Nová Kaledonie
Nová Kaledonie

Co dělat v Nové Kaledonii

Turistické trasy

V národních parcích i v horách je možné absolvovat turistický výlet bez průvodce. Stanování je možné kdekoli mimo plotem obehnané území. Je možné zamluvit si výlet na koni. 

Pláže 

Ačkoli Nová Kaledonie působí dojmem tropického ráje, místní pláže nepatří k nejkrásnějším. Více pláží se nachází na západním pobřeží, obecně je na celém ostrově pláží málo, a ty, na které narazíte, budou postrádat běžné vybavení (sprchy, slunečníky, lehátka, občerstvení)
a leckdy i to nejdůležitější – možnost koupání (např. 500 m od břehu je voda po kolena a dále už korálový útes). Na druhou stranu na veřejných plážích budete nejspíše sami a bez vybavení působí pláže divoce až romanticky. Pláže u hotelových resortů mají odpovídající vybavení. Z vlastní zkušenosti můžeme ke koupání doporučit pláž u Bonhomme de Bourail, kde se mimo to můžete kochat nádhernými výhledy. Blízko Nouméa jsou pláže Baie des Citrons a Anse Vata.

Šnorchlování 

Celé souostroví obepíná světově druhý největší korálový útes (zapsaný na seznamu UNESCO). Přístupný je především z okolních ostrovů, z pevniny pak nejlépe kolem Poe. Odtud se na něj pořádají výlety lodí, jelikož z břehu je plavecky nedostupný. Výlety se pořádají také za potápěním. Oboje je však podmíněno příznivými přírodními podmínkami a faktem, že vás na výlet má kdo vzít. Jak už to zde bývá, ne vždy je někdo přítomen.

Další zajímavá lokalita ke šnorchlování je Aguille de Prony.

U Bonhomme de Bourail se nachází malá pláž La baie des Tortues, kam chodí karety klást vejce. Pláž je špatně značená.

Noční život 

Noční život se na ostrově moc „nepěstuje“. Po 20:00 hod. jsou ulice prázdné a téměř všude se maximálně o půlnoci zavírá. Diskotéky můžete najít v Nouméa. 

Parky a rezervace

Velký, dobře značený a udržovaný národní park je Rivière Bleue, kde se nachází 80 % endemických rostlin. Po parku je možné dopravovat se autobusem, část lze projet autem nebo pěšky. Zajímavá je zde přehrada, kde z vody již desítky let doslova trčí vrcholky stromů. Živoucí fosilie jsou stromy Kauri (česky damaroň) a pták Kagu. Park je otevřen od 7:00
do 17:00 hod. a poslední návštěvník je vpuštěn ve 14:00 hod. Vstupné
do parku stojí 100 Kč. 

Celý korálový útes okolo ostrovů je přírodní rezervací a šest jeho lagun je zapsáno na seznamu UNESCO.

Chystáš se do Nové Kaledonie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Bohumír Kubart
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.