Průvodce regionem
Rozmanitý Northland
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Northlandu

Jak se dostat do Northlandu

Základem je dostat se z Evropy do Aucklandu. V současnosti se průměrná cena letenek pohybuje kolem 25.000 Kč, v akcích zhruba 1-2x za rok narazíte i na cenu okolo 18.000 Kč.

Z Aucklandu, kam z Česka přiletíte, se do nejbližší části regionu dostanete autem, autobusem i letadlem za pár hodin. Whangarei, jediné větší northlandské město, se nachází pouze 160 km od Aucklandu. Až na samý sever k majáku Cape Reinga je pak z Whangarei vzdálen ještě 270 kilometrů.

Autem

Pokud je to váš první den s půjčeným autem a nejste si jistí jízdou vlevo, nemusíte se bát. Cesta do Whangarei je orientačně velice snadná, celou cestu se jede po hlavní silnici/dálnici State Highway 1. Nemusíte se bát ani vyšší rychlosti, na Zélandu více než 110 km/h jet nesmíte a mnohde je limit nižší.

Na cestě je krátký zpoplatněný úsek – můžete jej buď objet (cca 10 minut navíc), nebo zaplatit 2,3 NZ$ za průjezd.

Autobusem

Cesta autobusem z Aucklandu do Whangarei trvá necelé 3 hodiny a cena začíná na 23 NZ$. Po krachu společnosti ManaBus využijete jen největšího autobusového dopravce na Zélandu InterCity. Jízdenky kupujte ideálně s předstihem online, v akci velmi dlouho dopředu (cca 5-10 měsíců) jsou k dostání speciální ceny za 1 NZ$.

Letecky

Z jiných částí Nového Zélandu můžete zvolit také cestu letadlem se společností Air New Zealand (v případě přestupu můžete zkombinovat s letem společnosti Jetstar). Především z jižního ostrova se přelet může vyplatit časově i finančně. Letenky z jižního ostrova se pohybují kolem 150–200 NZ$ do Whangarei nebo kolem 100–150 NZ$ do Aucklandu. Při nákupu s předstihem můžete nakoupit i za lepší ceny.

Jak cestovat po Northlandu

Pokud je pro vás lepší cestovat autobusem, po regionu se dopravíte se společností či InterCity (intercity.co.nz). Alternativně můžete využít předplatnou jízdenku se společností KiwiExperience, která nabízí několik různých tras a okruhů i s ubytováním. V rámci předplatného si pak můžete sami zvolit, jak dlouho na každém místě zůstanete a kdy popojedete zase dál. Více informací najdete na stránkách kiwiexperience.com. Je však nutné pamatovat, že autobusy se dostanete jen mezi největšími městy a do malých vesnic často vůbec žádná veřejná doprava nejezdí.

Pro cestování po regionu je však nejlepší půjčit si auto nebo campervan, veřejná doprava zde funguje spíše mezi městy a na ta opravdu zajímavá místa byste se bez placeného výletu nedostali. Půjčoven aut se nachází poměrně hodně snad všude na Zélandu, nejširší nabídku najdete přece jen přímo v Aucklandu u letiště. Do půjčovny vás po příletu dopraví bezplatný shuttle, takže můžete z letiště rovnou odjet ve vlastním autě.

Na Zélandu se řídí na levé straně, budete potřebovat český i mezinárodní řidičský průkaz. Půjčovny nabízí i pojištění aut, nicméně podmínky jsou velice nevýhodné.

Ceny půjčovného se hodně liší podle předstihu, s jakým auto rezervujete. Obecně platí, že čím dříve, tím lépe, hlavně na termíny v hlavní sezoně (prosinec–únor). Dobré je vyzkoušet srovnávací vyhledávače a poté si auto rezervovat přímo u vybrané společnosti. Pro půjčení campervanů využijete nejvíce web motorhomerepublic.com.

Týdenní půjčovné osobního auta začíná na 120 NZ$, týdenní půjčovné campervanu pro 2 na 390 NZ$, campervanu pro 3 na 550 NZ$, campervanu pro 4 na 650 NZ$. Levnější auta i campery seženete například u společnosti jucy (jucy.co.nz). S blížící se sezonou se však ceny mohou i několikanásobně zvýšit! Campervan dostanete s vybavením na spaní a vaření v ceně, za položky jako stolek nebo křesílka si půjčovny účtují vysoké poplatky navíc. Lepší je proto navštívit obchody KMart nebo Warehouse, v nichž vše seženete za zlomek ceny.

Co tady objevíš?

Nový Zéland je vyhlášený svou krásnou přírodou a pobřežím. Severní část severního ostrova, Northland, vás fascinuje svou rozmanitostí. Z Aucklandu na sever je to sotva 400 kilometrů, krajina kolem se za tu cestu stokrát změní. V tomto turisty opomíjeném regionu jsou nejteplejší zélandské pláže, prastaré stromy kauri, místa opředená legendami a Cape Reinga, kde se střetává Tichý oceán s Tasmánským mořem.

Northland je region, kam kdysi poprvé připluli Maorové, odkud začali postupně osídlovat celý ostrov. Můžete jít po stopách maorské kultury, tradic a legend, dozvědět se více o historii kolonizace maorské země Evropany a o přerodu ostrova v Nový Zéland, jak jej známe dnes.

Průvodce pro tebe napsal Iva
Připrav se na
7-10 dní
Za 1 týden objedete to hlavní, během 2 týdnů budete mít větší pohodu a čas na turistiku.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Listopad - duben
Northland má z Nového Zélandu nejteplejší a nejstabilnější počasí, pro návštěvu je vhodné toto období.
Více o počasí
Letenky od
25 000 Kč
Tolik stojí v průměru letenky z Evropy do Aucklandu, za autobus z Aucklandu do Whangarei zaplatíte kolem 20 NZ$.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu