Cluj v Transilvanii

Ubytování v Kluži

Kde se ubytovat v Cluj-Napoca

Pokud cestujete nízkonákladově, nebudete mít v Rumunsku s ubytováním větší problémy. Stanování v Rumunsku není žádným způsobem omezené, některá neoficiální tábořiště disponují tekoucí vodou. Jedinou oblastí, kde je stanování omezeno, je oblast hor Apuseni. Místa vyhrazená pro táboření jsou zde vyznačena.

Další variantou jsou kempy, dobré hodnocení má Camping Eldorado kousek od Kluže (2 dospělí se stanem za 12 euro, navíc je zde možné platit kartou).

Pokud dáváte přednost komfortnějšímu ubytování, bez problémů si vyberete z široké nabídky apartmánů, menší je nabídka penzionů nebo hotelů. Obecně lze říci, že služby jsou slušné, ceny solidní. Pro poznávání města Cluj-Napoca je variantou některý z řady apartmánů v centru, my vyzkoušeli Hotel Biscuit na okraji města (ubytování jsme volili kvůli parkování a wifi, hotel je značně netradiční, ale snídaně stojí za pozornost!). Mimo Cluj-Napoca je ideálním východiskem pro výlety městečko Turda. Pokud chcete směřovat více do oblasti Apuseni, budete volit některý z apartmánů okolo městečka Garda de Sus.

Ceny

Rumunsko patří mezi cenově dostupné destinace, ačkoli z balkánských států je nejdražší. Ubytování přímo ve městě Cluj-Napoca vás v centru města v hostelu pro 2 dospělé vyjde zhruba na 700 Kč, stejně jako v apartmánu. Hotel bude mírně dražší, v centru musíte počítat s cenou kolem 1.200 Kč, mimo centrum jsou ceny zajímavější. 

Jakmile opustíte hlavní město oblasti, změní se nejen nabídka služeb, ale také ceny. Průměrný hotel v Turdě přijde 2 dospělé na 800 Kč za noc.

Chystáš se do Kluže?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Kluži. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.