Algarve
Portugalsko

Co dělat v Portugalsku

Portugalsko nabízí pro každého něco. Zde je několik možností, z nichž si můžete vybrat.

Treky

Na treky nejrůznějších obtížností jsou nejlepší ostrovy. Na Madeiře se můžete vydat po neskutečném množství levád, které jsou rozesety po celém ostrově a zavedou vás, kam budete chtít. Na plánování tras můžete využít tohoto virtuálního průvodce visitmadeira.pt. Jsou zde popsány nejenom levády, ale i ostatní možné vyžití na Madeiře. Stejně skvělé treky naleznete na Azorských ostrovech, kde také existuje virtuální průvodce (visitazores.com). Zde si můžete zadat ostrov, délku i obtížnost trasy a průvodce vám nabídne možnosti, kam se podívat.

Surfing

Pokud jste fandové tohoto sportu, už nikdy nebudete chtít z Portugalska odejít. Portugalsko má mnoho surfspotů, ale hlavně se v této zemi nalézá jedno z deseti nejlepších míst k surfování – Peniche. A nesmíme zapomenout ani na město Nazaré, kde bývají největší vlny na světě a kde Garrett McNamara sjel největší vlnu na světě.

Surfařských škol je po celém pobřeží nepřeberné množství (od Porta až do Fara) a učí se ve věku od dětí přes studenty až do lidí v důchodovém věku. Ceny jsou také různé. Od malých škol, kde vás lákají na nízké ceny, až po školy, které finančně vykořisťují turisty. Pokud zavítáte až do Peniche, osobně doporučujeme školu Surf School Peniche. Za velmi pěkné ceny se zde můžete i ubytovat a vaše lekce povede pár (Češka a Portugalec), kteří jsou velmi hodní a jde jim především o bezpečnost.

Potápění a šnorchlování

Tuto aktivitu si opravdu užijete na Azorských ostrovech. Můžete se zde potápět k starým vrakům lodí z 18. století a také zde můžete vidět mnoho druhů kytovců a žraloků. Nejvíce jich tudy plave v červnu a v září.

Pláže

Pláže naleznete opět po pobřeží celého Portugalska. Všechny pláže jsou veřejné, ale počítejte s tím, že na většině pláží nejsou ani sprchy ani záchody. A také existují pláže, na nichž je zakázáno se koupat, jsou totiž určené pouze pro surfaře (oblast Peniche). Nejkrásnější pláží je prý pláž až na samém jihu Portugalska – Meia Praia, která se nachází v Lagos. Obecně je oceán dost studený i v létě, tak s tím počítejte.

Na Azorech pláže nehledejte, ostrovy jsou sopečného původu. Na Madeiře je pouze jedna písčitá pláž, která byla uměle vystavěna.

Noční život

Tato kapitola je velmi obsáhlá, obecně se dá říci, že tam, kde jsou studenti, je i pivo. Porto, Lisabon a univerzitní městečko Coimbra jsou plné studentů a v noci je otevřeno nespočet barů, které můžete navštívit. Párty zde začínají později, obvykle až kolem půlnoci až jedné hodiny ranní.

Zimní sporty

V Portugalsku je pohoří Serra da Estrela. Toto je jediné místo, kde naleznete sníh, který se dá využít k zimním radovánkám. Nachází se tu i několik škol, které nabízí kurzy snowboardingu. 

Pro romantiky

Nacházíte se v krásné zemi a u moře, romantická je zde každá druhá aktivita. Krásný je východ a západ slunce u řeky Douro, koupání se v termálních jezerech na Sao Miguel i nádherná vyhlídka Balcao na Madeiře.

Chystáš se do Portugalska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Sarah Szökeová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.