Průvodce regionem
Župa Kluž
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v Kluži

Kde se ubytovat v Cluj-Napoca

Pokud cestujete nízkonákladově, nebudete mít v Rumunsku s ubytováním větší problémy. Stanování v Rumunsku není žádným způsobem omezené, některá neoficiální tábořiště disponují tekoucí vodou. Jedinou oblastí, kde je stanování omezeno, je oblast hor Apuseni. Místa vyhrazená pro táboření jsou zde vyznačena.

Další variantou jsou kempy, dobré hodnocení má Camping Eldorado kousek od Kluže (2 dospělí se stanem za 12 euro, navíc je zde možné platit kartou).

Pokud dáváte přednost komfortnějšímu ubytování, bez problémů si vyberete z široké nabídky apartmánů, menší je nabídka penzionů nebo hotelů. Obecně lze říci, že služby jsou slušné, ceny solidní. Pro poznávání města Cluj-Napoca je variantou některý z řady apartmánů v centru, my vyzkoušeli Hotel Biscuit na okraji města (ubytování jsme volili kvůli parkování a wifi, hotel je značně netradiční, ale snídaně stojí za pozornost!). Mimo Cluj-Napoca je ideálním východiskem pro výlety městečko Turda. Pokud chcete směřovat více do oblasti Apuseni, budete volit některý z apartmánů okolo městečka Garda de Sus.

Ceny

Rumunsko patří mezi cenově dostupné destinace, ačkoli z balkánských států je nejdražší. Ubytování přímo ve městě Cluj-Napoca vás v centru města v hostelu pro 2 dospělé vyjde zhruba na 700 Kč, stejně jako v apartmánu. Hotel bude mírně dražší, v centru musíte počítat s cenou kolem 1.200 Kč, mimo centrum jsou ceny zajímavější. 

Jakmile opustíte hlavní město oblasti, změní se nejen nabídka služeb, ale také ceny. Průměrný hotel v Turdě přijde 2 dospělé na 800 Kč za noc.

Vyhledej si svůj hotel v Kluži. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Na severozápadě Rumunska se rozkládá Sedmihradsko neboli Transylvánie. Jedná se o rozsáhlou oblast zahrnující také Banát. Nás bude však zajímat oblast Cluj. Hlavním městem župy Cluj je Cluj-Napoca (město je známé také pod svým maďarským názvem Kolozsvár, česky bývá označováno jako Kluž). Možná, že se vám s názvem města vybaví označení pokrmu z rýže, masa a kysaného zelí: kološvárské zelí, někdy také klužské zelí. Jedná se o dvě alternativy téhož jídla, které je právě tady doma.

Město Cluj-Napoca čítá přes 300.000 obyvatel a je kulturním centrem celé oblasti. Ačkoli se jedná o město výrazně průmyslové, nenechte se odradit. Historické centrum nabídne krásné uličky, muzea, okolí Cluje zase rozmanité přírodní scenerie.

Až do roku 1918 patřila oblast k Uhrám, byla tedy součástí Rakouska-Uherska, což je především v historickém jádru města poznat. Jakmile vyrazíte na venkov, ocitnete se zpět v čase.

Oblast je velmi rozmanitá, kromě města Cluj-Napoca můžete navštívit přírodní parky, skalnaté útvary, soutěsky, kláštery i hory nebo jezera.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Musilová
Připrav se na
2–10 dní
Pár dní vystačí na město, více dní pak na tůry po okolí.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Jaro–podzim
Za klasickou turistikou vyrazíte během teplých a slunných měsíců.
Více o počasí
Letenky od
1 500 Kč
Běžná cena letenek z Vídně či Norimberku, ale v akci i za 500 Kč.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu