Surfařský ráj s chutí portského vína

Portugalsko je nejzazší zemí na jihozápadě Evropy. Nachází se na Pyrenejském poloostrově, o který se dělí se svým jediným sousedem – Španělskem. Celé pobřeží Portugalska ohraničuje Atlantský oceán. K této zemi náleží dvě autonomní oblasti – Azorské ostrovy a Madeira. 

Portugalsko je země mořeplavců, fotbalistů a surfařů. Od řeky Douro až po jižní město Faro nabízí tato země mnoho: krásu a neposkvrněnost Azorských ostrovů, hornatou a nepříznivou Madeiru, zkušenost se surfováním v Peniche (jedno z deseti nejlepších míst na surfování na světě), chuť Pastel de Nata v Lisabonu (jednoho z nejlepších dezertů na světě), degustace portského vína u řeky Douro v Portu. Stačí si jen vybrat a pak se jednoduše zamilujete.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
duben - říjen
Subtropická pohoda, tepleji je i v zimě, naopak moře je studené.
Letenky od
4 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 5x za měsíc a ušetříš cca 51 %. Akční letenky do Portugalska
Průvodce pro tebe napsal Sarah Szökeová

Praktické tipy před cestou do Portugalska

Co vidět v Portugalsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Portugalsku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Portugalsku

Co dělat v Portugalsku

Co dělat v Portugalsku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Portugalsko.

Počasí v Portugalsku

Přehledně o počasí v Portugalsku a teploty během roku. Kdy jet do Portugalska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava v Portugalsku

Jak se dopravovat a cestovat v Portugalsku? Cestování v Portugalsku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny v Portugalsku

Čím platit v Portugalsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Portugalsku?
Aktuální kurz 1 € = 25.15 Kč

Jídlo v Portugalsku

Co ochutnat v Portugalsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Portugalsku a kde se stravovat.

Kultura a lidé v Portugalsku

Jak se mluví v Portugalsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Portugalsko a jakou má rozlohu?

Bezpečnost v Portugalsku

Je Portugalsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Portugalsku + očkování a pojištění.

Víza v Portugalsku

Je potřeba vízum a pas do Portugalska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Portugalska?

Další průvodce v Portugalsku a okolí

Estamos esperando por você!
Už na tebe čekáme!
Lisabon
Průvodce městem
Estamos ansiosos para você!
Těšíme se na tebe!
Porto
Průvodce městem
Estamos esperando por você!
Už na tebe čekáme!
São Miguel
Průvodce ostrovem
Estamos esperando por você!
Už na tebe čekáme!
Madeira
Průvodce ostrovem
Hola!
Ahoj!
Španělsko
Průvodce zemí

Cestopisy z Portugalska od cestovatelů jako ty

🙏 Praktické
Čtení na 13 minut
Jak si užít Lisabon
Monika 2020-01-04T21:53:33+01:00 11 komentářů
Portugalsko 2019

Aneb několik tipů kde se najíst a co navštívit . Do Lisabonu (a Portugalska) se můžete podívat kdykoliv – léto i zimy jsou spíše mírné. A jelikož cena letenek v zimě klesá (ty moje stály 40E tam i zpět), tak je Lisabon ideální destinací třeba na…

❤️ Oblíbené
Čtení na 3 minuty
Madeira - za evropskou exotikou
Jana 2019-10-25T17:00:20+02:00 6 komentářů
Portugalsko 2019

Rozlehlé banánové plantáže připomínají Jižní Ameriku a zelené útesy si nezadají s Havajskými ostrovy. Na Madeiře jsme strávili měsíc a vrátili se totálně nadšení! Co se dá na ostrově vidět a zažít?. Taky ti někdy připadá, že už tě během cestování jen tak něco neohromí? Na facebooku a instagramu jsme neustále zavalení nádhernými fotkami z celého světa, a tak když na místo přijedeme, už to nadšení…

❤️ Oblíbené
Čtení na 19 minut
Madeira: Perla Atlantiku
David 2019-10-06T11:49:23+02:00 13 komentářů
Portugalsko 2019

14 nezapomenutelných dní na ostrově věčného jara plných trackování po pouštních oblastech i zelených údolích, výletu za delfíny a mnoho dalšího... Začátkem..K tomuto tripu nás navedl především tento portál a to nabídkou výhodných letenek loni před Vánoci. Za 7700 kč zpáteční (PRG-FRA-FNC) s Lufthansou včetně odbavené kufru pro 2 osoby? Na to…

🙏 Praktické
Čtení na 14 minut
Madeira: trekování v oblacích
Michala M. 2019-08-29T17:20:19+02:00 6 komentářů
Portugalsko 2019

Klikaté levády, dramatické útesy, nezapomenutelné východy slunce a dechberoucí hřebenovka. To byl náš srpnový týden na Madeiře. . Lufthansa se nám pár dnů před Vánoci postarala o nečekaný vánoční dárek, když dala do prodeje letenky z Prahy přes Frankfurt na Madeiru za bezkonkurenčních 2800 Kč. Už při plánování itineráře na náš…

6 dalších cestopisů
Avatar uživatele Sarah Szökeová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 dny
Navrhni úpravu