Maják Cape Reinga

Ubytování v Northlandu

Kde se ubytovat v Northlandu

Na Novém Zélandu je široká síť placených i neplacených tábořišť. Ta neplacená jsou mnohdy pouze pro self-contained auta, tedy pro auta s vlastní toaletou a příslušenstvím na mytí nádobí. Neplacená tábořiště jsou většinou nevybavená, nabízí pouze místo, kde složit hlavu na noc. Placená tábořiště se liší cenově i vybavením, v těch lepších můžete počítat se sprchou, pitnou vodou, kuchyňkou a grilem.

Pro lepší přehled doporučujeme stáhnout si do telefonu aplikaci, v níž jsou všechna tábořiště zaznačená v mapě, například CamperMate.

Hledáte tipy na pěkné kempování v místech, která téměř jistě navštívíte? Podívejte se zde:

Parua Bay – free kemp na jednu noc nedaleko Whangarei. Najdete tu posezení u moře, místo na stan na pěkném trávníku, záchody a zdroj pitné vody.

Waipu caves – free kemp u jeskyní Waipu, s minimálním zázemím, zato ale pěknou přírodou a krytým místem na stan.

Tapotupotu campsite – kemp poblíž Cape Reinga se základním vybavením (prostor pro stany, záchody, zdroj pitné vody) a velmi pěkným okolím. Poblíž je laguna vhodná ke koupání a na Cape Reinga se odtud dostanete nejen za 5 minut autem, ale také pěšky po tříhodinové turistické trase. Cena za noc činí 8 NZ$.

Aroha Island – plně vybavený placený kemp s kuchyňkou, grilem i wifi. Nachází se v kiwi rezervaci, takže zde máte v noci možnosti kiwi spatřit. Cena za noc stojí 20 NZ$.

Pokud chcete být v přírodě, ale přesto vás neláká spaní v autě nebo ve stanu, variantou jsou Holiday parky, které nabízí také ubytování v chatkách. Levnější chatky mají sdílené toalety a sprchy, dražší chatky mají i vlastní kuchyňku

Můžete se také ubytovat na jednom místě a podnikat jednodenní výlety po zajímavých místech v regionu. Pro jižní část Northlandu je ideální ubytování ve Whangarei, pro severní část regionu v městečku Kaitaia. Odtud se všude dá dojet autem kolem 2 hodin.

Přes airbnb seženete ubytování za výrazně lepší ceny, navíc Zélanďané jsou velice milí a zdvořilí hostitelé. Rádi si s vámi popovídají a doporučí zajímavá místa v okolí jejich domova i v celém regionu.

Ceny

S campervanem můžete spát ve free tábořištích bez poplatku.

Placená tábořiště se pohybují od 6 do 24 NZ$ za osobu podle lokality a vybavenosti kempu.

Chatky v Holiday parcích se pohybují od 80 do 120 NZ$ za 2 osoby podle vybavenosti chatky.

Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu, motelu nebo guesthousu rezervovaném přes booking stojí podle lokality a kvality mezi 60 a 200 NZ$. Ušetřit můžete s ubytováním přes airbnb.

Chystáš se do Northlandu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Northlandu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.