Zavřít boční panel

Ubytování ve Stavangeru

Kde se ubytovat ve Stavangeru

Hotelů se ve Stavangeru nachází velké množství, ale pro Středoevropany jsou ceny velmi vysoké. Samotné centrum není příliš rozsáhlé, a proto není problém najít hotel do několika minut. Máte možnost zůstat v klasických hotelích nebo přenocovat v kempinzích. Nejbližší kemping se nachází asi 2,5 km od centra města u jezera Mosvannet – Mosvangen Camping. Je otevřený v průběhu celého roku a najdete tu všechno potřebné vybavení – toalety, sprchy, elektřinu, pračku i malý supermarket. Samozřejmostí je i přístup na internet, pronájem bicyklů a turistické informační centrum. Ve městě jsou poměrné rozšířené i služby airbnb nebo couchsurfingu. V Norsku platí zákon, že stanovat je možné téměř kdekoli, ale nikdy do 150 m od soukromého pozemku nebo veřejného prostranství.

Ceny

Cenu pod 60 euro za dvojlůžkový pokoj najdete jen velmi těžko. I hotely s nápisem budget v názvu se vyšplhají až k 100 euro za noc. Levnější nabídku možná najdete, především při dlouhodobějším pobytu, zejména na airbnb, případně zkuste populární službu couchsurfing. V Norsku je rozšířená i síť kempingů, stanovat můžete například v Mosvangen Camping u břehu jezera za 150 NOK za stan.

Vyhledej si svůj hotel ve Stavangeru. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Stavanger je 3. největším městem Norska ležícím na jihozápadním pobřeží země. Je plné překrásných barevných domečků, kde se mísí historie se současností, to vše obklopené jezery a jedinečnou přírodou. Milovníkům umění a kultury určitě učaruje nejstarší norská katedrála, milovníci turistiky si zase přijdou na své při túrách okolo fjordů. V 70. letech minulého století došlo v Severním moři k objevení ropných ložisek, a tak se Stavanger stal centrem ropného průmyslu v Norsku, který je dodnes tahounem ekonomiky.

Průvodce pro tebe napsal Marek Adamech
Připrav se na
3–5 dní
Ideální délka pobytu pro města a okolní výlety.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen – září
Jak z hlediska denního světla, tak i teplot a příjemného počasí volte léto.
Více o počasí
Letenky od
3 000 Kč
Běžné ceny letenek na přímých letech z Krakova či Berlína.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu