Nová Kaledonie
Nová Kaledonie

Doprava v Nové Kaledonii

Jak do Nové Kaledonie

Nejlépe se do Nové Kaledonie dostanete letecky. Na ostrovech se nachází jedno mezinárodní letiště Tontouta, kam létají místní pacifické, novozélandské, australské a francouzské společnosti. Finančně lepší variantou se zdá být let na frekventované Fiji a pak místní přelet. Průměrná doba letu trvá více než 24 hodin v závislosti na délce přestupu. 

Ceny letenek z Prahy se pohybují od 25.000 Kč.

Jak se nejlépe dopravovat 

Jedinou komfortní možností, jak poznat celý ostrov, je půjčení auta. Autobusová doprava ve velice kvalitní formě funguje jen v hlavním městě Noumea.

Půjčení auta

Půjčovny najdete pouze na letišti nebo v hlavním městě Noumea. Ceny na letišti začínají na 1.700 Kč, ve městě jsou pak o něco levnější. Auto si zarezervujte raději předem, jelikož obsluha stánku na letišti je přítomna pouze, pokud má někdo vytvořenou rezervaci. Při vracení pravděpodobně pouze vhodíte klíčky do otvoru ve dveřích. Jako všude, i zde platí, abyste si auto raději na parkovišti v klidu nafotili pro případné řešení nějakého problému. K řízení auta postačí český řidičský průkaz.

Infrastruktura je na ostrově poměrně kvalitní. Silnice jsou vesměs asfaltové (pozor ale na silnici Pora – Canala určenou pouze pro čtyřkolky!). Jezdí se tu vpravo a provoz je mírný.

Autostop tu funguje skvěle.

Autobusy

Autobusová doprava jezdí po hlavních tazích, ale není příliš frekventovaná. Lépe je na tom západní strana ostrova. Do hlavního města Nouméa jezdí za 100 Kč každou hodinu mezi 5:00 a 18:00 hod. autobus i z letiště. Oproti tomu jediné taxi, které si můžete stopnout, vás vyjde na 1.500 Kč (je to 50 km). Po Nouméa jezdí městský autobus za 50 Kč. Na sousední ostrovy jezdí několikrát denně trajekty, na Îles Loyauté také rychlý katamarán. 

Chystáš se do Nové Kaledonie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Bohumír Kubart
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.