Průvodce státem
Nová Kaledonie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Nové Kaledonii

Turistické trasy

V národních parcích i v horách je možné absolvovat turistický výlet bez průvodce. Stanování je možné kdekoli mimo plotem obehnané území. Je možné zamluvit si výlet na koni. 

Pláže 

Ačkoli Nová Kaledonie působí dojmem tropického ráje, místní pláže nepatří k nejkrásnějším. Více pláží se nachází na západním pobřeží, obecně je na celém ostrově pláží málo, a ty, na které narazíte, budou postrádat běžné vybavení (sprchy, slunečníky, lehátka, občerstvení)
a leckdy i to nejdůležitější – možnost koupání (např. 500 m od břehu je voda po kolena a dále už korálový útes). Na druhou stranu na veřejných plážích budete nejspíše sami a bez vybavení působí pláže divoce až romanticky. Pláže u hotelových resortů mají odpovídající vybavení. Z vlastní zkušenosti můžeme ke koupání doporučit pláž u Bonhomme de Bourail, kde se mimo to můžete kochat nádhernými výhledy. Blízko Nouméa jsou pláže Baie des Citrons a Anse Vata.

Šnorchlování 

Celé souostroví obepíná světově druhý největší korálový útes (zapsaný na seznamu UNESCO). Přístupný je především z okolních ostrovů, z pevniny pak nejlépe kolem Poe. Odtud se na něj pořádají výlety lodí, jelikož z břehu je plavecky nedostupný. Výlety se pořádají také za potápěním. Oboje je však podmíněno příznivými přírodními podmínkami a faktem, že vás na výlet má kdo vzít. Jak už to zde bývá, ne vždy je někdo přítomen.

Další zajímavá lokalita ke šnorchlování je Aguille de Prony.

U Bonhomme de Bourail se nachází malá pláž La baie des Tortues, kam chodí karety klást vejce. Pláž je špatně značená.

Noční život 

Noční život se na ostrově moc „nepěstuje“. Po 20:00 hod. jsou ulice prázdné a téměř všude se maximálně o půlnoci zavírá. Diskotéky můžete najít v Nouméa. 

Parky a rezervace

Velký, dobře značený a udržovaný národní park je Rivière Bleue, kde se nachází 80 % endemických rostlin. Po parku je možné dopravovat se autobusem, část lze projet autem nebo pěšky. Zajímavá je zde přehrada, kde z vody již desítky let doslova trčí vrcholky stromů. Živoucí fosilie jsou stromy Kauri (česky damaroň) a pták Kagu. Park je otevřen od 7:00
do 17:00 hod. a poslední návštěvník je vpuštěn ve 14:00 hod. Vstupné
do parku stojí 100 Kč. 

Celý korálový útes okolo ostrovů je přírodní rezervací a šest jeho lagun je zapsáno na seznamu UNESCO.

Vítejte v třetihorách 

Nová Kaledonie (anglicky New Caledonia, francouzsky Nouvelle-Calédonie) je zámořské francouzské území a jeden z největších pacifických ostrovů. Nejblíže se nachází Austrálie, která je vzdálená necelých 1.500 km a sousední ostrovní stát Vanuatu, kam cesta letadlem trvá hodinu.

Vzhledem ke své izolovanosti zde přežila pravěká flóra. V místním lese se můžete těšit na cykasy rostoucí na mýtině a můžete se nechat unést představami, jaké by to bylo sledovat pasoucího se brontosaura v araukáriích nebo vidět přilétat pterodaktyla. Překrásné hory a nedaleký bariérový korálový útes dělají z ostrova exotický ráj, ale také jednu z nejdražších turistických destinací vůbec. Časový posun je zde +12 hodin oproti Česku.

Průvodce pro tebe napsal Bohumír Kubart
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti v Kaledonii.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
červenec - prosinec
Po celý rok pohodové teploty okolo 25 stupňů, více prší na jaře.
Více o počasí
Letenky od
33 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x do roka a ušetříš cca 52 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Bohumír Kubart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu