Paraguay
Paraguay

Co dělat v Paraguayi

Hory (spíše kopečky)

  • Cordillera del Amambay s nejvyšším vrcholem 700 m, v oblasti národního parku Cerro Corá (Pedro Juan Caballero). 
  • Cordillera del Mbaracayú, dlouhé 120 km, tvoří přirozenou hranici s Brazílií.
  • Cordillera de Caaguazú v centru země. 
  • Cordillera de Altos s národním parkem Ybycuí obklopující města Caacupé, Piribebuy y Paraguari, důležitá střediska tradičních lidových řemesel.

Pláže 

Paraguay nemá moře, koupání je možné v řekách či jezerech (lago Ypacarai – San Bernardino, něco jako Máchovo jezero v ČR).

Noční život 

V Asuncionu to večer žije, je zde mnoho barů.

Nakupování 

V hlavním městě je několik obchodních center, kde najdete známé celosvětové značky, ceny jsou ovšem snad ještě vyšší než u nás. Pro potraviny je možné využít hned několik trhů ve městě. Nejznámější je však obrovské tržitě na hranicích s Brazílii ve městě Cuidad del Este, kde seženete opravdu vše, na co si vzpomenete, za velmi nízké ceny. 

Národní parky a rezervace

Rezervace Yacutinga Lodge – nachází se daleko od civilizace, v samém nitru pralesa. Areál o rozloze 1.700 akrů je umístěn v blízkosti argentinského Národního parku Iguazú a zahrnuje mimo jiné i 5 km pobřeží řeky Iguazú. V rezervaci se nachází suity s vlastní koupelnou, 3 restaurace, společenské místnosti, výškové observatoře a lesní naučné stezky. Yacutinga Lodge se nachází 90 minut cesty od vodopádů Iguazú, vlastní přístup do areálu je možný po absolvování 20minutové plavby po řece Iguazú

Vodopády Moconá/Yucumá  – téměř neznámé, nádherné vodopády Moconá se nachází uprostřed oblastního parku Moconá. Skalní čedičový útvar je 120 milionů let starý, zabírá území o rozloze 3 km2. Říční vody spadají z dvacetimetrové výšky do 60 metrů hlubokého kaňonu. Křehký ekosystém zahrnuje vzácné stromy, keře, popínavé liány, epifity, ohrožené druhy savců, ptáků a ryb. Prohlídku parku je nejlépe realizovat terénním automobilem.

Národní park Defensores del Chaco – tento národní park se nachází přibližně 750 km od hlavního města v oblasti Chaco, jeho rozloha je 780.000 hektarů. Široká rovina s jedinou vyvýšeninou León je pokrytá nízkými kebračovými lesy.

Národní park Ybicui – 5.000 hektarů velký národní park se rozkládá v oblasti Paraguarín, ve vzdálenosti 150 km od hlavního města. V parku můžeme obdivovat četné vodní kaskády, potůčky, laguny, lesy, pastviny a skliska. V aeálu parku Ybicui se nacházi zbytky první jihoamerické železárny La Rosada, v místním muzeu je vystavené historické nářadí a nástroje.

Chystáš se do Paraguaye?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Marci A.S.
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.