Maják Cape Reinga

Co dělat v Northlandu

Roadtrip

Nový Zéland je jednou ze těch zemí, kde jet na roadtrip autem nebo klidně campervanem je tak normální, tak snadné! Krásné vyhlídkové silničky vedou stále se měnící krajinou, navštívíte osamělá místa i tábořiště plná lidí se stejným cílem jako vy – poznat Northland důkladně a na vlastní pěst. Půjčte si auto, nalaďte rádio a můžete vyrazit.

Pláže a koupání

Northland je plný pěkných pláží s bílým pískem a čistým a osvěžujícím mořem. Relaxovat u moře můžete téměř po celém východním i západním pobřeží Northlandu.

Pozorování delfínů a velryb

V Bay of Islands můžete pozorovat delfíny, velryby, kosatky a další mořské živočichy. Hravá delfíní hejna máte velkou šancí spatřit i z vyhlídky na břehu. Pokud si s nimi chcete zaplavat nebo spatřit i další mořské savce, je lepší vybrat si z široké nabídky výletů lodí.

Surfing, sailing

Ideálním místem k surfování pro začátečníky i pokročilé jsou Sandy Bay a Wooley´s Bay na východním pobřeží nebo Shipwreck Bay na západním pobřeží, kde můžete za odlivu spatřit pozůstatky ztroskotaných lodí. K dispozici jsou půjčovny surfů i bodyboardů a zaplatit si můžete i surfařské lekce. Záliv Bay of Islands můžete také objevovat na plachetnici.

Turistika

V celém regionu je spousta značených turistických tras, od dvacetiminutových vycházek, až po několikadenní treky. Každý si může vybrat podle náročnosti. Kratší vycházky jsou pěkné díky vyhlídkám podél pobřeží nebo prastarým kauri stromům. Mezi delší hezké výlety patří Te Whara track (6 hodin) Cape Brett track (1–2 dny) nebo Te Paki track (3–4 dny). Vybavte se na pěkné i větrné a deštivé počasí.

Pozorování ptáčka kiwi

Ikonického zélandského ptáčka kiwi jen tak snadno nespatříte. V Northlandu můžete zkusit štěstí a vyrazit v noci do lesa v Aroha Island. Určitě jej uslyšíte a možná i spatříte. Pokud štěstí mít nebudete, snadnější variantou, jak ptáčka kiwi spatřit, je návštěva kiwi house ve Whangarei.

Poznávání místního folkloru

Northland je region bohatý na maorskou kulturu. Ze severu sem poprvé připluli Maorové a osídlili tuto zemi. Ze severu také opouštěly duše zemřelých Maorů zemi. Zde stále roste Tane Mahuta, Pán lesa, největší kauri strom na světě.

Termální lázně

Koupání v termálních pramenech po nabitém dni je to pravé na unavené svaly i mysl. Přírodní Ngawha springs sice zavání po síře, kromě toho ale mají léčivé účinky a pro zvýšení otužilosti můžete střídat studené a horké bazénky.

Návštěva historických městeček

Přestože v Northlandu je pouze jedno větší město, region je posetý menšími městečky a vesničkami s působivou maorsko-evropskou historií. Příjemná procházka vás zavede do míst, kde dříve žili maorští náčelníci, do přístavů, kam připlouvaly první lodě z Evropy, nebo do bývalých misionářských osad s pěknými historickými budovami. 

Sandboarding

Kdyby tak šlo sáňkovat i v létě, to by byla paráda. V Northlandu je to možné! Stačí si půjčit sandboard, vyběhnout nahoru na písečnou dunu a už to jede. Půjčovné sandboardů stojí kolem 15–20 NZ$.

Poznávání přírodních atrakcí

Ať už jsou to jeskyně se svítícími červy ve Waipu, písečné duny Te Paki, les s prastarými kauri stromy, pláž s kulatými kameny většími než člověk nebo vycházky k méně navštěvovaným plážím, Northland nabízí hodně přírodních zajímavostí. Všechny jsou zdarma, protože za přírodu se na Novém Zélandu neplatí. Na většinu těchto míst bude stačit půl dne nebo den.

Chystáš se do Northlandu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.