počasí
Letenky od
3 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 53 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 19 dny
Navrhni úpravu