Nová Kaledonie
Nová Kaledonie

Jídlo v Nové Kaledonii

Kaledonská kuchyně

Ochutnat zde můžete výbornou francouzskou kuchyni. Při návštěvě vesnice ochutnejte místní jídlo zvané boguna. Je to maso s batáty a dalšími příměsemi pečené v banánovém listu na rozžhavených kamenech.  Za další speciality se považují langusty, krevety, krabi, mangrovové ústřice nebo saláty ze syrové ryby marinované v limetkové šťávě. Tyto recepty jsou již spíše importované.

Jak se stravovat jako místní 

Pokud se nacházíte ve městě, můžete se v rámci šetření stravovat v místních čínských bufetech (obecně na nevalné úrovni). Počítejte s tím, že jídelní lístek dostanete ve francouzštině a personál na vás bude mluvit také výhradně francouzsky. Ceny začínají na 150 Kč a otevřeno mají maximálně do 20:00 hod., někdy pouze do 18:00 hod. Další možností stravování je u čerpací stanice, která zavírá podobně. O svátcích
a víkendech může být obojí zavřené. V menších městech narazíte
na pekárny s dobrým čerstvým pečivem. Ceny jsou přibližně čtyřnásobné oproti tuzemským. 

Obvyklé ceny v restauracích 

V Nouméa je několik solidních restaurací a hotelových barů, které obvykle zavírají mezi 20:00– 22:00 hod. Restaurace můžete najít i v některých menších „městečkách“ podél hlavních silnic. Ceny se pohybují mezi 300–600 Kč za jídlo, malé pivo za 0,3 l pak stojí okolo 300 Kč.

Chystáš se do Nové Kaledonie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Bohumír Kubart
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.