Průvodce státem
Nová Kaledonie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo v Nové Kaledonii

Kaledonská kuchyně

Ochutnat zde můžete výbornou francouzskou kuchyni. Při návštěvě vesnice ochutnejte místní jídlo zvané boguna. Je to maso s batáty a dalšími příměsemi pečené v banánovém listu na rozžhavených kamenech.  Za další speciality se považují langusty, krevety, krabi, mangrovové ústřice nebo saláty ze syrové ryby marinované v limetkové šťávě. Tyto recepty jsou již spíše importované.

Jak se stravovat jako místní 

Pokud se nacházíte ve městě, můžete se v rámci šetření stravovat v místních čínských bufetech (obecně na nevalné úrovni). Počítejte s tím, že jídelní lístek dostanete ve francouzštině a personál na vás bude mluvit také výhradně francouzsky. Ceny začínají na 150 Kč a otevřeno mají maximálně do 20:00 hod., někdy pouze do 18:00 hod. Další možností stravování je u čerpací stanice, která zavírá podobně. O svátcích
a víkendech může být obojí zavřené. V menších městech narazíte
na pekárny s dobrým čerstvým pečivem. Ceny jsou přibližně čtyřnásobné oproti tuzemským. 

Obvyklé ceny v restauracích 

V Nouméa je několik solidních restaurací a hotelových barů, které obvykle zavírají mezi 20:00– 22:00 hod. Restaurace můžete najít i v některých menších „městečkách“ podél hlavních silnic. Ceny se pohybují mezi 300–600 Kč za jídlo, malé pivo za 0,3 l pak stojí okolo 300 Kč.

Vítejte v třetihorách 

Nová Kaledonie (anglicky New Caledonia, francouzsky Nouvelle-Calédonie) je zámořské francouzské území a jeden z největších pacifických ostrovů. Nejblíže se nachází Austrálie, která je vzdálená necelých 1.500 km a sousední ostrovní stát Vanuatu, kam cesta letadlem trvá hodinu.

Vzhledem ke své izolovanosti zde přežila pravěká flóra. V místním lese se můžete těšit na cykasy rostoucí na mýtině a můžete se nechat unést představami, jaké by to bylo sledovat pasoucího se brontosaura v araukáriích nebo vidět přilétat pterodaktyla. Překrásné hory a nedaleký bariérový korálový útes dělají z ostrova exotický ráj, ale také jednu z nejdražších turistických destinací vůbec. Časový posun je zde +12 hodin oproti Česku.

Průvodce pro tebe napsal Bohumír Kubart
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti v Kaledonii.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
červenec - prosinec
Po celý rok pohodové teploty okolo 25 stupňů, více prší na jaře.
Více o počasí
Letenky od
33 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x do roka a ušetříš cca 52 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Bohumír Kubart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu