Skiathos, Řecko

Ubytování na Skiathosu

Kde se ubytovat na Skiathosu

I přes svou malou rozlohu je výběr lokality pro pohodovou dovolenou klíčový. Tipy na konkrétní hotely či apartmány na jednotlivých místech najdete v kapitole Co vidět.

Plážová letoviska

Skiathoská letoviska jsou spíš malá klidná městečka. Živé pláže s výškovými hotely, diskotékami a nočním životem tu budete hledat marně. Na ostrově se ubytujete ve 4 hlavních letoviscích.

Koukounaries – nejznámější letovisko s největší koncentrací pláží. Najdete tu nejdelší pláž na ostrově i místa s božskými výhledy na západ slunce. Samotné městečko je malé, klidné s několika tavernami i supermarkety.

Achladies – menší letovisko se známou pláží a dobrou polohou zhruba uprostřed jižního pobřeží je ideálním místem pro klidnou dovolenou s možností výletů po ostrově.

Platanias a Troullos – dvě větší městečka spolu přímo sousedí a tvoří tak vlastně jedno společné letovisko. Místní pláže jsou malé a velmi klidné a najdete zde nejvíce levných apartmánů s cenami kolem 1 000 Kč za noc.

Města

Preferujete-li živější místa s širokou nabídkou služeb, na tomto ostrově budete mít velice jednoduchý výběr. Opravdové město tu totiž najdete jen jedno jediné – Skiathos Town.

Nabídek levných apartmánů i lepších hotelů tu je opravdu mnoho a město Skiathos bude ideální základnou pro objevování nejen ostrova Skiathos, ale i přilehlých ostrovů Skopelos nebo Alonnisos, kam se můžete vypravit trajektem klidně na otočku.

Ceny hotelů na Skiathosu

Ostrov je v rámci Řecka spíš levnější destinací, ovšem aby toto tvrzení platilo, musíte si ubytování rezervovat s dostatečným předstihem. Skiathos není velký a i počet nabídek je omezený. Proto s blížícím se datem cesty levné nabídky mizí a zůstávají jen drahé resorty.

Pro co nejnižší cenu rezervujte ubytování na Skiathosu ideálně 5 až 7 měsíců dopředu. Výrazně se také liší ceny ubytování v sezoně a mimo ní.

Červen a září

Vedlejší sezona na Skiathosu panuje od června do začátku července a pak během září. V takovém případě  při včasné rezervaci nebudete mít problém sehnat jednoduchý dobře hodnocený apartmán za částky mezi 900 Kč a 1 200 Kč za noc pro 2. Klasické hotely u pláže začínají na částkách okolo 2 800 Kč, luxusnější resorty pak od 3 500 Kč.

Červenec a srpen

Nejvyšší sezona kopíruje letní prázdniny. Ceny stoupají zhruba na dvojnásobek vedlejší sezony, což znamená, že v apartmánovém ubytování zaplatíte mezi 1 600 Kč a 2 500 Kč za noc pro 2, v hotelech od 4 000 do 5 500 Kč.

Zbytek roku

Naopak kdykoliv mimo léto ceny padají na minimum a i v lepším hotelu pořídíte pokoj od 900 Kč za noc. Počítejte s tím, že mimo léto je zhruba 95% všech ubytování mimo provoz.

Chystáš se na Skiathos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 02. 12. 2022
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel na Skiathosu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.