Země divokých hor, klášterů a hraběte Drákuly

Rumunsko je nejrozlehlejším státem Balkánského poloostrova a rozkládá se v jeho severní části. Na severu a severovýchodě hraničí s Ukrajinou a Moldavskem, na západě ho omývají vody Černého moře, na jihu ho odděluje řeka Dunaj od Bulharska a za jeho západní hranicí leží Srbsko a Maďarsko.

Regiony tvořící dnešní Rumunsko prošly velmi odlišným historickým vývojem. To se bezesporu podepsalo i na rozmanitosti země. Čekají na vás tajemné hrady a pevnosti, odlehlé kláštery, průzračné řeky a jezera či dobrodružné prolézání jeskyněmi. Od turistiky si můžete odpočinout na pláži Černého moře nad sklenkou neprávem opomíjeného rumunského vína.

Zdejší největší turistickou devizou jsou však karpatská pohoří. Pokud máte náladu na romantické putování po hřebenech, neexistuje lepší volba než právě Rumunsko. Můžete se pohodově toulat po travnatých poloninách nebo se odvázat k adrenalinovým přechodům po rozeklaných skalnatých vrcholcích. Společnost vám budou dělat jen stáda ovcí pasoucí se u horských salaší a osad, kde se zastavil čas.

V Rumunsku se vůči ČR čas posouvá o jednu hodinu vpřed.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
duben - říjen
Počasí je podobné jako u nás, v létě je v nížině a u moře tepleji.
Letenky od
4 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 7x do roka a ušetříš cca 63 %. Akční letenky do Rumunska
Průvodce pro tebe napsal Jiří

Praktické tipy před cestou do Rumunska

Co vidět v Rumunsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Rumunsku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Rumunsku

Co dělat v Rumunsku

Co dělat v Rumunsku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Rumunsko.

Počasí v Rumunsku

Přehledně o počasí v Rumunsku a teploty během roku. Kdy jet do Rumunska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava v Rumunsku

Jak se dopravovat a cestovat v Rumunsku? Cestování v Rumunsku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny v Rumunsku

Čím platit v Rumunsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Rumunské leu. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Rumunsku?
Aktuální kurz 1 lei = 5.26 Kč

Jídlo v Rumunsku

Co ochutnat v Rumunsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Rumunsku a kde se stravovat.

Kultura a lidé v Rumunsku

Jak se mluví v Rumunsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Rumunsko a jakou má rozlohu?

Bezpečnost v Rumunsku

Je Rumunsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Rumunsku + očkování a pojištění.

Víza v Rumunsku

Je potřeba vízum a pas do Rumunska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Rumunska?

Další průvodce v Rumunsku a okolí

Va asteptam pentru tine!
Už na tebe čekáme!
Kluž
Průvodce regionem
Va asteptam pentru tine!
Už na tebe čekáme!
Bukurešť
Průvodce městem
Тук ще го ползват!
Tady se ti bude líbit!
Bulharsko
Průvodce zemí
Aici vă veți bucura!
Tady se ti bude líbit!
Moldavsko
Průvodce zemí
Радујемо се ти!
Těšíme se na tebe!
Srbsko
Průvodce zemí

Cestopisy z Rumunska od cestovatelů jako ty

Čtení na 2 minuty
Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročné
Michael Daněk 2019-12-03T11:04:45+01:00 0 komentářů
Rumunsko 2019

Plánujete letní dovolenou a už vás omrzely klasické cílové destinace českých turistů, kterými je Chorvatsko, Itálie nebo třeba Řecko?. Tisíc šest set kilometrů dlouhá cesta autem z Prahy do přímořské Constanty trvá nějakých sedmnáct hodin. To, co utratíte navíc za palivo oproti cestě například k Jadranu, ušetříte na…

Čtení na 2 minuty
Nejmalebnější silnice na světe zaujala i Jeremyho Clarksona
Michael Daněk 2019-12-03T10:51:45+01:00 1 komentář
Rumunsko 2019

Pokud vás přesvědčil minulý díl seriálu Drbna na cestách k tomu, abyste vyrazili na výlet do turistickým ruchem nepříliš poskvrněného Rumunska, nezapomeňte si do seznamu míst přidat i toto.. Skoro 170 kilometrů dlouhá silnice spojuje rumunská města Sibiu a Pitești. Samotný úsek horského přechodu Transfăgărășan je dlouhý zhruba 90 kilometrů. V zimním období, obvykle od 1. listopadu…

🙏 Praktické
Čtení na 2 minuty
Nejúžasnější podzemní místo na Zemi najdete tisíc kilometrů od hranic
Michael Daněk 2019-12-03T10:45:16+01:00 1 komentář
Rumunsko 2019

Turisticky „profláknutých“ destinací najdete na mapě Evropy nespočet. Drbna proto vyrazila za dobrodružstvím do země, kterou si s mainstreamovými dovolenými jen těžko spojíte.. Jen málokdo by hádal, že nejkrásnější podzemní místo na planetě, alespoň podle amerického portálu Business Insider, najdete právě v Rumunsku. Důl Salina Turda už skoro devadesát let neslouží svému…

Čtení na 1 minutu
Jesenný roadtrip po Uhorsku
tonic 2019-10-09T22:45:52+02:00 0 komentářů
Evropa 2019

1800 kilometrov po rôznych končinách Slovenska, Maďarska, Rumunska a Ukrajiny. . Začiatok jesene je pravdepodobne najlepšie obdobie na cestovanie. Hlavná turistická sezóna je na konci, no počasie je zvyčajne stále príjemné. Vďaka mojej dlhoročnej vernosti Korporácii a Kristovým…

5 dalších cestopisů
Avatar uživatele Jiří
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 15 dny
Navrhni úpravu