Země malá rozlohou, ale velká tím, co nabízí

Nizozemsko (zde tzv. evropské Nizozemsko; anglicky the Netherlands) je malá lidnatá země ležící v severozápadní Evropě. Společně s Karibským Nizozemskem a dalšími třemi ostrovními územími v Karibském moři tvoří Nizozemské království. Sousedí s Německem a Belgií a jeho břehy omývá Severní moře.

Nizozemsko není jen Amsterdam a Amsterdam nejsou jen coffeeshopy a Red Light District (čtvrť červených luceren). Ačkoli i to jsou pádné důvody k návštěvě. Tahle malá plochá země je plná historie, umění, technologií, jedinečné přírody a lidí, co si umí vychutnávat život. A podle toho to tady vypadá. Když budete chtít, nenechá vás se svojí širokou nabídkou aktivit vydechnout. Pomalu na každém rohu taky najdete příjemné místo, kde můžete posedět a vychutnat si něco dobrého ve společnosti svých přátel. Nebo třeba jen tak o samotě. Protože když odbočíte z rušných tras, můžete na tom samém místě prožít dovolenou v naprosto klidném tempu.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
duben - říjen
Počasí je podobné jako u nás, jen méně sněhu a mrazu v zimě.
Letenky od
3 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 53 %. Akční letenky do Nizozemska
Průvodce pro tebe napsal Petra Hanousková

Praktické tipy před cestou do Nizozemska

Co vidět v Nizozemí

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Nizozemí

Mapa s místy co vidět a navštívit v Nizozemí

Co dělat v Nizozemí

Co dělat v Nizozemí a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Nizozemsko.

Počasí v Nizozemí

Přehledně o počasí v Nizozemí a teploty během roku. Kdy jet do Nizozemska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava v Nizozemí

Jak se dopravovat a cestovat v Nizozemí? Cestování v Nizozemí letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny v Nizozemí

Čím platit v Nizozemí a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Nizozemí?
Aktuální kurz 1 € = 25.15 Kč

Jídlo v Nizozemí

Co ochutnat v Nizozemí a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Nizozemí a kde se stravovat.

Kultura a lidé v Nizozemí

Jak se mluví v Nizozemí? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Nizozemsko a jakou má rozlohu?

Bezpečnost v Nizozemí

Je Nizozemsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Nizozemí + očkování a pojištění.

Víza v Nizozemí

Je potřeba vízum a pas do Nizozemska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Nizozemska?

Další průvodce v Nizozemí a okolí

Welkom, mijn vriend!
Vítej, příteli!
Amsterdam
Průvodce městem
Hallo!
Ahoj!
Německo
Průvodce zemí
Salut!
Ahoj!
Belgie
Průvodce zemí
Bienvenue, mon ami!
Vítej, příteli!
Francie
Průvodce zemí
Hi!
Ahoj!
Spojené Království
Průvodce zemí

Cestopisy z Nizozemska od cestovatelů jako ty

❤️ Oblíbené
Čtení na 19 minut
Jak jsem vyjel poznávat Evropu: Benelux
Čeněk Šmerek 2019-10-06T18:40:39+02:00 6 komentářů
Evropa 2019

Jak jsem prožil svou čtyřtýdenní cestu po Evropě, od Amsterdamu až po mys sv. Vincenta v Portugalsku.. Tenhle cestopis najdeš i na mém blogu: https://www.cenovycesty.cz/jak-j...u-benelux/ . Budu rád, když se na něho podíváš. :) Když jsem zhruba před rokem poprvé četl o projektu #DiscoverEU, tak mě…

Čtení na 3 minuty
15 hodin v Amsterdamu !
Michaela K 2019-02-02T19:21:59+01:00 1 komentář
Nizozemsko 2018

Co vidět v Amsterdamu za 1 den.. Dlouho jsme s přítelem  přemýšleli, kam vyrazit na náš podzimní výlet,  po spoustě nápadů a návrhů nám v hlavě utkvělo jedno město. Město tak jiné, že nás na první pohled okamžitě uchvátilo. Dne 26.…

Čtení na 3 minuty
Léto v amsterdamu
Avatar uživatele rene.kostal1
rene.kostal1 2018-10-22T16:50:48+02:00 0 komentářů
Nizozemsko 2018

Jako každý rozumně smýšlející čech a především student jsem si chtěl přes prázdniny vydělat slušné peníze. Tak jsme má maličkost a má přítelkyně hledali nějaké brigády vzahraničí, mnoho jich bylo…

Čtení na 2 minuty
Léto v Amsterdamu
Avatar uživatele Stonis.ondra
Stonis.ondra 2018-10-17T20:22:54+02:00 0 komentářů
Nizozemsko 2018

Následující příběh je popis naší výpravy za práci do Amsterdamu. Děkuju za přečtení a klidně můžete psát dotazy, rád vám odpovím na všechny vaše otázky, alespoň na ty, na které budu znát odpověď. . Jednoho chladného zimního večera nad sklenicí dobrého moku v místní nalévárně jsme s přáteli dostali nápad, vydat se na dobrodružnou výpravu až za hranice našeho kraje. Nikdo to ten večer nebral moc…

2 další cestopisy
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 dny
Navrhni úpravu