Zavřít boční panel

Jídlo v Makedonii

Makedonská kuchyně

Makedonská kuchyně je kombinací balkánské a středozemní kuchyně. Objevují se zde i turecké vlivy z dlouholeté vlády Osmanské říše. Základem je maso, často jsou konzumovány i ryby.

Národním jídlem je tavčegravče, pokrm připravovaný z čerstvých fazolí, které jsou zapečeny s masem a dalšími surovinami. Dalším tradičním pokrmem je burek, kebapi a další jídla typická pro celý Balkán.

Tavčegravče

Z alkoholu rozhodně ochutnejte makedonskou rakiji a místní víno. Na dobré chuťové úrovni je i makedonské pivo, například značky Skopsko.

V případě alkoholu platí zákaz prodeje v obchodech po 21. hodině.

Obvyklé ceny v restauracích

V restauracích se ceny za polední menu pohybují již od 4 eur, za večeři utratíte zhruba stejně, záleží na konkrétním výběru stravovacího zařízení. Snídat se nevyplatí v hotelech, v pouličních bistrech koupíte burek a jiné balkánské speciality za 1 euro. V částech Makedonie s albánskou menšinou může být možností stravování formou kebabu s cenou od 2 eur na trhu po 3 eura v restauraci.

Neobjevená perla Balkánu

Letecky snadno dostupná a dodnes nepoznaná balkánská perla, která nabízí bezpočet možností pro cestovatele. Ohromí nádhernou přírodou, architekturou s prvky islámu i křesťanství, jezerem Ohrid či překrásnými národními parky. Návštěvu Severní Makedonie (dříve jen Makedonie) si prostě nesmíte nechat ujít.

Průvodce pro tebe napsal Jury
Víza
Na občanku
Do Makedonie můžeš na pas a občanku po dobu pobytu 90 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - říjen
V Ohridu se vykoupeš v létě, po horách radši na jaře/podzim.
Více o počasí
Letenky od
4 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 3x do roka a ušetříš cca 48 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu