Parlament

Ubytování v Bukurešti

Kde se ubytovat v Bukurešti 

Nejžádanější polohou hotelu je obecně vždy historické centrum města. Nejinak je tomu i v Bukurešti, kde se navíc nemusíte obávat přestřelených cen, turismus přece jen není hlavním zdrojem příjmů města, a proto se i v samotném srdci města ubytujete za rozumnou cenu. 

Centrem města se rozumí zhruba oblast mezi stanicemi metra Piata Unirii, Universtiate, Piata Romana a Izvor. V rámci tohoto území dojdete všude pohodlně pěšky a je zde největší koncentrace památek či restaurací.  

Chystáte-li se vyrazit z Bukurešti brzkým ranním vlakem či autobusem na letiště, zvažte ubytování v blízkosti nádraží Gara de Nord, kde je spousta levných, ale zároveň čistých i pěkných hotýlků. 

Bydlení kdekoli jinde není příliš komfortní především vzhledem k dojíždění i vzhledu ošuntělých okrajových čtvrtí. Když už se rozhodnete bydlet mimo širší centrum Bukurešti, vždy dbejte na to, aby hotel ležel blízko stanice metra, které dojíždění výrazně usnadní. 

Ceny 

Bukurešť je levné město, a to se týká i ubytování. Menší 2–3* čisté hotely s vlastním sociálním zařízením na pokoji běžně pořídíte kolem 700–800 Kč na noc pro 2. Za podobné ceny seženete i některé hotely nadnárodních řetězců, například hotel Ibis u nádraží Gara de Nord i hotel Ibis u Paláce Parlamentu seženete běžně kolem 900–1.200 Kč na noc. 

Během zimy jsou ceny hotelů v Bukurešti zhruba o 20 % nižší než v letním období. 

Chystáš se do Bukurešti?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

Vyhledej si svůj hotel v Bukurešti. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.