Průvodce státem
Paraguay
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Paraguayi

Hory (spíše kopečky)

  • Cordillera del Amambay s nejvyšším vrcholem 700 m, v oblasti národního parku Cerro Corá (Pedro Juan Caballero). 
  • Cordillera del Mbaracayú, dlouhé 120 km, tvoří přirozenou hranici s Brazílií.
  • Cordillera de Caaguazú v centru země. 
  • Cordillera de Altos s národním parkem Ybycuí obklopující města Caacupé, Piribebuy y Paraguari, důležitá střediska tradičních lidových řemesel.

Pláže 

Paraguay nemá moře, koupání je možné v řekách či jezerech (lago Ypacarai – San Bernardino, něco jako Máchovo jezero v ČR).

Noční život 

V Asuncionu to večer žije, je zde mnoho barů.

Nakupování 

V hlavním městě je několik obchodních center, kde najdete známé celosvětové značky, ceny jsou ovšem snad ještě vyšší než u nás. Pro potraviny je možné využít hned několik trhů ve městě. Nejznámější je však obrovské tržitě na hranicích s Brazílii ve městě Cuidad del Este, kde seženete opravdu vše, na co si vzpomenete, za velmi nízké ceny. 

Národní parky a rezervace

Rezervace Yacutinga Lodge – nachází se daleko od civilizace, v samém nitru pralesa. Areál o rozloze 1.700 akrů je umístěn v blízkosti argentinského Národního parku Iguazú a zahrnuje mimo jiné i 5 km pobřeží řeky Iguazú. V rezervaci se nachází suity s vlastní koupelnou, 3 restaurace, společenské místnosti, výškové observatoře a lesní naučné stezky. Yacutinga Lodge se nachází 90 minut cesty od vodopádů Iguazú, vlastní přístup do areálu je možný po absolvování 20minutové plavby po řece Iguazú

Vodopády Moconá/Yucumá  – téměř neznámé, nádherné vodopády Moconá se nachází uprostřed oblastního parku Moconá. Skalní čedičový útvar je 120 milionů let starý, zabírá území o rozloze 3 km2. Říční vody spadají z dvacetimetrové výšky do 60 metrů hlubokého kaňonu. Křehký ekosystém zahrnuje vzácné stromy, keře, popínavé liány, epifity, ohrožené druhy savců, ptáků a ryb. Prohlídku parku je nejlépe realizovat terénním automobilem.

Národní park Defensores del Chaco – tento národní park se nachází přibližně 750 km od hlavního města v oblasti Chaco, jeho rozloha je 780.000 hektarů. Široká rovina s jedinou vyvýšeninou León je pokrytá nízkými kebračovými lesy.

Národní park Ybicui – 5.000 hektarů velký národní park se rozkládá v oblasti Paraguarín, ve vzdálenosti 150 km od hlavního města. V parku můžeme obdivovat četné vodní kaskády, potůčky, laguny, lesy, pastviny a skliska. V aeálu parku Ybicui se nacházi zbytky první jihoamerické železárny La Rosada, v místním muzeu je vystavené historické nářadí a nástroje.

Země nápoje tereré

Paraguay je vnitrozemský stát v Jižní Americe. Leží na obou březích řeky Paraguay, hraničí s Argentinou na jihu a jihovýchodě, Brazílií na severovýchodě a Bolívií na severozápadě.

Země nenadchne dechberoucícmi sceneriemi, ani pulzujícícmi velkoměsty, nabídne však čistou a ničím nezkaženou místní kulturu, život zde plyne pomaleji, uvolněněji. Pokud chcete poznat pravou Jižní Ameriku bez turistů, vydejte se právě do Paraguaye.

Průvodce pro tebe napsal Marci A.S.
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
jaro a podzim
Od prosince do února často prší, ohřeješ se ale po celý rok.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x do roka a ušetříš cca 34 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Marci A.S.
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu