Skiathos, Řecko

Co dělat na Skiathosu

Pláže a koupání

Ačkoliv má Skiathos vlastní mezinárodní letiště, patří k nejklidnějším řeckým ostrovům. Na členitém pobřeží napočítáte více než 60 pláží, většinou menších, vždy však poklidných s ospalou pohodovou atmosférou.

Skiathoské pláže všechny nadchnou průzračně čistou vodou a vzrostlými borovicemi často sahajícími až skoro do vody. Přírodní stín tak najdete na většině místních pláží.

Pláže podél jižního a západního pobřeží mají velmi klidné vody a většinou mírný a bezpečný vstup do vody. Obvykle jsou pokryty jemným zlatavým pískem, který je však často proložen malými kulatými oblázky. Obecně je ale povrch skiathoských pláží příjemný.

Pláže na severním pobřeží jsou značně divočejší, více kamenité a většinou bez zázemí. Vody zde mohou být trochu neklidnější, ale žádných nebezpečných vln se obávat nemusíte.

Detailní informace se dočtete v našem seznamu nejlepších pláží na ostrově Skiathos.

Ceny lehátek, slunečníků a služeb na plážích

Na většině pláží si můžete půjčit lehátko se slunečníkem, ceny se však poměrně výrazně liší. Set dvou lehátek a jednoho slunečníku na menších odlehlejších pláží pořídíte okolo 10 EUR na den. Pláže v okolí letoviska Koukounaries jsou dražší a ceny stoupají na 15 EUR25 EUR.

Nabídka vodních sportů je na místních plážích výrazně omezenější než známějších řeckých ostrovech. K dispozici jsou často půjčovny kajaků nebo možnost svézt se na vodních lyžích.

Restaurace a taverny jsou nejdražší v Koukounaries, kde za večeři dáte okolo 20 EUR, standard na jiných plážích je mezi 10 EUR a 15 EUR.

Planespotting

Letiště Skiathos vyhledávají letečtí nadšenci a spotteři z celé Evropy pro unikátní krátkou runway, jejíž oba konce těsně sousedí se zástavbou, respektive pláží.

Zejména práh dráhy 01 blízko centra největšího města Skiathos je mezi leteckými nadšenci známé místo. Od startujících a přistávajících letadel tu budete doslova pár metrů a zažijete unikátní chvilky, jimiž si jistě obohatíte své instagramové profily.

Kayaking

Klidné vody a členité pobřeží s mnoha malými zátokami vytvářejí ideální podmínky pro půjčení mořského kajaku a výlety na vlastní pěst kolem pobřeží. Kajaky se půjčují na každé větší pláži a bát se nemusí ani začátečníci. Moře u Skiathosu je opravdu velmi klidné a navíc se slabým lodním provozem, takže příliš nebezpečí nehrozí.

Ceny půjčení kajaků se pohybují okolo 5 EUR na hodinu.

Výlet na ostrovy Skopelos a Alonnisos

Bude-li vám Skiathos malý, není nic jednoduššího než v jediném ostrovním přístavu v hlavním městě sednout na trajekt a vypravit se na neméně krásné sousední ostrůvky. Oba dva ostrovy jsou stejně krásně zalesněné jako Skiathos a možná dokonce ještě o trochu malebnější.

V Řecku navíc platí jednoduché pravidlo: čím dál od velkého letiště, tím klidnější ostrov je. Skopelos ani Alonnisos letiště nemají, takže pohodová atmosféra je zaručena.

Co vidět, kde se ubytovat a nebo jak se po ostrovech pohybovat vám detailně poradí naši průvodci po ostrově Skopelos a Alonnisos.

Chystáš se na Skiathos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 02. 12. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.