Průvodce státem
Nová Kaledonie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Nové Kaledonii

Jak do Nové Kaledonie

Nejlépe se do Nové Kaledonie dostanete letecky. Na ostrovech se nachází jedno mezinárodní letiště Tontouta, kam létají místní pacifické, novozélandské, australské a francouzské společnosti. Finančně lepší variantou se zdá být let na frekventované Fiji a pak místní přelet. Průměrná doba letu trvá více než 24 hodin v závislosti na délce přestupu. 

Ceny letenek z Prahy se pohybují od 25.000 Kč.

Jak se nejlépe dopravovat 

Jedinou komfortní možností, jak poznat celý ostrov, je půjčení auta. Autobusová doprava ve velice kvalitní formě funguje jen v hlavním městě Noumea.

Půjčení auta

Půjčovny najdete pouze na letišti nebo v hlavním městě Noumea. Ceny na letišti začínají na 1.700 Kč, ve městě jsou pak o něco levnější. Auto si zarezervujte raději předem, jelikož obsluha stánku na letišti je přítomna pouze, pokud má někdo vytvořenou rezervaci. Při vracení pravděpodobně pouze vhodíte klíčky do otvoru ve dveřích. Jako všude, i zde platí, abyste si auto raději na parkovišti v klidu nafotili pro případné řešení nějakého problému. K řízení auta postačí český řidičský průkaz.

Infrastruktura je na ostrově poměrně kvalitní. Silnice jsou vesměs asfaltové (pozor ale na silnici Pora – Canala určenou pouze pro čtyřkolky!). Jezdí se tu vpravo a provoz je mírný.

Autostop tu funguje skvěle.

Autobusy

Autobusová doprava jezdí po hlavních tazích, ale není příliš frekventovaná. Lépe je na tom západní strana ostrova. Do hlavního města Nouméa jezdí za 100 Kč každou hodinu mezi 5:00 a 18:00 hod. autobus i z letiště. Oproti tomu jediné taxi, které si můžete stopnout, vás vyjde na 1.500 Kč (je to 50 km). Po Nouméa jezdí městský autobus za 50 Kč. Na sousední ostrovy jezdí několikrát denně trajekty, na Îles Loyauté také rychlý katamarán. 

Vítejte v třetihorách 

Nová Kaledonie (anglicky New Caledonia, francouzsky Nouvelle-Calédonie) je zámořské francouzské území a jeden z největších pacifických ostrovů. Nejblíže se nachází Austrálie, která je vzdálená necelých 1.500 km a sousední ostrovní stát Vanuatu, kam cesta letadlem trvá hodinu.

Vzhledem ke své izolovanosti zde přežila pravěká flóra. V místním lese se můžete těšit na cykasy rostoucí na mýtině a můžete se nechat unést představami, jaké by to bylo sledovat pasoucího se brontosaura v araukáriích nebo vidět přilétat pterodaktyla. Překrásné hory a nedaleký bariérový korálový útes dělají z ostrova exotický ráj, ale také jednu z nejdražších turistických destinací vůbec. Časový posun je zde +12 hodin oproti Česku.

Průvodce pro tebe napsal Bohumír Kubart
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti v Kaledonii.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
červenec - prosinec
Po celý rok pohodové teploty okolo 25 stupňů, více prší na jaře.
Více o počasí
Letenky od
33 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x do roka a ušetříš cca 52 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Bohumír Kubart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu