Průvodce státem
Portugalsko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Portugalsku

Portugalsko nabízí pro každého něco. Zde je několik možností, z nichž si můžete vybrat.

Treky

Na treky nejrůznějších obtížností jsou nejlepší ostrovy. Na Madeiře se můžete vydat po neskutečném množství levád, které jsou rozesety po celém ostrově a zavedou vás, kam budete chtít. Na plánování tras můžete využít tohoto virtuálního průvodce visitmadeira.pt. Jsou zde popsány nejenom levády, ale i ostatní možné vyžití na Madeiře. Stejně skvělé treky naleznete na Azorských ostrovech, kde také existuje virtuální průvodce (visitazores.com). Zde si můžete zadat ostrov, délku i obtížnost trasy a průvodce vám nabídne možnosti, kam se podívat.

Levády na Madeiře

Surfing

Pokud jste fandové tohoto sportu, už nikdy nebudete chtít z Portugalska odejít. Portugalsko má mnoho surfspotů, ale hlavně se v této zemi nalézá jedno z deseti nejlepších míst k surfování – Peniche. A nesmíme zapomenout ani na město Nazaré, kde bývají největší vlny na světě a kde Garrett McNamara sjel největší vlnu na světě.

Surfařských škol je po celém pobřeží nepřeberné množství (od Porta až do Fara) a učí se ve věku od dětí přes studenty až do lidí v důchodovém věku. Ceny jsou také různé. Od malých škol, kde vás lákají na nízké ceny, až po školy, které finančně vykořisťují turisty. Pokud zavítáte až do Peniche, osobně doporučujeme školu Surf School Peniche. Za velmi pěkné ceny se zde můžete i ubytovat a vaše lekce povede pár (Češka a Portugalec), kteří jsou velmi hodní a jde jim především o bezpečnost.

Surfing

Potápění a šnorchlování

Tuto aktivitu si opravdu užijete na Azorských ostrovech. Můžete se zde potápět k starým vrakům lodí z 18. století a také zde můžete vidět mnoho druhů kytovců a žraloků. Nejvíce jich tudy plave v červnu a v září.

Pláže

Pláže naleznete opět po pobřeží celého Portugalska. Všechny pláže jsou veřejné, ale počítejte s tím, že na většině pláží nejsou ani sprchy ani záchody. A také existují pláže, na nichž je zakázáno se koupat, jsou totiž určené pouze pro surfaře (oblast Peniche). Nejkrásnější pláží je prý pláž až na samém jihu Portugalska – Meia Praia, která se nachází v Lagos. Obecně je oceán dost studený i v létě, tak s tím počítejte.

Na Azorech pláže nehledejte, ostrovy jsou sopečného původu. Na Madeiře je pouze jedna písčitá pláž, která byla uměle vystavěna.

Noční život

Tato kapitola je velmi obsáhlá, obecně se dá říci, že tam, kde jsou studenti, je i pivo. Porto, Lisabon a univerzitní městečko Coimbra jsou plné studentů a v noci je otevřeno nespočet barů, které můžete navštívit. Párty zde začínají později, obvykle až kolem půlnoci až jedné hodiny ranní.

Zimní sporty

V Portugalsku je pohoří Serra da Estrela. Toto je jediné místo, kde naleznete sníh, který se dá využít k zimním radovánkám. Nachází se tu i několik škol, které nabízí kurzy snowboardingu. 

Pro romantiky

Nacházíte se v krásné zemi a u moře, romantická je zde každá druhá aktivita. Krásný je východ a západ slunce u řeky Douro, koupání se v termálních jezerech na Sao Miguel i nádherná vyhlídka Balcao na Madeiře.

Surfařský ráj s chutí portského vína

Portugalsko je nejzazší zemí na jihozápadě Evropy. Nachází se na Pyrenejském poloostrově, o který se dělí se svým jediným sousedem – Španělskem. Celé pobřeží Portugalska ohraničuje Atlantský oceán. K této zemi náleží dvě autonomní oblasti – Azorské ostrovy a Madeira. 

Portugalsko je země mořeplavců, fotbalistů a surfařů. Od řeky Douro až po jižní město Faro nabízí tato země mnoho: krásu a neposkvrněnost Azorských ostrovů, hornatou a nepříznivou Madeiru, zkušenost se surfováním v Peniche (jedno z deseti nejlepších míst na surfování na světě), chuť Pastel de Nata v Lisabonu (jednoho z nejlepších dezertů na světě), degustace portského vína u řeky Douro v Portu. Stačí si jen vybrat a pak se jednoduše zamilujete.

Průvodce pro tebe napsal Sarah Szökeová
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - říjen
Subtropická pohoda, tepleji je i v zimě, naopak moře je studené.
Více o počasí
Letenky od
4 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 5x za měsíc a ušetříš cca 51 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Sarah Szökeová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu