Skiathos, Řecko

Počasí na Skiathosu a kdy sem jet

Počasí na Skiathosu

Skiathos je součást souostroví Sporady, které se během zimy těší z většího množství dešťových srážek. Díky tomu je tak Skiathos krásně zelený ostrov s mírnějším klimatem než třeba Rhodos či Kréta.

I tak ale umí být léta na Skiathosu parná a suchá, nicméně díky borovicovým lesům a moři jsou zde snesitelné prakticky jakékoliv teploty. Extrémy se zde navíc vyskytují méně často než na jiných řeckých ostrovech.

Teploty v létě se pohybují mezi 25 a 27 °C a prší jen velmi málo. Nejdeštivější měsíce, kdy prší zhruba každý 3. den, ale může být i celé dny zataženo, jsou prosinec leden a únor.

Teploty a srážky na Skiathosu v průběhu roku

Pro větší přehlednost si stručně představíme počasí na tomto ostrově pro významné měsíce v roce. Protože je ale Skiathos po velkou část roku prakticky osiřelý, detailně rozepíšeme pouze jarní a letní měsíce.

Počasí v dubnu

Duben je první měsíc v roce, kdy na Skiathosu otevírají první penziony. Na koupání v moři to ale ještě určitě nebude. Průměrné teploty vzduchu se pohybují mezi 14 a 16 °C, ale prší už jen ve formě sporadických přeháněk, takže se dá cestovat po ostrově.

Příroda je svěže zelená a celá rozkvetlá, všude panuje ospalý klid a vy tak poznáte Skiathos ve své autentické kráse.

Počasí v květnu

Květen je měsíc, kdy už je ve vzduchu cítit léto. Teploty však většinou vystoupí jen na 21 °C a moře je velmi studené, takže ani v květnu si na Skiathosu neužijete letní dovolenou.

Naopak na poznávání městeček a sytě zelených kopců provoněných borovicí je květen s převážně slunečných počasím ideální.

Počasí v červnu

Během června začínají na Skiathos létat první mezinárodní lety, čímž odstartuje letní sezona. Teploty vzduchu očekávejte mezi 24 a 25 °C, moře se začíná prohřívat a voda má okolo 23 °C.

Déšť je v červnu sporadický, ale úplné sucho taky není. Párkrát do měsíce spadne krátká večerní přeháňka, která udrží přírodu hezky zelenou.

Počasí v červenci

Během července si na Skiathosu naplno užijete léto s běžnými teplotami okolo 28 °C a takřka neustálým slunečním svitem. Sprchne v průměru jen 2 dny v měsíci a většinou jen formou večerní bouřky.

Voda v moří má v červenci zhruba 26 °C.

Počasí v srpnu

Srpen je nejteplejší měsíc v roce s teplotami mezi 28 a 30 °C a stále jasnou oblohou. Počasí je ideální pro plážovou dovolenou a deště se bát opravdu nemusíte. Jen 2-3x za měsíc večer spadne pár bouřkových kapek.

Teplota vody v moři stoupá až na 27 °C.

Počasí v září

I během září si na ostrově užijete letní dovolenou. Prší stále velmi málo (průměrně 4 dny v měsíci formou krátkých přeháněk) a teploty vzduchu dosahují příjemných 24 °C.

Také voda v moři s 25 °C je vhodná ke koupání.

Počasí v říjnu

V říjnu na Skiathosu skončila sezona. Poslední dovolenkové lety obvykle letí na konci září a říjen je tak vyčleněn už jen místním a jednotkám turistů, kteří chtějí poznat autenticitu ostrova.

Přeháňky se objeví zhruba 6 dní v měsíci a teploty klesají na průměrných 18 °C. Voda v moři chladne pomaleji a mívá okolo 21 °C.

Tabulka teplot během roku

Skiathos - Na koupání jen v létě

Měsíc
Počasí
Vzduch
Voda
leden
přeháňky
9 °C
14 °C
únor
přeháňky
10 °C
14 °C
březen
polojasno
13 °C
14 °C
duben
polojasno
17 °C
15 °C
květen
jasno
21 °C
18 °C
červen
jasno
25 °C
23 °C
červenec
jasno
28 °C
26 °C
srpen
jasno
28 °C
27 °C
září
jasno
24 °C
25 °C
říjen
polojasno
19 °C
21 °C
listopad
přeháňky
15 °C
18 °C
prosinec
přeháňky
11 °C
16 °C

Kdy jet na Skiathos

Na Skiathos skoro všichni turisti míří výhradně za plážovou turistikou. Ostatně kromě překrásných klidných pláží zde ani moc jiného k vidění není. Hlavní sezona panuje od června do konce srpna, ale i během září si ještě bez problémů užijete letní dovolenou.

V srpnu počítejte s největšími davy turistů, kdy na ostrov ve velkém míří Italové a Řekové z pevniny. V tomto období je na Skiathosu také nejdražší ubytování.

Kdykoliv jindy v roce je Skiathos vhodný jen pro milovníky mimořádně klidných míst s extra ospalou atmosférou. Naprostá většina hotelů a turistických služeb zůstává navíc mezi říjnem a červnem zavřená.

Chystáš se na Skiathos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 02. 12. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.