Bilbao Guggenheim

Ubytování v Bilbau

Kde se ubytovat v Bilbau 

Město Bilbao disponuje různými možnostmi ubytování co do ceny a kvality, tak i do lokality. Velká část zařízení se nachází v blízkosti historického centra – Casco Viejo a podél řeky Nervión směrem ke Guggenheimu, což by se zároveň dalo ohraničit jako centrum města. Jediné významnější doporučení v tomto směru patří načasování rezervace. Pokud máte v plánu v Bilbau strávit víkend, doporučujeme rezervovat ubytování zhruba 2 měsíce dopředu, ať už používáte airbnb, nebo booking, respektive jiné stránky. Rádi bychom vyzdvihli, že ceny ubytovacích zařízení jsou obvykle vyšší během letního období. 

Ceny

Co se týká cen ubytovacích zařízení, nejnižší ceny obvykle najdete v hostelech v širším centru. Cena za noc pro 2 se pohybuje v rozmezí 30–40 eur, obvykle je ještě vyšší (zvláště pokud chcete, aby vaše rezervace byla flexibilní). V ceně obvykle bývá postel a sprchy jsou společné. V tomto směru tedy doporučujeme zvolit o něco vyšší standard hotelového pokoje, kde se cena za noc pro 2 pohybuje v rozmezí 60–70 eur. Osobně odzkoušený a doporučený je Cosmo Hotel Bilbao. 3 noci pro 2 osoby vás vyjdou zhruba na 200 eur a přestože má oficiálně 2 hvězdičky, pobyt si tam díky skvělému personálu, milým drobnostem a zejména lokalitě (doslova pár minut od Guggenheimu) užijete na maximum. Jako bonus vám autobus z letiště zastaví na zastávce přímo před hotelem. 

Pro nejnáročnější cestovatele a milovníky umění je zde např. Gran Hotel Domine Bilbao. Z oken pokoje se můžete kochat skvostem moderní architektury – Guggenheimovým muzeem. Cena za noc pro 2 se pohybuje ve výši plus mínus 200 eur. Španělsko jako země sdílené ekonomiky nabízí mnoho variant i prostřednictvím airbnb. Co by z nabídky mohlo zaujmout, jsou celé lofty, respektive apartmány, přičemž cena za noc se pohybuje na úrovni 70–80 eur. Při využití prostoru více lidmi je to bezkonkurenční možnost. V případě zájmu o samotnou pokoj činí cena zhruba 30 eur na noc. 

Chystáš se do Bilbaa?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Bilbau. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.